CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Výroba dřevěné figurky "Socha HIG"
téma založeno uživatelem Chmura - 23.1.2024, 0:22

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1
#1
Výroba dřevěné figurky "Socha HIG" (The Hans Statue)

-Jedná se o figurku, která zobrazuje logo HIG jako sochu, která vám přináší další bonusové body ve hře. Autorem původní figurky "The Hans Statue" a zároveň stejnojmeného rozšíření je MMike z Carcassone Central

ODKAZ na původní téma:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



ODKAZ na pravidla (Wicarpedia):

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



-Protože nevlastním 3D tiskárnu a mám velice rád dřevěné figurky (a samozřejmě jsem ještě netrpělivý) pokusil jsem se tuto figurku vyrobit doma svépomocí. K výrobě jsem použil figurku prasátka z 2. rozšíření a figurku "Meeples small" ze Spielmaterial.de.

1) Na výrobu jsem potřeboval (obr. č. 1):
-Smirek na dřevo o hrubosti 100, půlkulatý pilník na železo, tužku (ale zjistil jsem, že centrofix bude o něco lepší), gelové vteřinové lepidlo, štětec, zlatou barvu a samozřejmě obě výše zmíněné figurky.

2) Broušení zářezu na zasazení figurky (obr. č. 2 a 3): 
-Na prasátku jsem si přidržel figurku a centofixou jsem si označil místo budoucího zářezu a plošky na které bude prasátko i s "jezdcem" stát. před vlastním broušením prasátka ještě doporučuji opatrně pilníkem strhnout barvu z "nožky" figurky a "nožku" zapilovat do "ostra", aby později dobře zapadla do zářezu na zádech prasátka. Ostrá hrana půlkulatého pilníku se mě perfektně osvědčila a zářez na figurku byl po několika minutách hotový.

3) Lepení figurky (obr. č. 4): 
-Na slepení obou figurek jsem použil gelové vteřinové lepidlo, které je určeno na pružné spoje. Lepené figurky jsem k sobě přitlačil asi na 30 vteřin a bylo perfektně slepeno.

4) Broušení podstavce a boků figurky (obr. č. 5 a 6): 
-Broušení podstavce (zadku figurky) doporučuji až po slepení, protože výběrem správného úhlu docílíte správné vyvážení a rovinu figurky.
-Dále doporučuji obrousit i oba boky figurky a tím docílíte roviny a začištění spoje obou lepených figurek. po tomto broušení jsem ještě strhnul ostré hrany okolo obou stran figurky.

5) Barvení figurky (obr. č. 7 a 8): 
-Na barvení figurky jsem použil zlatou modelářskou barvu Agama.

6) Porovnání figurky a figurky "Socha HIG" na kartičce (obr. č. 9): 
-Myslím, že se mě výsledná figurka povedla a jen hra ukáže jestli velikost bude vhodná, nebo ne...

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Zeměměřiči - Výroba rozšíření Chmura 4 90 5.4.2024, 18:35
Poslední příspěvek: Txema Garte
  DÍLNA Archa úmluvy - výroba kartičiek p_stano 4 149 9.2.2024, 17:51
Poslední příspěvek: Jan Groot
  DÍLNA Výroba kartiček-PŘELEPENÍ ORIGINÁLNÍCH KARET (Chmura) Chmura 27 2 771 25.4.2023, 16:20
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Vánoční dárek-výroba rozšíření Chmura 8 233 26.2.2023, 0:23
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Výroba krabiček na kartičky Chmura 36 8 948 17.10.2022, 14:15
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)