CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Různá rozšíření
téma založeno uživatelem Sleepy - 17.1.2015, 12:15

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BloBlo 8 Bombe 2 borks 2 C6H6 1 Chmura 35 Curuj 2 Danilka 1 Eldenroot 10 endomame 1 FRANTIK 1 GinBook 3 gowery 3 Jana.Zat 6 Joachim 10 1 Katka Slaninová 1 Neuge 1 Pejdos 2 PesBobes 3 PetraP 1 PetrM 1 peťul 9 pripluv 8 rpo7 1 SKAM 4 Sleepy 5 šmoula 10 tazatel 3 xSiskaA 5
#1
Ahoj,
měl bych dotaz na některá pravidla.

Pokud vytáhnu kartu která nejde nikam položit, tak ji zamíchám zpět, nebo vyřadím ze hry? Původně jsem myslel, že ji zamíchám a časem se vezme znovu. Pak jsem zjistil u "Princezna a drak", že se karty draka (pokud není ještě na plánu sopka) vyřazují ze hry. Tak mě napadlo, že by se to tak mělo dělat i s klasickými nepasujícími kartami.

A dnes jsem tady na fóru koukal na rozšíření "Bílý kůň" od Chmury. Tam je problém ten, že pokud se nepasující karta bílého koně vyhodí ze hry, tak jej nikdo nedokončí (start karta je vpravo nahoře a já například vytáhnu na začátku hry kartu patřící doprava dolů).

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli jste se někde nesetkali s pravidlem, které by to vyřešilo :)
[-] 2x   Chmura, peťul
#2
Díky za osvětlení situace :)
[-] 2x   Chmura, peťul
#3
Včera při hře jsme narazili na další zásek...

Může drak sežehnout stodolu? Popř. Pokud ano, tak stačí aby stál na kterémkoliv z těch 4 polí? Donedávna jsme hráli, že může. Včera jsem dal zkušebně JCloisterZone a pokud se nepletu, tak tam drak stodolu nechal být, takže jsem trochu zmatený.

Pastevec na konci hry při vyhodnocení. Zůstal nám pastevec s několika ovečkami. Pastevec se hodnotí pouze pokud zažene ovce do salaše, nebo se automaticky bere, že je na konci hry zahnal? My to vyřešili žetonem vlka a ovce. Hráč si vybral jeden z nich (ovce, body. Vlk, ani prd) takže byla šance 50/50. Jak to řešíte vy?
#4
Určitě by to chtělo sjednotit, ale to už je na Mindoku... :)

Každopádně díky všem
#5
Aby se nezakládalo nové téma tak to hodím sem:

Sleepy:
rychlá otázka u rozehrané partie: Mám kartu loupežníka za nejdelší cestu. Soupeř kartu dostane jen pokud uzavře delší cestu. Co když uzavře cestu za stejný počet bodů jako je momentálně nejdelší cesta? Karta zůstává původnímu majiteli, nebo se s ní něco děje? Hádáme se tu do krve a za chvíli zvýšíme hlasy...

peťul:
Když někdo uzavře cestu za stejný počet bodů jako je momentálně nejdelší cesta. Kartička zůstává u původního majitele. :)

Sleepy:
stejná situace pokračuje. jeden hráč má tu kartu a pak dva hráči (jedním z nich je majitel loupežníka) mají remízu na cestě za větší počet bodů. Komu a jak?

peťul:
Kartičku loupežníka dostane ten který cestu uzavřel (přiložil poslední kartičku s cestou).



Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Kupci a stavitelé Joachim 10 14 5 214 16.4.2022, 23:53
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Katapult Losos 6 1 554 10.2.2020, 17:10
Poslední příspěvek: LunarHexagon
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Kruhy v obilí Chmura 4 2 008 8.11.2019, 16:28
Poslední příspěvek: Eldenroot
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Hostince a katedrály Gabča Halasová 7 3 338 26.2.2019, 22:20
Poslední příspěvek: Chmura
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Rozšíření OPAT (Nová edice) Katka Slaninová 10 2 840 16.2.2019, 20:10
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)