CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Výroba kartiček
téma založeno uživatelem Eldenroot - 15.4.2014, 18:47

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Asusik 1 borks 2 Bumsakalaka 12 Chmura 28 Curuj 3 Doomis 7 Eldenroot 20 endomame 11 Fanny 5 gowery 1 Jan Kůs 2 Jana.Zat 1 liliska 3 LukyBil 1 Matej Ollé 2 Mati 1 Mroj 2 Petr Chytka 5 PetrM 3 Řízek 1 Samhoov 1 Skubin 2 šmoula 5 Tomáš 1 vlk1234 1 xwinte00 3 ZH6 2
#1
-No pánové jestli můžu tak jako materiál na výrobu kartiček na Carcassonne používám karton na podlepení Puclí kupuju ho v papírnictví cca 50 Kč je to dost velkej arch (as A0). POZOR prodávají dvě tloušťky doporučuju ten silnější!

-Na karton pak lepím Herkulesem kartičky krajiny a nechám to pořádně zaschnout.

-Pomocí Zlamovacího nože a ocelového pravítka a podložky kartičky vyřežu. Než řežu první stranu pro jistotu měřím! A tak mám přehled jestli řežu na čáře nebo kousek před ní. Když řežu protilehlou stranu měřím pro jistotu také. Standartní rozměr kartiček je 4,5 cm.

-Pak následuje seříznutí rohů kartiček (řežu na třikrát jeden roh - je to pak skoro dokonale kulaté)

-Pak z druhé strany lepím rubovou část kartiček (nechám si je vytisknout i s okrajem - přesah tisku kartiček na platu). To je důležitý, protože, kdyz to nalepuju opatrně ohnu hranu a tak vím, jestli rub správně sedí. nechám to pořádně zaschnout.

-Pak to opatrně zešikma přes hranu kartičky zastřihnu a pak ještě to samé udělám s druhou hranou kartičky.
výsledek je uspokojivý.

-Takže Kartičky 1. Nalepit LÍC,
                       2. vyříznout,
                       3. seříznout rohy,
                       4. nalepit RUB,
                       5. ostrihnout rubovou a lícovou hranu kartičky

Tolik kartičky s kolečky je docela problém!

-Já jsem použil výsečníky na kůži, ale narazil jsem na problém, že se karton po vyseknutí má snahu na okrajích vyseknutí rozlepovat.

-Pomohl herkules. Rozlepené okraje jsem opatrně rozevřel a zatřel do nich lepidlo a pořádně jsem kolečko zezhora přitisknul k podložce.

-Kolečko i žeton který chcete lepit na kolečko musí mít přesný rozměr! Tady nejde ostřihávat nůžkami!

-Skoušel jsem nalepit nejdříve obrázek na karton a pak vyseknout - NEDOPORUČUJI - netrefíte vyseknutí, nebo počkodíte obrázek žetonu při vyndavání z výcečníku.

-Takže kolečka 1. vyseknout,
                      2. zalepit hrany,
                      3. nalepit líc a rub žetonu.

Tak to alespoň dělám já. Chmura
[-] 2x   Asusik, Eagle
Odpovědět
#2
No když myslíš? Nalepím Líc vyříznu a je-li karta prohnutá opatrně narovnám, abych jí nezlomil a zbytek se srovná nalepením rubu. Carcassonne si vyrábím postupně čtvrtým rokem a mám kolem 20 rozšíření.
Nic nemám kupovanýho a kvalita je dost dobrá!

Chmura
Odpovědět
#3
Nechám si to tisknout v kopycentu na tenký papír a kartičky nalepuju po jedné. Ale nikomu se nevnucuju jestli to jde mě tak by to mělo jít i druhejm! Chtěl jsem se jen podělit o to jak to dělám já. Ale radit nemusím...
Odpovědět
#4
(11.11.2014, 22:29)Eldenroot Napsal(a): Není lepší si koupit rovnou arch originálních prázdných kartiček a na to to nalepit? Cena asi 35-40,-Kč za 16ks pokud se nepletu.

