CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Pochlubte se - Odehrané hry (kombinace rozšíření)
téma založeno uživatelem Chmura - 14.2.2016, 23:04

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 1 adahy 1 Anilvap 2 Asusik 3 Bumsakalaka 24 Chmura 53 CryingOnion 1 daniel.bartosek.85 1 Drewie 7 Eldenroot 6 Fanny 12 GinBook 2 Jana.Zat 1 Kamzik 2 Knorovi 1 Mati 5 maxpax318 2 Petr Chytka 3 Petr Hájek 4 pripluv 7 rpo7 1 Sandrus90 8 skautik 2 šmoula 13
#1
(6.2.2018, 10:10)Jana.Zat Napsal(a): Dobrý den,
moc se mi líbí variant s žetony kláštera ale bohužel jsem je nikde nenašla je nějaká možnost je mít? DÍKY 

Ten žeton kláštera se hraje tak, že když patří klášter tobě a já ti ho uzavřu, tak získám já ten žeton (obdoba surovin ve městech).
Ono je asi celkem jedno jak ten žeton vypadá - takže nezbývá než "Udělej si sám" Usměvavý
[-] 2x   Eldenroot, Jana.Zat
Odpovědět
#2
(4.10.2020, 19:23)Chmura Napsal(a): Nevím, ale jestli je šťastné řešení používat více figurek než povolují pravidla... Myslí si svoje
-Je jich přesně tolik, aby byla hra správně vyvážená. No a když začnou figurky scházet znamená to, že hráč s nimi neumí správně hospodařit.
Jj přikláním se taky k tomu. Je potřeba se naučit s figurkami dobře hospodařit, často ten kdo nemá v záloze figurku již několik kol, tak je na tom blbě..
my si přidali figurku fantoma do zlaté horečky z důvodu hřbitovů z rozšíření šerif a už to mi přišlo, že hru "šidíme"...
Jinak samozřejmě pěkná hra, 5 hodin bez občasného odcházení je blbě splnit... Takže palec za tvoji hru  Palec nahoru
Odpovědět
#3
(4.10.2020, 20:51)Drewie Napsal(a):  No, jen my jsme hráli se 3 základnimi sadami (obyč, 10let a Kolo osudu) + rozšíření, ale použili jen 2 sady meeplů.
Ve hře je už pak docela dost klášterů, luk je také víc a Věštkyni obestavět pro změnu nechceš... Usměvavý
Správně by se mělo hrát jen s jednou základní hrou a jednou sadou figurek.
No my jednu dobu hrávali i se starostou a vozíkem ... tam nemusíš mít kartičky, stačí figurky Usměvavý
Ale musím přiznat, že poslední dobrou ten kdo má největší louku, tak často vyhrává, takže není problém mít dohromady 5 farmářů a pravda, že čím větší hra, tak tím více louk.
No, ale o tom ta hra hodně je...
Jen opatrně, když jsi zvykneš na 2 sady meeplů a pak jich máš třeba jen 8 (7+1velký), tak to nemusí dopadnout dobře Mrknutí
[-] 1x   Bumsakalaka
Odpovědět
#4
(9.1.2021, 9:33)Fanny Napsal(a): ty máme taky (ale tady zrovna nebyly použity), někde jsem ale viděl že někdo udělal i český hrady (bude to nějaká neoficiální úprava) to by mě lákalo asi víc... stavět krajinu třeba okolo Vranova, Lednice nebo Hluboký... Usměvavý nemáte to někdo?

Tady něco je

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Sice to asi nepatří do tématu, ale stojí to za zmínku Usměvavý
[-] 1x   Fanny
Odpovědět
#5
(9.1.2021, 22:42)Bumsakalaka Napsal(a): Skoda ze som neurobil foto, my sme dnes hrali:
Zakladna hra C2 s Riekou 1 a Opatom, Nemecke hrady, Ovocne stromy, Spravy, Hostince a katedraly cele, Obchodnici a Stavitelia cely, Magicke portaly, Fantom, Mag a carodejnica, Veterne druzice, Poly 1 a 2, Mosty, Hrady, Starosta, Stodola, Cirtus, Artisti, Riaditel, Nemecke klastory, Otastvo, Zlate bane, Labyrint.
Body: cca 750 : 650: 450
Hustý! A pravidla byly od všech rozšíření, nebo jen kartičky?
A jaký byl herní čas? Usměvavý
Odpovědět
#6
(28.1.2021, 23:10)Fanny Napsal(a): 5. HODNOCENÍ HRÁČŮ: Přislo mi, že člověk při přemýšlení jak s dalším rozšířením nabrat více bodů trochu opomíná atakovat protihráči města a ty celkově nevznikají tak velká (ale možná to bude i tím, že použit byl skutečně jen základ, při 1 a 2 rozšíření by to bylo asi veselejší)

