CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne kartičkář (C-architekt)
téma založeno uživatelem šmoula - 9.3.2021, 16:43

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 10 Chmura 11 CrunchSK 10 Eldenroot 5 Kamzik 2 Mati 6 Silveralius 2 šmoula 19 xwinte00 3 Zdeněk 1
#1
Ono odporucam GIMP, tam je mozne urobit postupnu priehladnost, nie len klasicke orezanie.
Odpovědět
#2
K prihladnosti, to je taka veda, este skusam presvedcit @šmoula -u aby vedel exportovat rozpracovane karticky so extra suboru, ktory by islo nahrat spat. Ak by teda clovek urobit nejake rozsirenie, ulozi si definicie karticiek, a nasledne ked napr. opravi jednotive vlozene obrazky (vyhra sa s priehladnostou, urobi lepsi urec a podobne). Tak by vedel nahrat tuto "zalohu" a dat moznost zmenit povodne obrazky za nove.
Ale uvidime, co vsekot @šmoula este vymysli :D
Odpovědět
#3
@šmoula urcite textak, idealne json :D pomozem poradim :D
Odpovědět
#4
Zmena nazvu? :D
Odpovědět
#5
Ono idealne by bolo pouzit konvenciu pouzivanu "svetovo". Co ak by sa pouzila konvencia "svetova", a to nasledovne.
Oznacena podla hran od severu v smere hodinovych ruciciek popisane pismenami podla uzemia na hrace:
  • R - road = cesta
  • F - field = pole
  • C - city = mesto
Napr karticka cista luka je FFFF.
Zatacka na luke RRFF.

Ale kedze to je aj pre spinoff, tak uz som ticho :D
Odpovědět
#6
No Smoula ma pravdu, tych kombinacii so SpinOff je tolko ze sa to zjednotit dat asi nebude. Takze ako by som nic nenapisal :D
Odpovědět
#7
No vyskusal som urobit jednu karticku super! Len vidim, ze C1 este nie je velmi dobre zastupene, a bolo to prave pre C1. Ale poradil som si, na uvid parada.
Odpovědět
#8
No mna to netlaci, len som si to vyskusal, a je to mega!
Odpovědět
#9
(15.7.2021, 15:27)Chmura Napsal(a): Díky, konečně budeme moci perfektně vyrábět I dvoj a více kartičky! Usměvavý

Oki som zvedavy co to prinesie :D
Odpovědět
#10
(24.2.2024, 14:06)CrunchSK Napsal(a): Yep uz to testujem, je to pecka. Otazka znie mate niekto skusenosti s tlacou? Blank tiles sa daju kupit a na to to potom lepite alebo ako? Ci mate na to zvlast temu tu? Nie som tu este tak zorientovany uplne :D

No urcite je tu zopar tem, kde sa to spomina, mozno by som si mal urobit nejake zalozky, na standardne otazky, ale skus hladat vyroba karticiek, alebo lepsie v cestine vyroba karticek, tlac a podobne.

Inak da sa tlacit aj priamo na karticky, ale na to treba Flat Bed UV tlaciaren. k niekoho poznas v lepsej tlaciarni daj vediet :D
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)