Podle mě se lepší trefí ta zadní část, když to nějaký ten milimetr nevyjde tak to tak nevadí jako u krajiny,
no a za 50 Kč mám velkej arch kartonu na několik rozšíření.
Odpovědět
#5
(21.6.2015, 18:47)Doomis Napsal(a): už jsem jich pár vyrobil.. vicemene na slabsi karton (vlnity) formou, ze jsem vytisknul na a4 rub i lic... ale nelepil jsem to lepidlem, protoze jsme se bal, ze se mi to ohne, tak jsem to lepil izolepou... pak jsem presel na oboustrannou lepici pasku.. a tedka zkousim tisknout na samolepici papiry.. jenze jsou celkem drahe, tak jsem myslel, ze bych vytisknul pouze jednu stranu a nalepil na origo karticky... proto jsem se Te ptal na ty objednavky :)) jinak her jsem si vyrobil uz asi 10 :)

No a nebo máš možnost koupit bazarově Carcassonne z druhé ruky, může být i neúplné. Použiješ origo zadní strany a obrázky  krajiny přelepíš. Já jsem to tak začal dělat celkem nedávno a myslím, že karty jsou celkem perfektní!
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Doomis
Odpovědět
#6
Co takhle Aukro :) !

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

    (72 karet cca 6,80 za kartu)

a nebo

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

(82 karet cca 5,30 za kartu)

To by šlo ne?
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Doomis
Odpovědět
#7
Já jsem jen poradil jak jsem si kartičky pořídil já. Smutný
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#8
(26.6.2015, 11:51)Doomis Napsal(a):
(25.6.2015, 21:32)Chmura Napsal(a): A co? Já jsem jen poradil jek jsem si kartičky pořídil já. Jestli se ti to nelíbí můžeš poradit lépe! :)

To bylo na mne, ne na Tebe... že neumím na internetu najít bazar s carcassonne :)

Teď už umíš ne? :)
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Doomis
Odpovědět
#9
Ahoj tak v první řadě Kde a co a na co tisknout: (píšu moje vyzkoušené skušenosti)

  1. KDE TISKNOUT:
  Tisk nedoporučuji v žádném případě svěřit své domácí tiskárně, ale obrátit se na profesionální tiskárnu nebo kopy centum.
     PROČ? -Tisknou na profesionálních tiskařských strojích. Takové barvy a kvalitu tisku doma prostě nedocílíte...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 2. CO A NA CO TISKNOUT:

    KARTY tisknout na papír 100g (lesklý).

    KRABIČKY tisknout na papír 210g (kartonek).
                     - Kartonek je pevný při narýhování a následném ohýbání ještě nepraská v ohybu (silnější už ano!).

    NÁVODY z formátu A4 nechám zmenšit na A5 a tisknu na papír 160g, který necávám následně zalaminovat.
                   - Návody lze tisknout oboustranně a tisk neposvítá na druhé straně návodu.
                   - Proč laminace? Návod více vydží (nepotrhá se, neušpiní se, ...).
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
(4.10.2016, 9:04)borks Napsal(a): že ještě otravuju  Velký úsměv při tisku rozšíření ze souboru pdf ještě kartičky před tiskem velikostně upravujete?? (myslel jsem, že už jsou upraveny pro tisk) zkusmo jsem při 100% zvětšení pdf souboru měřil na monitoru a vychází mi bezmála o 4mm větší  Smutný konkrétně teda rozšíření černá smrt...

tak beru vše zpět a omlouvám se autorům za planý poplach Poražený vzal jsem si na to nějaké vadné pravítko... teď jsem to přeměřil přímo v pdf a vše je ok  Velký úsměv

 Může nastat chybička jsme jen lidi. Mrknutí 

 -Soubory pro tisk karet, které jsou v souboru PDF jsou ještě kontrolně vytištěny a rozměry jsou v reálu změřeny na papíře.
 -Takže k chybě může dojít MAXIMÁLNĚ JEDNOU ZA 10 LET!!!!! Usměvavý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Zeměměřiči - Výroba rozšíření Chmura 4 90 5.4.2024, 18:35
Poslední příspěvek: Txema Garte
  DÍLNA Archa úmluvy - výroba kartičiek p_stano 4 149 9.2.2024, 17:51
Poslední příspěvek: Jan Groot
  DÍLNA Výroba dřevěné figurky "Socha HIG" Chmura 0 24 23.1.2024, 0:22
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Výroba kartiček-PŘELEPENÍ ORIGINÁLNÍCH KARET (Chmura) Chmura 27 2 771 25.4.2023, 16:20
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Vánoční dárek-výroba rozšíření Chmura 8 233 26.2.2023, 0:23
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 5 host(ů)