CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Jaké rozšíření z Cundco.de pro začátek?
téma založeno uživatelem Eldenroot - 24.11.2015, 13:11

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Eldenroot 1
#1
Poslední dobou mi chodí od začínajících hráčů hodně zpráv a dotazů ohledně výběru minirozšíření z Cundco.de, s kterým začít ihned, a které dokoupit až časem. Rozhodl jsem se dle vlastních zkušeností udělat seznam, co by asi nemělo v žádné sbírce chybět.

Určitě bych volil do začátku tato rozšíření, dokáží zpestřit hru a přidávají nové mechanismy, které dokáží celou hru pěkně otočit:

Doporučené:
- Oslava - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

- možnost odebrání meepla zpět do zásoby dokáže ovlivnit hru a získat výhodu
- Obléhání - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

- nemáte dostatek štěstí a síly k převzetí hradu protivníkovi? Od toho je zde obléhání, které dokáže bodově degradovat rozšiřující se hrady od soupeřů a tím vás dostat zpět do hry
- Německé hrady - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

- toto rozšíření já osobně mám hodně rád, už jen z důvodu, že každý si může postavit svůj hrad a pěkně na tom vydělat :)
- Větrná růžice - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

- proč ne, minimálně 6 kartiček krajiny a nová mechanika v pokládání karet


Řeka, Půlky a Škola bych do úplného začátku nebral, dokoupil bych je až po tom, co bych měl rozšíření zmíněná výše.

Co se týče klášterů (Německo, Belgie a Nizozemí), tak u nich jen že jeto rozšíření hry o reálné stavby. Nic nového pro začínající hráče to nepřinese.

Pro rozšíření ze Spielboxu, tak zde doporučím domy, tunel, půlky. Co se týče rozšíření mor, tak to moc rád nemám. Kataři se jen tak sehnat nedají, dají se ale nahradit minirozšířením Obléhání :)


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Řeka II -alternativní začátek hry Chmura 3 808 27.12.2019, 22:33
Poslední příspěvek: šmoula
  Jaké je Vaše nejoblíbenější minirozšíření ZH6 2 2 461 16.3.2014, 0:57
Poslední příspěvek: ZH6



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)