CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Uskladnění CARCASSONNE - dřevěná truhla (vlastní výroba)
téma založeno uživatelem Knorovi - 17.5.2018, 22:46

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
borks 2 Bumsakalaka 7 Chmura 11 Curuj 2 Eldenroot 3 Fanny 1 gagoune 1 Kamzik 2 Knorovi 15 mirci 1 PesBobes 1 PetrM 1 šmoula 1 xwinte00 1
#1
Rád bych se pochlubil se svým uložením té NEJ hry na světě - CARCASSONNE  Mrknutí

Nejprve jsem měl vše uskladněné v krabici od BigBOXu (nemám zdokumentováno). Od začátku jsem si chtěl vyrobit vlastní dřevěný ukládací box (truhlu) podobnou této.

   

Ta moje je nakonec koupená (původně to byla krabice na víno).

   

Vnitřní pořadač na vína jsem celý odstranil a vyrobil si vlastní.

   

Je rozkládací do 4. dílů. Vejdou se do něj 2. složené věže, všechny kartičky, veškeré příslušenství, návody, figurky a startovací karty (viz můj

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

) + několik konverzí z nové do starší grafiky.

               

Postupně lze složit do kompaktního celku.

           

Vše je dělané na míru tak, aby to pasovalo do truhly,

       

kterou jsem dovybavil kováním, tématickými obrázky a finálním bezbarvým lakem.

                               

Obrázky naplněné truhly vložím do dalšího příspěvku. Tady už se nevejdou. Vystrašený
#2
Detaily naplněné truhly.

                                           

Příslušenství je uloženo v dvou plastových krabičkách.

           

Detail uložení kartiček (mají to tam jako v pelíšku) Mrknutí

                   

Rozměry jsou: délka 38 cm, šířka 30 cm, výška 18,5 cm
Váha: 7,1 Kg (včetně celého Carcassonne)
Návrh: kompletně vlastní tvorba - částečně jsem se inspiroval u

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Doba výroby: odhadem 50 hodin.
Cena: nezveřejnitelná (manželka by mě zabila) Velký úsměv

V plánu mám ještě vyrobit piktogramy jednotlivých rozšíření, které budou na přepážkách zásobníku kartiček. Aby se hra pohodlněji ukládala zpět do truhly.
Odpovědět
#3
Děkuji za pochvalu a nasměrování na piktogramy (symboly), jsem rád, že se truhla líbí.
Odpovědět
#4
Vše je z Bauhausu a OBI.

Na větší plochy jsem použil 5mm smrkovou překližku. I když v Bauhausu takhle malé desky nesmějí řezat, kvůli bezpečnosti, pán mi je velmi ochotně nařezal na potřebné rozměry. Na nosnou konstrukci (vnitřku truhly) jsem použil 8mm překližku - vše je pouze lepené.

Příčky pro kartičky jsou ze smrkového masivu (lišty 35x10 mm a 50x5 mm jsem kupoval v OBI) - ručně kráceno na potřebný rozměr.

Lepidlo jsem používal rychleschnoucí

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

, který je skvělý.

   
[-] 1x   PetrM
Odpovědět
#5
Pssssst... to je tajné  Mrknutí

Víc než málo, méně než moc. Ale když jsem si to tak nějak vysnil, tak jsem to musel zrealizovat za každou cenu...
Odpovědět
#6
Odírání se nebojím. Vše je hladké a nalakované. Na filc už není místo. Kartičky tam ukládáme velmi opatrně.

Jinak vejde se nám tam vše co teď máme.

Z oficiálních rozšíření chybí jen pár kousků, které ale mám dodělané (vlastní výroba) - Darmstadt; Kultovní místa, obléhání a tvořivost; Kruhy v obilí I.; Obléhání; Kataři; Kacíři a kultovní místa; Tunel; - takže pro tyto kartičky, kdybych je náhodou sehnal originální, místo v truhle už je (zabírají ho neoriginální).

Také tam máme nějaké neoficiální rozšíření navíc. Cirkus v.1; Pobřeží pirátů; Strážní věže v.1; Pan Perníček; Perníčkova chaloupka; Opat v.1; Věštkyně; Tunel II; Půlky 3; 

Vše už také umístěné, konkrétně ve spodním patře pro kartičky.

Plus navíc tam jsou kartičky z verze 2 grafiky. Cirkus v.2; Ovce v.2; Japonské budovy; Labyrint; Oslava "15"; Strážné věže; Trhy v Lipsku; Ovocné stromy; Spiel 15; Spiel 16; Spiel 17

I tak ta ještě trochu místa zbývá. A kdyby náhodou došlo, jakože asi dojde, tak bych to asi řešil tak, že to poženu vo štok vejš... a udělám vyšší vnější obal (truhlu).

