CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne minirozšíření
téma založeno uživatelem Atrejd - 17.3.2016, 13:03

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 1 Aspera 1 Atrejd 1 Chmura 9 Curuj 3 Eldenroot 10 HRAS 1 Mroj 2 Petr Blanc 2 pripluv 9 Skubin 1 šmoula 2 Tomáš Budík 1 Václav Ryba 3
#1
Dá se v této době vůbec někde koupit nějaké minirozšíření (new edition, v2)?

Konkrétně mne asi nejvíc zajímají Přívozy a Zlaté doly, případně Řeka II.
Ať hledám, jak hledám — nic.

Na Cundco.de jsem objevil Oslava (v2), ale u té si nejsem jist, jestli mne nějak výrazně zaujala pravidly a Strážní věže (vydedukoval jsem, že také v2, jak to u Oslavy píšou v titulku, tak tady ne). Rád bych tam objevil i výše zmíněné (pochopil jsem, že v1 jedou v doprodeji a v2 by už měly být vydané).
Odpovědět
#2
Nezbývá, než se těšit. Zatím jsem vlastníkem pouze základní sady (s opatem a řekou) a spíš se poohlížím prvně po nějakých minirozšířeních, zatím se nechci moc pouštět do nějakých mega akcí. Ale nějaké velké rozšíření asi přijde taky (to je ta výhoda v2, že nemusím zas nějak extra spěchat  Usměvavý ). Carcapedii poměrně zodpovědně zkoumám, z těch velkých se mi nejvíc líbí Princezna a drak.

Možná časem poupravím názor, ale zatím preferuji rozšíření, kde nafasuji kartičky krajiny a maximálně pár figurek (třeba princeznu a draka  Usměvavý ), a hlavně to potřebuji stravitelné pro děti do deseti let. Ta minirozšíření se mi zamlouvají poměrem cena-výkon a zejména tím, že mi moc nepřekombinují tu základní hru. Startovní bude Věštkyně (jestli tedy vydržím čekat do února na kartičky), líbil by se labyrint (ale tam mne krutě odrazuje design v2 — kdyby v2 byl udělaný jako v1, ale v designu nové edice, prostě domečky, tak neváhám) pro tu srandu pouze jedné kartičky a zapomněl jsem zmínit, že mne ještě zaujal Mág a čarodějnice. Ještě by mohla být docela nekonfliktní Škola, ale tam si budu muset taky počkat.

Mno, přiznám se, že velkým rozšířením jsem se ještě nijak extra nevěnoval, podívám se na ně.
Je nějaké hromadné doporučení na velké rozšíření, které se povedlo výrazněji než ostatní (stáhl jsem si odtud jakousi recenzi ve Wordu, ale ještě ji nečetl)? 

Uf, no není to jednoduché  Usměvavý .
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#3
Jakože Hostince a katedrály a Kupci a stavitelé?

Sbírka se vším, co kdy vyšlo musí být fajn, ale to bych asi musel přistavět aspoň cimru  Velký úsměv .
Odpovědět
#4
No, tak na druhou stranu — princezna je hned další na řadě...
Odpovědět
#5
Tak jsem prolítl ty 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

 a nevypadá to vlastně vůbec zle. Mám snad jen dva rychlé dotazy:

1. když neuzavřu město s katedrálou, nemám vůbec žádný bod? Za neuzavřené město mám jinak jeden bod za každou kartu, je to tak?
2. bodovací karty mají tu funkci, že když se protočím 50 body na bodovací tabulce, dostanu kartičku, ať si pamatuji, jak na tom jsem?

Dívám se, že odbočuji z původního tématu, tak už toho nechám...
Odpovědět
#6
No, trochu mi tu měníte náhled na problematiku. V noci musím prozkoumat zbytek velkých rozšíření, ale Hostince a katedrály jsem už vzal na milost a jak jsem se zpočátku vyhýbal všemu, co má nějaké žetony navíc (třeba právě ti Kupci a stavitelé), tak už to taky nevidím tak černě...
Odpovědět
#7
(21.12.2017, 22:35)pripluv Napsal(a): Tak jsem prolítl ty 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

 a nevypadá to vlastně vůbec zle. Mám snad jen dva rychlé dotazy:

1. když neuzavřu město s katedrálou, nemám vůbec žádný bod? Za neuzavřené město mám jinak jeden bod za každou kartu, je to tak?
2. bodovací karty mají tu funkci, že když se protočím 50 body na bodovací tabulce, dostanu kartičku, ať si pamatuji, jak na tom jsem?

A toto chápu dobře?
Odpovědět
#8
Nakonec to celé dává smysl  Usměvavý .
Odsouvám princeznu  Velký úsměv .
Odpovědět
#9
Letí to rozbarvení rozšíření mezi sebou hodně? Už jsem zde na to několikrát narazil.
Předpokládám, že tisk je ofsetem na stejný papír konstantní kvality, i v případě rozdílných tiskáren vzhledem k CMS není důvod. Jestli se o to někdo zajímá, teda...  Naštvaný
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)