CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne kartičkář (C-architekt)
téma založeno uživatelem šmoula - 9.3.2021, 16:43

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 10 Chmura 11 CrunchSK 10 Eldenroot 5 Kamzik 2 Mati 6 Silveralius 2 šmoula 19 xwinte00 3 Zdeněk 1
#1
Klobúk dole toto sa ti podarilo....  Potlesk jednoduché a prehladné. 

Len mám dotaz napríklad ak by som si chcel upraviť ešte aj samotný prvok ktorý vkladám na kartičku.
Skúšal som som si spraviť kopiu s cestou konkrétne most s cestou. Chcel som s jednej strany odstrániť cestu. Ked som ju upravil, uložil tak sa mi v aplikáci zobrazila ale pozadie bolo biele. čo mám použiť alebo ako mám nastaviť obrázok aby bolo okolie priehladné.
Na to potrebujem zvlášť program?????? 
(úpravu som robil v skicari :D )  to asi kvôli tomu že? či dá sa to aj tam ?

Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#2
(13.3.2021, 0:08)šmoula Napsal(a): Důležité je mít v obrázku "alfa kanál" - průhlednost.
Skicar nevím co umí. Ale zkus tam najít třeba v možnostech exportu tu Alfu. Není to zase až taková věda, ale je to v tomto případě nutnost.
Pokud potřebuješ "zkrátit" některý objekt, tak ho můžeš překrýt tou částí louky (čtverec nebo kruh) i když ne vždy to jde...
Pokud by někdo chtěl přidat do kartičkáře objekt tak dejte vědět (klidně přes discord).
Aktuálně už mám hotovou verzi, která obsahuje online aktualizaci datových souborů, takže pokud přidám další objekty, tak se vám to hned v prográmku promítne Usměvavý
Jen zjišťuji, že pro každou edici je těch objektů sakra hodně Velký úsměv

no prvotne som chcel otestovať čo ten tvoj program dokáže a chcel som spraviť toto  (soráč za veľkosť)[Obrázek: 8fYE7sC.jpg]

ale nevedel som to skombinovať tak aby to vyzeralo idealne...
jak si napísal tú alfu... tak dačo sa mi podarilo vytlačiť s skicára a exportlo to len ten most a pozadie bolo prehladné 
No až po tom jak som to orezal sa mi podarilo spraviť to čo som zamýšlal a výsledok vidíš v prílohe. Chcel by to ked tak aj polovičné veci. síce ich tam nie je veľa ale napríklad pri tomto moste to inak nešlo... alebo ak to vieš tak mne sa to nepodarilo..

POZNAKA ešte.. ja som si vyexportoval ten svoj most tak už nie je taký ako tvoj ked si všimneš pod mostnom je zlý tien... ten tvoj prepúštaľ aj vodu a vyzeralo to realnejšie ako to moje

Přiložené soubory Miniatury
       
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#3
Smoula a vedel by si aj ten most spravit polovicny aby ten tien bol pod tym mostom.. mne sa to nejak nedari spriehladnit. ?? A ked tak aj samotny len most. Dohodnuto . bez cesty... aby si to dotycny vedel kombinovat.. bol by som vdacny.. myslim ze hovorim za viacerých Mrknutí
Odpovědět
#4
(17.3.2021, 16:03)šmoula Napsal(a):
(17.3.2021, 15:34)Zdeněk Napsal(a): Už taky testuju kartičkář a zatím dost dobrý! Hodně se mi líbí možnost přidávat si vlastní obrázky  Nevinný

To jsem rád. Pokud někdo přídá svoje objekty a bude se chtít s němi podělit i s osatními, tak nechť mi je pošle a já je zařadím do "oficiální datbáze" Usměvavý
Edice se budu smažit průběžně doplňovat, ale i když je teď u nové_edice přes 100 objektů, tak zdaleka nejsou všechny, takže si určitě dovedete představit kolik jich bude celkem napříč všemi edicemi Velký úsměv , takže to ještě nějakou dobu potrvá, ale pomoc je vítána Usměvavý plus mi klidně dejte vědět jakou edici preferujete, abych věděl co dělat prioritně Mrknutí

Len pre info so šmoulov som sa dohodol na detailnejších objektoch do C2.. ktoré prerábam.. A budú upgrejdnuté(alebo tam po dohode necháme obidve verziu aby si každý mohol vybrať).. (musíte mať jeho najnovšiu verziu :D ) za pár dní ked ich dorobím.. na názornu ukažku pridám aký bude rozdiel v objektoch aj hlavný podklad lúky sa bude meniť lebo sa nezhodoval s originálom (testoval som ) takže ak sú tu nejaký nadšenci ktorý už makajú na nových kartách že si  ich spravia.. a chcú čo najkvalitnejšie karty tak si počkajte  Mrknutí alebo sami posúdte ktoré sa vám lúbia

Přiložené soubory Miniatury
           
[-] 3x   Chmura, Eldenroot, Fanny
Odpovědět
#5
Čaute tak dokončil som redizajn C2-ky do C-architekt. Zaslal som to šmoulovi aby to hodil do databázy... ale sú tam  tak nejaké preklepy v názovch objektoch ... tak neviem či sa šmoula nerozhodne to prekopať a vidá to ako novú verziu.. 

sú tam pridané aj nové objekty..
[-] 3x   Chmura, Fanny, šmoula
Odpovědět
#6
Ja z mojej skusenosti robim karticky bez štvorca a pridavam tam len rožky na rohoch.. Pak si len prilozim pravitko na dva rohy a žiletkou spravim krásny rez... (ale neprerezem uplne) tak 47 x47 mm.

A osobne nemam dobre skusenosti vkladanim obrazkou do wordu.. Word znizuje kvalitu obrazkou..
Ak by si veľmi chcel poznám človeka ktorý mi pripravuje podklady na tlacenie.. vie to perfektne pripraviť a zatiaľ som nemal stym problem.. Mrknutí
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)