CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Anketa: Rozděluje sázková kancelář louky?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano
53.85%
7 53.85%
Ne
46.15%
6 46.15%
Celkem 13 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Avatar
PRAVIDLA-DOTAZ Rozděluje sázková kancelář louky
téma založeno uživatelem šmoula - 24.10.2022, 8:39

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 8 Chmura 3 Eldenroot 1 Fanny 1 LunarHexagon 1 Mati 3 Meepledrone 2 PesBobes 1 PetrM 1 peťul 1 Silveralius 1 Skubin 1 šmoula 3
#1
Rozděluje sázková kancelář louky?

Mám dotaz ohledně mini-rozšíření Sázky.

Občas se stane, že se lidi dohadují kde je a kde není louka propojená a tady jsou 3 kartičky s tímto případem.
Takže otázka zní, je louka propojená mezi městem a sázkovou kanceláří ? Není to úplně jednoznačné a v pravidlech to nemají uvedené.
Za mě mohly být louky oddělené, ale to je taky z důvodu, že nemám rád jednu velkou mega louku - to pak majitel této louky pravděpodobně vyhrává hru a většinou získá převahu v posledních pár tazích...

Přiložené soubory Miniatury
   
#2
Jsem rád, že se tu ztrhla taková diskuze.
Klidně se může na to udělat téma s anketou.
Nicméně víme, že se před hrou budeme vždy muset domluvit. V zásadě bych byl radši, kdyby to bylo oddělené, ale hrát to budu tak i tak ;⁠-⁠)
Odpovědět
#3
Toto co píšeš, tak je asi pravda, ale jsou tam části, které jsou spíše do hnědá, než zelené jako louka.
Navíc když je konci hry budeš očima projíždět louky a přemýšlet kam se nacpat, tak půdorys to zrovna moc nepomůže. Ale chápu tě.
Podle mě není nic dobře ani špatně, jen je potřeba se domluvit a s tou variantou počítat celou hru a ne až při závěrečném počítání luk :⁠-⁠D
[-] 2x   Chmura, Petr Chytka
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-DOTAZ město se dotýká louky pouze rohem Didi 2 38 4.4.2024, 17:51
Poslední příspěvek: Txema Garte



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)