CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Které verze koupit?
téma založeno uživatelem Danny - 1.12.2016, 11:16

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 4 borks 1 Bumsakalaka 7 Chmura 14 Curuj 2 Danny 4 Eldenroot 3 Fanny 3 hepyno 2 kykloop 6 LunarHexagon 1 Maja 4 Mati 4 Miroslav Váša 1 Nosa 2 PetrM 1 peťul 1 šmoula 7
#1
(30.11.2021, 23:43)Maja Napsal(a): Ahoj. Chtěla bych dceři pořídit k Vánocům Carcassone. Poradí mi někdo jestli základní verzi ke které dokoupit libovolné rozšíření nebo jubielní edici 20 let + dokoupit rozšíření a nebo big box 2017.

Ahoj, za mě rozhodně Big box... jednak obsahuje 1 a 2 velké rozšíření - ty jsou pro celou hru bych řekl stěžejní, navíc obsahuje řeku, opata a dalších pěkných 7 mini rozšíření. Ale pozor!!! U nás to začalo před rokem taky big boxem (do té doby u nás Carcassonne nikdo neznal) a dneska mi už jen málo co chybí a kupuju téměř vše co se týká této hry, takže 9 z 10 lidí na tomto fóru říká že je to hra vysoce návyková Velký úsměv

Fanny
Odpovědět
#2
(1.12.2021, 10:00)Maja Napsal(a):
(1.12.2021, 0:07)Mati Napsal(a):
(30.11.2021, 23:43)Maja Napsal(a): Ahoj. Chtěla bych dceři pořídit k Vánocům Carcassone. Poradí mi někdo jestli základní verzi ke které dokoupit libovolné rozšíření nebo jubielní edici 20 let + dokoupit rozšíření a nebo big box 2017.

Základnú hru (staršiu) by som nedoporučoval.. 
Výhoda jubiljenej (20 výrošie ) je že tam je to mini rozšírenie a rieka... 
Ale zas Bigbox tam sú hned dve veľké  rozšírenia a plus 7 malých + je tam tiež rieka-  čo trocha radí big box na prvé miesto 
Ja by som to kupil asi v takomto poradí:
1. Big box
2. Jubilejná (20) - (dokupiť v prípade ak by bol záujem o jubilejné rozšírenie) 
3. základná verzia

A big box by pod vianočným stromčekom vyzeral vačšíí čo sa týka veľkosti darčeka :D

Děkuji za odpověď, jde mi o to aby Big box sice obsahuje víc rozšíření, ale nebyl nějak šizený např. detaily atd…

Ne, šizený není Usměvavý a řekl bych i cenově je big box výhodný... aktuálně i s dopravou se dá sehnat za 1200,- samotná hra jinak stojí okolo 500,- jubilejní edice okolo 600? cena 1 a 2 rozšíření zvlášť je cca 320 za každé a ta malá rozšíření (je jich tam 7) se zvlášť koupit nedají. Pokud si koupíte pouze základní hru a pak třeba dokoupíte 1 a 2 rozšíření, jste na ceně bigboxu a ještě Vám bude chybět těch 7 mini rozšíření. Já mám bigbox doma a určitě to byla dobrá vstupenka do této hry. Usměvavýa troufám si říct, že samotná hra jen s řekou a opatem časem omrzí, ale v bigboxu máte řadu možností a tak Vám každá hra příjde jiná.

Fanny
[-] 1x   Maja
Odpovědět
#3
Já doporučuji Big box NEKUPOVAT, tím to u nás totiž všechno začalo a od té doby jsem sběratel  Šťastný

Fanny
[-] 1x   Chmura
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Které neoficiální rozšíření jste si vyrobily? Samhoov 6 1 797 12.7.2021, 18:32
Poslední příspěvek: Fancarpedia
  Co koupit? Tomáš Balbinder 10 1 641 24.7.2020, 13:55
Poslední příspěvek: Skubin



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)