CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Anketa: Rozděluje sázková kancelář louky?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano
53.85%
7 53.85%
Ne
46.15%
6 46.15%
Celkem 13 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Avatar
PRAVIDLA-DOTAZ Rozděluje sázková kancelář louky
téma založeno uživatelem šmoula - 24.10.2022, 8:39

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 8 Chmura 3 Eldenroot 1 Fanny 1 LunarHexagon 1 Mati 3 Meepledrone 2 PesBobes 1 PetrM 1 peťul 1 Silveralius 1 Skubin 1 šmoula 3
#1
Rozděluje sázková kancelář louky?

Mám dotaz ohledně mini-rozšíření Sázky.

Občas se stane, že se lidi dohadují kde je a kde není louka propojená a tady jsou 3 kartičky s tímto případem.
Takže otázka zní, je louka propojená mezi městem a sázkovou kanceláří ? Není to úplně jednoznačné a v pravidlech to nemají uvedené.
Za mě mohly být louky oddělené, ale to je taky z důvodu, že nemám rád jednu velkou mega louku - to pak majitel této louky pravděpodobně vyhrává hru a většinou získá převahu v posledních pár tazích...

Přiložené soubory Miniatury
   
#2
Za mě bych to viděl jako oddělené louky. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   Petr Chytka, šmoula
Odpovědět
#3
(16.10.2022, 7:12)peťul Napsal(a):
(15.10.2022, 23:46)šmoula Napsal(a): Mám dotaz ohledně tohoto mini-rozšíření.
Občas se stane, že se lidi dohadují kde je a kde není louka propojená a tady jsou 3 kartičky s tímto případem.
Takže otázka zní, je louka propojená mezi městem a sázkovou kanceláří ? Není to úplně jednoznačné a v pravidlech to nemají uvedené.
Za mě mohly být louky oddělené, ale to je taky z důvodu, že nemám rád jednu velkou mega louku - to pak majitel této louky pravděpodobně vyhrává hru a většinou získá převahu v posledních pár tazích...
no ja by som rohodne šiel do že sú tie lúky spojené... je tam zelená časť .... neni síce veľa.. ale ked už by to bolo boli by tie sázky natlačené uplnen na hradbu... navyšej je to podobná karta k základnej štartovacej

[Obrázek: tDELWA1.jpg]

na hradoch to je tiež tak nejasno viditelné ale je to spojené... s časti to rozdeluje lesík ale nikde v pravidlách to nie je vyslovene napísané že lesík oddeluje lúku čiže či je zelený les tak je to prosto jedna lúka..
[-] 3x   Chmura, Skubin, šmoula
Odpovědět
#4
Taky si myslím, že jsou spojené...
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#5
No, při bližším zkoumání to vypadá tak, že karta A spojuje louky, ale karty B a C ne! Víceméně, to vnímám tak, že je-li mezi loukami jakákoliv překážka jsou tím pádem oddělené!

-Ale jsem určitě v tomto případě pro dohodu a jednoznačné "konzumační" rozhodnutí pro všechny karty se sázkovou kanceláří Ano, nebo NE!

 -Zastávám, ale rozhodnutí NE! Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Spojene, skus si odmysliet tu vlajocku a vidis, ze ta luka pohracuje medzi mestom a sazkovou kancelariou (jak sa to povie slovensky?)
Odpovědět
#7
No a já si myslím, že ta vlaječka je tam právě proto, aby ty louky oddělila :) Spíše u těch hradů mi to přijde nejednoznačné.
[-] 2x   Chmura, Petr Chytka
Odpovědět
#8
Jsem rád, že se tu ztrhla taková diskuze.
Klidně se může na to udělat téma s anketou.
Nicméně víme, že se před hrou budeme vždy muset domluvit. V zásadě bych byl radši, kdyby to bylo oddělené, ale hrát to budu tak i tak ;⁠-⁠)
Odpovědět
#9
Ludkovia treba na to pozerať troška s pohladu a také logického pohladu ked si zobereme pôdorys toho stánku tak vyzerá tak ako ten červený obdlžnik.. všetko nad tým je len priestorvé videnie.. ako môžeme vidieť vlajka je NAD STÁNKOM a nie na zemi  síce zasahuje do hradby ale je to vo výške čo nezodpovedá rozdeleniu... 

Rátal by som rozdelenie ako čo sa týky cesty mesta, rieka,, veci ktoré sú priamo s kontaktov zo zemou a nie niečo čo je vo vzduchu.... 
[Obrázek: kVadCnv.png]

ked už by ste chceli ísť do detailov tak potom na tomto obrázku sú aj 4 lúky lebo vyšková budova zasahuje do hradby čo je v meste.... ale realny pozemok hradu je červená čiara čo ukazuje že lúka je spojaná a nie rozdelená.... 
 [Obrázek: U3Cncc8.png]
Ja to rozhodne budem pri každej kartičke hrať že je to spojená... čo mi dáva s logického pohladu .

[Obrázek: Nfk70bL.png] mier všekým  Mrknutí Vítěz
Odpovědět
#10
Toto co píšeš, tak je asi pravda, ale jsou tam části, které jsou spíše do hnědá, než zelené jako louka.
Navíc když je konci hry budeš očima projíždět louky a přemýšlet kam se nacpat, tak půdorys to zrovna moc nepomůže. Ale chápu tě.
Podle mě není nic dobře ani špatně, jen je potřeba se domluvit a s tou variantou počítat celou hru a ne až při závěrečném počítání luk :⁠-⁠D
[-] 2x   Chmura, Petr Chytka
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-DOTAZ město se dotýká louky pouze rohem Didi 2 38 4.4.2024, 17:51
Poslední příspěvek: Txema Garte



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)