Hele nestraš mě  Velký úsměv
Odpovědět
#7
Konečně jsem se dostal k dokončení truhly. Popisky jsem vytisknul na průhledné samolepicí folie a nalepil na dna boxů pro kartičky. Ještě si plánuji vyrobit "mapu uložení" jednotlivých rozšíření (pro snadnější vyhledání konkrétního rozšíření), kterou zalaminuji. Nechci totiž kazit dřevěný vzhled a lepit piktogramy na vrchní stranu boxů. To bude spíš pro neznalé, já si rozmístění pamatuju.

Přikládám několik fotografií:

               

Piktogramy s popisky jsou k dispozici ke stažení

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

.
Odpovědět
#8
Samozřejmě. Souhlas udělen i případným dalším zájemcům...  Mrknutí
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#9
(25.5.2019, 22:17)borks Napsal(a): nádherná bedna... měl bych dotaz na ten visací zámek dá se někde pořídit? (byl koupen někde po internetu?) sháněl jsem něco podobného a nějak se nezadařilo :) tak jsem to nechal být a teď mě to na těch fotkách trklo :)

Většinu komponentů na výrobu truhly jsem pořizoval z Číny. Odkazy nejsou přesně na ty moje komponenty, ale alespoň nasměrují...

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

 - je tam toho nepřeberné množství a za velice přijatelné peníze (vetšinou jsem hledal prodejce s dopravou zdarma). Pokud budeš objednávat, mají tam občas i větší rozdíly v ceně, za úplně stejné zboží. Doporučuji důkladně prohledat alternativy a potom teprve objednat.  Mrknutí

Vše se dá objednat i přímo u nás. Obchody s kreativním zbožím ale mají většinou několikanásobně vyšší ceny a zboží pouze přeprodávají. Navíc poštovné minimálně 100 a víc, takže Čína je jasný vítěz i přes delší dobu dodání. Rekordní rychlost mám 8 dní a nejdelší cca 2 měsíce.
[-] 2x   borks, Petr Chytka
Odpovědět
#10
(19.1.2021, 14:30)Bumsakalaka Napsal(a): Inak, ak by si vymenil vnutorne priezku z 10mm na 5mm, hned ziskas dalsie miesto na rozsirenia. Ale to asi bude fakt jednoduchsie urobit novu hrabicu, ako sa s tym piplat nanovo.
Nerozmyslal si ale nalepit znak rozsirenia v tamovhnedej farbe prave na tieto 10mm priecky?

Ano původně jsem zamýšlel piktogramy nalepit na vršky příček. Odradilo mě ale to, že by se mohly odlupovat. Na dně drží jako přibyté.

Slabší příčky by nebyly dobré. Kartičky by se potom špatně vyndavaly. Takhle je to akorát.  Usměvavý

(19.1.2021, 1:01)xwinte00 Napsal(a): Super nápad a super provedení. Koukám nad tím s otevřenou pusou, hlavně vnější podoba krabice mě zaujala.

Děkuji za pochvalu. 

Obrázky jsou přenesené touto

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

(zrcadlový laserový tisk, a speciální nátěr transferovym gelem přenese cokoli si vytisknete)... omšelý vzhled jsem dosáhl dvěma nátěry a "ošmirglováním" části vrchního laku... a vše je dozdobeno kováním z čínského eshopu (doplňky prodávají i u nás, ale občas s nehoráznými příplatky).

(19.1.2021, 16:12)Bumsakalaka Napsal(a): Zas ale ked to hravas, vies presne kde su nemecke klastory, kde spravy a podobne.

Ano, přesně tak. Já si to pamatuji. 

Nicméně pro neznalé mám ještě zalaminovanou "mapu" obou pater s kartičkami - kde se jaké rozšíření přesně nachází. Aby se nemuselo nic zbytečně vyndavat a koukat na piktogramy dole. Mrknutí

Podle mapy si také může každý vybrat kombinaci rozšíření, se kterými se bude hrát. 

Následný úklid probíhá už podle spodních obrázků v dřevěném pořadači. Skvělé je na tom všem to, že nemusím manipulovat s krabičkami. Příprava a úklid probíhá rychleji.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
DÍLNA Uskladnění CARCASSONNE v krabici od základní hry Chmura 11 4 777 25.4.2023, 13:00
Poslední příspěvek: larsa85
  DÍLNA Uskladnění Carcassonne Tomáš 70 26 969 11.2.2023, 14:33
Poslední příspěvek: šmoula
  DÍLNA Uskladnění CARCASSONNE Star Wars-dřevěná bedýnka Petr Chytka 1 385 8.4.2021, 18:42
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Uskladnění CARCASSONNE - plastový pořadač Knorovi 4 594 3.1.2021, 23:09
Poslední příspěvek: Fanny
  DÍLNA Uskladnění CARCASSONNE Carcassonne ruský organizer Chmura 4 2 536 3.10.2017, 20:38
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)