CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Které verze koupit?
téma založeno uživatelem Danny - 1.12.2016, 11:16

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 4 borks 1 Bumsakalaka 7 Chmura 14 Curuj 2 Danny 4 Eldenroot 3 Fanny 3 hepyno 2 kykloop 6 LunarHexagon 1 Maja 4 Mati 4 Miroslav Váša 1 Nosa 2 PetrM 1 peťul 1 šmoula 7
#1
Jestli můžu poradit tak být tebou pokusím se sehnat Carcassonne Big Box 5 který vyšel v roce 2014 a je podle mého názoru nejpovedenější! Mrknutí
-Ale vzhledem k omezené nabídce je jakýkoli Big box výhrou! 
-Jak už bylo výše řečeno stejně i já doporučuji základní hru + 1. a 2. rozšíření! Usměvavý

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#2
Ano rozhodně to kompletní není! Koupil bych to tak za 300,-Kč Tohle nikdo rozumný nekoupí! počkal bych až skončí aukce a pokusil bych se domluvit nižší cenu! Chybějící kartičky by se převážně daly sehnat na Cundo.de
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   0Marty0
Odpovědět
#3

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



   Hostince a katedrály celkem 18 karet + figurky pro 6 hráče + 6x velké figurky -CHYBÍ 10 karet

   Kupci a stavitelé celkem 24 karet + 6x stavitel a 6x selátko -CHYBÍ 4 karty

   Princezna a drak celkem 30 karet + 1x drak + 1x víla -Vypadá že je kompletní

   Řeka celkem 12 karet -CHYBÍ 8 karet

   Ovce a kopce celkem 18 karet + 18 žetonů s ovcemi a vlky + 6x ovčák -CHYBÍ 16 karet + 16 žetonů + 6 figurek ovčáků

 -To je v rychlosti seznam chybějícího materiálu! Bohužel nejde s jistotou říci kolik toho chybí ze základní sady a kolik z kola osudu, protože je to v tomhle Big boxu trošku promísené. Dál by měly být všechny figurky dřevěné a pro 8 hráčů!

ZÁVĚR: -Koupit by se to vyplatili za nižší cenu cca 350 - 400,- Kč komletní 3. rozšíření + karta kola osudu.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#4
Ano máš pravdu, ale to co jsem napsal, že chybí za tím si stojím! Mrknutí

Big box také vlastním, takže vím jak je to se základní hrou, ve které je namíchané kolo osudu!
Mě osobně to štvalo a tak jsem použil svojí základní hru celou a Kolo osudu (karty z vodoznakem kola) jsem si nechal z Big boxu. Usměvavý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
(27.12.2016, 12:56)Danny Napsal(a): Díky všem za rady, nakonec se mi povedlo sehnat skoro nový Big Box 5. Vzrušený

 -Tak to tedy blahopřeji! Je to velice dobrá volba a myslím, že tento Big Box patří podle mého k nejlepším!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Ano to mohu potvrdit! V německu už 4. rozšíření Věž pro novou edici vydaly a jde zakoupit v internetovém obchodě cundo.de!

Odkaz ZDE:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



 Jen pro informaci: pro novou edici hry Carcassonne již bylo vydáno prvních 5 rozšíření (z toho první 3 u nás). Mrknutí

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
(4.1.2017, 0:12)Nosa Napsal(a): Jestli jdou kombinovat obě verze, tak to je super. A jestli je už nová verze Věže v Německu, tak by to nemuselo trvat tak dlouho a bude i u nás  Usměvavý případně  objednáme z Německa. Díky za rady.

 Obě verze asi díky zadní straně kombinovat jdou Šokován , ale podle mě to vypadá dost příšerně! Smutný Smutný Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
(25.9.2017, 22:53)PetrM Napsal(a): Zdravím všechny na foru. Já se stal fanouškem Carcassonnu teprve nedávno, takže jsem šel do nové grafiky, která se mi i líbí, ale chápu zasloužilé hráče, že s ní mají problém. Taky starou grafiku bych už neměl šanci komplet sehnat. V nové mi chybí podle zdejší velmi pěkné Carcapedie jen Oslava :). Co ale pozoruji, je výrazně méně fanouškovských rozšíření oproti staré grafice, to je škoda.

Vítám tě u nás na fóru. Nemyslím si, že by nešla ještě sehnat všechna rozšíření ve staré grafice. Já jsem začal svoji sbírku 
dávat dohromady v roce 2015 a dnes (2017) mě schází, k tomu, abych měl vše "jen" 7 kartiček.

Také si pohrávám s myšlenkou opatřit si ještě všechna rozšíření v nové grafice (Carcassonne není nikdy dost! Velký úsměv ).

Moc si vážíme pochvaly naší Carcapedie, kterou jsme dělali právě k vůli tomuto ucelenému přehledu všech vydaných her a jejich rozšíření.

Co se týká amatérských rozšíření musíme si uvědomit, že mezi jednotlivými edicemi je rozdíl 13 let a to je na tvorbě amatérských rozšíření znát. Také zde nemalou roli hraje grafika, čím složitější a detailnější je tím bude mít míň lidí chuť vytvořit nové rozšíření.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
Myslím, že pro nezasvěceného je to celkem oříšek...

Vydavatel Carcassonne pomalu začíná vydávat v pořadí již třetí verzi této hry!
Takže jestli začínáš uvažovat o koupi Carcassonne tak bych doporučil zakoupit Jubilejní edici 20 let, kde opravdu není co pokazit. A pak bych počkal na nové vydání Big Boxu, který by i u nás měla vydat firma Mindok!

Je k tomu několik důvodů:

1) kartičky mají více zakulacení rohy
2) na kartách s městem přibilo znatelně více domků
3) v případě Big boxu je záruka stejného barevného provedení kartiček
Chmura Zelený meeple
[-] 3x   Bumsakalaka, Fanny, Maja
Odpovědět
#10
Tak o to bych se opravdu nebál. Bog box je opravdu dobrou volbou. Jen záleží na vás zda koupíte Big box 2017 (nová edice), nebo počkáte na vydání Big boxu 2022. Důvody jsem rozebíral již výše... Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Maja
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Které neoficiální rozšíření jste si vyrobily? Samhoov 6 1 797 12.7.2021, 18:32
Poslední příspěvek: Fancarpedia
  Co koupit? Tomáš Balbinder 10 1 641 24.7.2020, 13:55
Poslední příspěvek: Skubin



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)