Pěkné - hned na první pohled to vypadá jako mírumilovná krajina Usměvavý
super, že jste se do toho tak obuli a zkoušíte nová rozšíření. Klidně pak napiš jak je na tom ta rolnická vzpoura - to by mě celkem zajímalo. Klidně vytvoř recenzi - budeme rádi Usměvavý
[-] 3x   Chmura, Eldenroot, Fanny
Odpovědět
#7
Tak se pochlubím odehranou hrou. Již delší dobu jsem měl v plánu si zahrát tuto hru a to:
Vzít 2 základní hry s tím, že každý hráč bude mít jednu - tedy budou náhodně tahat stejné kartičky. Nikdo nebude moci říct, že mu nepadl žádný kostel, chodili mu samy cesty, atd...
Jelikož máme základní hru jen malovanou a jubilejní, tak to vypadalo viz příloha. Doporučil bych tedy jubilejní + klasickou novou edici... To by mohlo vypadat pěkně...
Závěrečné hodnocení:
Plusy:
+ Přijde mi, že je to fér
+ V případě velkého města (a souboji o něj), člověk ví kolik kartiček do města investoval - zda-li je právem jeho nebo si body nezaslouží Usměvavý

Mínusy
- dobré použít 2 stejně hry, jinak hra nevypadá moc dobře, ale pak může nastat problém při třízení.

Celkově hodnotím velice kladně a rád bych si na sraze zahrál znovu a klidně ve 3 ( stará edice, Nová edice, jubilejní)
Klidně bych zahrál i lovce a sběrače v této "variantě"

Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#8
(25.4.2023, 19:10)Sandrus90 Napsal(a): dneska jsme s Marťou hrály duchy. No přejít 5. úroveň to už je mazec...

Už jste někdo dali 5.úroveň???????

Jj pátou jsme dali a šestou myslím taky, ale tam jsme se myslím zpětně vrátili v tazích Velký úsměv , takže to čistě nebylo úplně košér Zlý úsměv
Ale je to mazec no... Taky záleží v kolika hráčích se to hraje. My to hráli tuším ve 3.
Odpovědět
#9
Tak sem teda taky přidám nějaký příspěvek.
Nedalo mi to, tak jsem překecal @danka a prubli jsme 3D startovní krajinu. No za mě dobrý, ale Danka z toho nebyla úplně nadšená, ale prý je to možná o zvyku. Nicméně pokud hráči nesedí úplně u sebe, tak se co chvila naklání a občas i obchází stůl Vítěz nicméně hratelné to je i přes to, že by mohly být popsaná pravidla více dopodrobna. Např. nám nebylo úplně jasné, že když se ta krajina postaví na kraj stolu, tak je jasné, že ukončuje hráči plochu, tím pádem ukončuje stůl krajinu jako třeba okraj mapy (viz. Poslední fotka).

Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#10
(11.5.2023, 3:52)Sandrus90 Napsal(a):  
Ale jestli můžu rýpat, tak se mi moc nelíbí to zakončení řeky, takhle dokola by se to nemělo stavět Mrknutí
Ale jinak pěkný.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
Pochlubte se - pošta Eldenroot 1 382 230 366 28.3.2024, 13:09
Poslední příspěvek: Sandrus90
Pochlubte se - S kým hrajete? Chmura 49 15 140 27.3.2024, 22:36
Poslední příspěvek: Chmura
  Pochlubte se - pošta NEJDE! Chmura 29 8 984 27.3.2021, 22:43
Poslední příspěvek: Silveralius
Pochlubte se - Co největší hrou Petr Blanc 16 10 209 28.8.2018, 10:47
Poslední příspěvek: Karmyn



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)