CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne 3: Big Box 7 MINDOK vs HIG aneb co je špatně!
téma založeno uživatelem Chmura - 21.10.2022, 18:54

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 4 Chmura 7 Kamzik 1 Mati 1 mrchamrcha 3 PetrM 1 Sandrus90 1 Silveralius 3 Skubin 1 šmoula 4
#1
Carcassonne 3: Big Box 7  MINDOK versus HIG, aneb co je špatně!
 
-Po dnešní debatě se šmoulou jsem se rozhodl podělit se i s ostatními o své poznatky u kterých jsem jenom vzteky "skřípal zubama" a přiznám se bez mučení i celkem sprostě nadával...

-No ale k věci! Jako český patriot jsem preferoval nový Big box 7 s návodem v češtině a od českého vydavatele a to byla ta chyba! Musím říci, že je to již druhý případ u hry Carcassonne, kdy podle mého MINDOK fatálně pochybil a odvedl nekvalitní práci na kterou doplatil (a i zaplatil) neinformovaný fanoušek hry Carcassonne! U Mindoku z nějakého mě nejasného důvodu jsou použity kartičky s více ostrými rohy, které byly použité u Carcassonne 1 a Carcassonne 2 (Nová edice). A to co se týká Big boxu tak to není bohužel vše! Jedna s karet minirozšíření Dopisy má posunutý tisk rubové strany, takže při vyseknutí rub této karty nesedí.

-Bohužel když zakoupíte Základní hru Carcassonne 3 a to prosím také od Mindoku rohy jsou již více kulaté, tak jak to známe od Jubilejní edice 20 let! A aby toho nebylo málo, tak máme se šmoulou potvrzeno z Carcassonne Central, že HIG má již ve svém Big boxu kartičky s kulatými rohy a tak je vše kompatibilní s novou trojkou (Carcassonne 3) a dalšími nově vydávanými rozšířeními .


                  Big box 7 MINDOK                                  vs                                          Big box 7 HIG

 Kartičky mají stejné rohy jako předešlé edice        -1                             Karičky mají kulaté rohy jako u většiny Carcassonne 3    +1
 Tisková chyba u rozšíření dopisy (posunutý tisk)   -1                             Bezchybně vytištěno                                                        +1
 Kombinace s ostatními rozšířeními (rohy karet)     -1                             Kombinace s ostatními rozšířeními (rohy karet)              +1
 Návod v češtině                                                     +1                             Návod v němčině                                                             -1 


-Takže bohužel zde vyhrává na plné čáře německé vydání Big boxu 7 od HIG!
-A tak se na tomto místě velmi omlouvám všem kterým jsem koupi nekvalitního Big boxu 7 od firmy MINDOK doporučil! Naštvaný

-Více najdete v příloze!

POZNÁMKA:
Případnou reklamaci na špatně vytištěnou kartičku bohužel nejde uplatnit, protože MINDOKU se nevyplatí nový tisk a identická kartička od HIG má kulaté rohy!
Myslí si svoje

Přiložené soubory Miniatury
           
Chmura Zelený meeple
#2
Reklamaci zkusíme to ano! Šmoula je dokonce 2 měsíce před prodejem nových Big boxů  na tuto skutečnost upozorňoval! Myslí si svoje

-Ale bohužel přes HIG to nepůjde, tak jako posledně...
 Hig vydal karty s kulatými rohy a velmi pochybuji, že Mindok vytiskne pro pár reklamací příslušné karty! Naštvaný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
(21.10.2022, 20:20)Silveralius Napsal(a): Aj aj aj. Tak to mají pěkný průser no.  Vystrašený Zlý úsměv 

Ale na jednu stranu jsem rád, že MindOk nekecal, že jejich karty nemají nové zaoblení v BigBoxu. O čemž jsme v minulosti diskutovali. Mne osobně to dost překvapilo, když jsem to zjistil (z tej diskuze, které už jsem polovinu zapomněl).
Na druhou stranu sakra v tom je bordel. A třetí big box tedy ani nemá cenu kupovat.

Možná bych volil kultivovanější slovník Mrknutí , ale vesměs s tvým hodnocením souhlasím, jen bych opravil, nejedná se o třetí ale o Big Box číslo 7! A toto téma vzniklo na upozornění ostatních co ještě Big box nezakoupily a na to abychom se pokusili společně zjednat alespoň částečnou nápravu toho co Mindok pokazil! Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
Zcela souhlasím se šmoulou! Myslím že by stačila konzultace s HIG a alespoň to vydat jako oni, pak by se vše dalo pochopit! A hlavně by nebyl problém s případnými reklamacemi, nebo náhradními díly.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Problém s hranatých rohy se zatím objevil pouze u BigBoxu od Mindoku, nicméně například Duchové z Carcassonne a Jubilejní edice mají rohy kulaté...
Bohužel, ani Mindok sám není schopen na tento dotaz odpovědět. Doporučuji proto sledovat naše fórum, kde se jistě objeví detailní informace.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
(11.4.2023, 9:27)mrchamrcha Napsal(a): Jo, díky, nakonec to asi vyřeším tím způsobem, že koupím Big Box 2017 a k tomu všechna rozšíření od 3. princezny po 10. cirkus. Tj. vše v tom C2. A duchy a případné další věci oželím. I tak je to materiálu na hraní až až. A navíc jsou docela zajímavé ceny.

Také souhlasím! A myslím, že je to velice dobrá volba.

-V případě tvého zájmu, lze téměř všechny Carcassonne hry a rozšíření vyzkoušet na našich Carcassonne srazech!

 ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Rád bych uzavřel toto téma poslední informací...

-Podařilo se nám se šmoulou na loňském Deskohraní (22.10. 2022) oslovit osobu v tomto více než povolanou. A to produktového manažera vydavatelství MINDOKU pana Pavla PRACHAŘE. Upozornili jsme ho na problémy s novým Big boxem a to konkrétně na vadně vytištěnou kartičku a na "ostré" rohy kartiček. Byl velmi překvapený, protože o problému s rohy kartiček nevěděl...

-Když jsme se dotazovali jak to bude MINDOK řešit tak se nám dostalo odpovědi, že 90 procentům zákazníků stávající problémy NEVADÍ! Tak jsem ho upozornil, že v tomto případě, nebude moci tento "výrobek" naše fórum případným zájemcům doporučit.

-Doufám jen, že se s toho nestane zvyk a pokaždé, když MINDOK vyrobí zmetek, omluví to jen tím: "ŽE TO VĚTŠINĚ ZÁKAZNÍKŮ NEVADÍ!"

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Samolepky na figurky pro big box 2017 Chmura 0 26 30.11.2023, 12:45
Poslední příspěvek: Chmura
  Testování nových rozšíření HIG Chmura 6 129 21.10.2023, 20:29
Poslední příspěvek: olna55
  Mindok release timeline / Časový plán vydání Mindok Scott 0 41 26.1.2023, 21:44
Poslední příspěvek: Scott
  Dřevěné bodovací vlaječky HIG-špatně nabarveno Weetek23 8 162 31.12.2021, 1:41
Poslední příspěvek: Chmura
  Big Box 2017 - Inserter Silveralius 3 1 033 8.8.2020, 17:27
Poslední příspěvek: Silveralius



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)