CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Zeměměřiči - Výroba rozšíření
téma založeno uživatelem Chmura - 18.3.2024, 14:59

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 2 p_stano 2 Txema Garte 1
#1
Zeměměřiči - Výroba rozšíření
 
-Když bylo v roce 2020 vydáno rozšíření Zeměměřiči uvažoval jsem o jeho výrobě, protože se jednalo o produkt PNP (vytiskni a hraj).

-Jedná se celkem 12 bodovacích plánků (5x město, 4x cesta a 3x klášter) nejdříve jsem se pokusil plánky nalepit na karton a vše pomocí zlamovacího nože vyříznout... nicméně "kamenem úrazu" se staly plánky města a kláštera, které mají lomený oblouk. Zde jsem musel použít nůžky, a to s velice špatným výsledkem... (při vystřihování lomených oblouků docházelo k poškození nalepeného obrázku).

-Zvolil jsem tedy jinou cestu. Pomocí šablonek jsem nejdříve vyrobit jednotlivé tvary plánků samostatně z kartonu a teprve nakonec na ně lepil obrázky. Výsledek je již celkem dobrý, ale výroba rozšíření je pracná a časově náročnější. Při hře samotné se po stole plánky poměrně často přesouvají a tak při hře dostávají celkem "zabrat".

-Přemýšlel jsem co s tím a když jsem u šmouly uviděl toto rozšíření nalepené na plastových kartičkách vytištěných na 3D tiskárně tak jsem zajásal! Požádal jsem šmoulu o vytištění těchto kartiček s obvodovým rámečkem do kterého přijde nalepit obrázek bodovacího plánku. Když jsem přemýšlel čím budu plánky na plast lepit, tak jsem došel k závěru, že bude nejlépe budou-li plánky vytištěny na samolepící papír! Lepení samolepky už snad zvládne každý...

DOPORUČENÍ:
-Po vystřižení samolepky (stříhal jsem tak, abych odstřihl černou obrysovou čáru) a před samotným lepením doporučuji samolepku vložit na plastovou kartičku. Zjistíte tak jestli se vám samolepka vede do "obvodového rámečku" plastové kartičky! K lepení jsem si ještě pomáhal kapesním nožem (samolepka se nekroutí a snáze ji nalepíte)!

ODKAZ NA 3D TISK:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



PODĚKOVÁNÍ:
-Za výrobu plastových kartiček a krabiček na tato rozšíření děkuji uživateli @šmoula!

ODKAZY NA JEDNOTLIVÉ EDICE ROZŠÍŘENÍ:
Zeměměřiči C1:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Zeměměřiči C2:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Zimní Zeměměřiči:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Přiložené soubory Miniatury
                       

Chmura Zelený meeple
#2
Paráda!
Tie plastové kartičky a krabičky sú vlastný dizajn, alebo sú to dostupné 3D modely niekde z internetu?
Odpovědět
#3
Plastové kartičky vyráběl @šmoula podle svého návrhu a věřím, že se brzy objeví v sekci 3D tisk zde na fóru!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
Vďaka za info. Našiel som aj iné voľne stiahnuteľné modely na Thingiverse, ak by to bolo pre niekoho zaujímavé.

Tu je link:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#5
Gran trabajo. Enhorabuena
Dobrá práce. Gratulujeme
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Archa úmluvy - výroba kartičiek p_stano 4 149 9.2.2024, 17:51
Poslední příspěvek: Jan Groot
  DÍLNA Výroba dřevěné figurky "Socha HIG" Chmura 0 24 23.1.2024, 0:22
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Výroba kartiček-PŘELEPENÍ ORIGINÁLNÍCH KARET (Chmura) Chmura 27 2 771 25.4.2023, 16:20
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Vánoční dárek-výroba rozšíření Chmura 8 233 26.2.2023, 0:23
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Výroba krabiček na kartičky Chmura 36 8 948 17.10.2022, 14:15
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)