CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Pochlubte se - pošta
téma založeno uživatelem Eldenroot - 10.4.2015, 19:57

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 4 adahy 40 Amantius 1 Anilvap 2 Asusik 10 BigBoss 1 BlendeG 1 Bombe 2 Budulman 1 Bumsakalaka 94 Chmura 466 CryingOnion 3 Curuj 16 danka 3 Drewie 13 dwarfik1 1 Eldenroot 148 endomame 12 Fanny 33 faustyn 2 GinBook 2 hanus1992 1 hepyno 9 Ivča 6 Jan Groot 2 Jana.Zat 2 jk8 2 Kamzik 41 Karel 8 Knorovi 6 Losos 3 lucy 1 lukas123 1 LukyBil 2 LunarHexagon 4 Mati 14 Mato 3 maxpax318 1 Miroslav Váša 8 Mroj 9 oludek2 7 Patricus 2 PepaN6680 3 PesBobes 29 Petr Blanc 5 Petr Chytka 40 Petr Hájek 27 PetrM 59 peťul 20 PHeY 8 pripluv 4 Sandrus90 20 Scott 1 Silveralius 25 skautik 2 Skubin 37 šmoula 68 TGD 9 Tomáš 6 TomasZez 13 vasek2 1 Weetek23 7 xwinte00 12
#1
Včera mi DHL v až komicky velké krabici doručilo minirozšíření Kataři v edici z roku 2005 i s originálním Spielbox Almanachem. Strašně jsem o tohle legendární a dnes za rozumný peníz těžko sehnatelné minirozšíření stál, i když jsem před časem získal Obležení i Obléhatele, kde se hraje s podobným principem. Ale přece jen, chtěl jsem mít Katary, kterými celá éra C1 minirozšíření, distribuovaných jako přílohy Spielboxu, vlastně začala. Když dám všechna minirozšíření do hry najednou, bude se okolo měst aspoň toho víc dít. A fotka mladého KJW v tom almanachu je taky k nezaplacení  Usměvavý

Když neberu v potaz několik kuriozit (Darmstadt, Ruská mini, La Porxada) a několik raritních variant (Kruhy v obilí 1, Půlky 2), chybí mi už z C1 jenom Mor, o který z různých důvodů až tak nestojím, takže s původním Carcassonne mám vystaráno. Což je vlastně blbá zpráva, tu sběratelskou část mám skoro stejně rád jako tu herní...  Mrknutí

Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#2
Včera dorazil balíček z Norska, díky kterému jsem se zase trochu přiblížil ke kompletaci C2 sbírky. Kruhy v obilí a Dopisy jsem měl do teď jen v C1 variantě, teď už mám všechna C2 minirozšíření pohromadě. Ještě větší radost mám z dílku Spiel 2018, který mi doplnil sérii 17-21. Dílky úvodních tří ročníků se mi asi jen tak sehnat nepovede, trojciferné částky v eurech se mi za ty sice hezky vyvedené, ale přece jen z hlediska hry spíš sběratelské kuriozitky dávat nechce.

Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#3
Dnes se mi sešla hned dvě příjemná doručení. Nejdřív mi ráno usměvavá paní doručovatelka přinesla domů tentokrát nikoliv oznámení o nezastižení adresáta, ale přímo balíček z Holandska s kostkovou hrou Carcassonne a holandským vydáním promo balíčku Demo-spiel (tedy vlastně Probeerspel). To první mě zlákalo jako možná alternativa na cesty, to druhé vlastně taky, použiju dílky k "dobití" svého cestovního Carcassonne für zwei, což jsem ostatně před časem udělal už s dílky z německého vydání. 

A pak na mě v práci čekal větší balík a v něm nové vydání zimní edice! Když někdy v lednu padly na CC zmínky o tom, že v HiG mají pár krabic, které testovali a možná je nabídnou k prodeji, poslal jsem email, moc tomu nedával a brzy na to zapomněl. O to víc mě před dvěma týdny překvapila odpověď, že tedy ano. Můj první "Extrawurst" u Cundco. Na chviličku mi skoro přišlo líto, že dnes bylo v Praze tak jarně, když mám konečně tuhle parádní zimní verzi i s tou pěknou řekou  Usměvavý

Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#4
(23.3.2022, 8:45)Chmura Napsal(a): Takže budeš mít krabičku od Demo-spiel navíc? Kdyby ano měl bych o ní zájem. Mrknutí

Mám z minula německé vydání a teď mi přibylo holandské, tak se ve mně probudil sběratel a krabičky si nechávám obě. I když se komě použitého jazyka a log vydavatelství moc neliší. Jestli narazím ještě na jeden kousek, budu na tě s krabičkou myslet.

Přiložené soubory Miniatury
       
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#5
Dnes jsem našel ve schránce tuhle milou drobnost. Linksux měl to potěšení být na podzim mezi těmi, kterým přímo v Carcassonne během víkendu u příležitosti uvedení Duchů Carcassonne namaloval Marcel Gröber jejich osobní dílek krajiny. A Linksux (alias Eduard) se o něj nezištně podělil. Mám radost  Šťastný

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#6
(27.11.2023, 17:45)šmoula Napsal(a): Tak už mám taky doma adventní akci, takže u nás už začal advent Usměvavý
Sice to není ten adventní balíček, ale víceméně všechno co tam nabízí už "bohužel" mám Nerd
Tak už to mám taky doma... Usměvavý Nejmenší položka (a možná největší radost) je "zemanovsky" vlevo dole. Série 2017-23 mi dělá velkou radost.

Přiložené soubory Miniatury
   
[-] 3x   adahy, Bumsakalaka, Fanny
Odpovědět
#7
Trošku jsem doufal, že se Duchové objeví pod vánočním stromečkem, ale nestalo se. Tak jsem se nakonec obdaroval sám Usměvavý Řetězec knihkupectví Dobrovský sice vůbec nemusím, ale v těchto dnech mají na všechny prodávané deskovky opravdu zajímavé slevy. Tak jsem sáhl po poslední krabici v letňanské prodejně.

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
Pochlubte se - S kým hrajete? Chmura 49 15 140 27.3.2024, 22:36
Poslední příspěvek: Chmura
Pochlubte se - Odehrané hry (kombinace rozšíření) Chmura 161 36 405 30.1.2024, 22:44
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Pochlubte se - pošta NEJDE! Chmura 29 8 984 27.3.2021, 22:43
Poslední příspěvek: Silveralius
Pochlubte se - Co největší hrou Petr Blanc 16 10 209 28.8.2018, 10:47
Poslední příspěvek: Karmyn



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 7 host(ů)