CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Nová mapa (návrh) - Mapa Slovenska
téma založeno uživatelem šmoula - 23.11.2021, 11:47

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 7 Chmura 2 hepyno 2 Mati 2 peťul 1 Sandrus90 1 šmoula 5
#1
Někteří si možná všimli, že občas s @Chmura "vydáme" nějakou tu mapu.
Poslední byla mapa StarWars, která si myslím nebyla vůbec špatná.
Chci tedy otevřít diskuzi k další mapě. Máte někdo nápad k tvorbě mapy ? Pokud ano, tak sem s tím ! Ideálně vč. funkcionalit, které by udělaly mapu dobře hratelnou.
Tipy stylu: Mapa Lovci a sběrači (nová edice) nebo mapa Polska není dostačující Mrknutí
Díky za vaše tipy Usměvavý
#2
Takze urcite Mapa Slovenska, s tym, ze by mohla obsahovat riehu - Dunaj.
Mohla by obsahovat zopar predtlacenych karticiek s ovcami, nakolko Bryndzu bez nich nevyrobis.
Asi by som tam dal aj pevnu karticku Katedraly na Kosice, kedze tam je najvychodnejsie Goticka katedrala.
A na hranicne priechody by som dal ludi z #3537 :)
[-] 2x   Fanny, šmoula
Odpovědět
#3
Všem díky za tipy - hlavně tedy uživateli @Bumsakalaka Velký úsměv
Rozhodl jsem se tedy pro mapu Slovenska, přičemž se omlouvám, že nevím jak využít Dunaj a mýtné :-\ ....ale zbytečně bych to nekomplikoval - ovečky tam jsou, takže brinza bude Mrknutí
Problém je ovšem v tom, že mapa Slovenska je celkem roztažená. Pokud se podíváme na ostaní mapy, tak žádná z nich není takto roztažená. Takže mě napadly 3 varianty:
- Nechat ji roztáhlou, ale vešly by se tam kartičky cca ze základní hry + by na severu/jihu bylo zbytečně moc volného místa.
- Ořřznout ji - což znamená, že by mapa skončila někde u Spišské Nové Vsi a já bych bez kočičí hlavy nepoznal, že se jedná o mapu SK Velký úsměv
- Nechat ji roztáhlou a zbylé místo vyplnit dalšími políčky - vzhledem k tomu, že SK nemá ostrovy (jako třeba Pyrenejský poloostrov nebo Taiwaen), tak tam "vytáhnul" města - tím jsem získal dalších cca 30 pozic pro umístění kartiček.

Takže celkový koncept bych měl. Teď k pravidlům:
- 5 měst na mapě (vyznačených karevně) ukončují připojenou oblast.
- tyto města jsou "vyvedené mimo mapu".
- po přiložení kartičky (dopracování se) k tomuto městu můžeme v dalším tahu přikládat na město "vyvedené mimo mapu" a to na tu část, kterou jsme připojili. Pokud např. Prešov připojíme z horní strany (od hranic) můžeme na město mimo mapu přikládat kartičky také od vrchu.
- okraje měst "vyvedené mimo mapu" uzavírají oblasti.
- na barevné pole s městy se neumisťují kartičky krajiny
- startovní pozice jsou 2 - poblíž vlků
- při umístění kartičky na ovečku +3 body, na vlka -3body
- katedrála klasika 3body za část města
- Počet kartiček jsem zkoušel z jubilejní edice = 72 + 15, ale ještě by to cca 10-20 chtělo (přidal jsem ty moje malované - pro větší zřetel). Takže okolo 100 kartiček.

Zkoušel jsem to sám a nebylo to úplně nejhorší - viz přílohy.
Poprosil bych někoho, kdo by to pro nás mohl otestovat - díky Usměvavý

Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#4
Hezky  Vzrušený  . To si už aj vytlačil?? 
Troška som zmetený s tých vedlších políčok.. 
Čo sa týka formátu mapy je vo veľkosti ako sme hrali mapu Česka ? 
To počídalo na v pravo.. je len zatiaľ??? alebo by sa počítadlo mohlo spraviť rovno do mapy či to bude v dalšej fáze?? 
Inak super práca..
Odpovědět
#5
(29.11.2021, 15:03)Mati Napsal(a): Hezky  Vzrušený  . To si už aj vytlačil?? 
Troška som zmetený s tých vedlších políčok.. 
Čo sa týka formátu mapy je vo veľkosti ako sme hrali mapu Česka ? 
To počídalo na v pravo.. je len zatiaľ??? alebo by sa počítadlo mohlo spraviť rovno do mapy či to bude v dalšej fáze?? 
Inak super práca..

Tlačeno na 9 x A4 a slepeno izolepou (viz příloha) - je to místy trochu vidět, ale ve finále je to A1 = rozměr všech ostatních Carcassonne map.
Na ty vedlejší je potřeba si zvyknout, ale není to zase tak špatný.
Počítadlo je ze hry, ale pod tím je i vytištěné - jak jinak Usměvavý

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#6
Krásná práce! Šmoula a já jsme moooooc šikovní! Vítěz
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Paradzina :D
Odpovědět
#8
Moc pěkné! Pravidla jsou také povedená. Rozmístění ovcí a vlků mi přijde dostatečné (maximálně bych přidal ještě jednoho vlka).

Skvělá práce  Wau
[-] 1x   Bumsakalaka
Odpovědět
#9
(29.11.2021, 22:01)peťul Napsal(a): Moc pěkné! Pravidla jsou také povedená. Rozmístění ovcí a vlků mi přijde dostatečné (maximálně bych přidal ještě jednoho vlka).

Skvělá práce  Wau
A to si ešte nevidel aktualizovanú verziu :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
[-] 3x   Fanny, peťul, šmoula
Odpovědět
#10
ČAUTE..

tak z @Bumsakalaka sme tento vikend dali menšie stretko kde sme zahrali zopár hier a prišlo aj na hry s mapami.. a tak prišla na rad aj zrealizovatelna mapa Slovenska od tvorcou @smoula a @Chmura za ktorú dakujeme.

Mapu hrali traja hráči... Počet karticiek sme zvolili cca 130.. v hre sme pouzili aj žetóny ktore sa pouzivaju pri mapach.
Startovacie pozicie su rozmiestnene na dobrych miestach. Hru sme okorenili rozsireniami : ovocne stromy, zlate doly a zbožie (obilie,sudok a latka) v hre nenastavali vyrazne komplikacie. POZICIE vlk a ovce obohacuju hru.
Objekty mimo slovenska sa zaplnali pekne...
Len jedna pozicia vlka je mierne nekomfortne ulozena na mape.. ale inak to velmo nenarusuje hru
Hrali sme aj mapu Taiwain.

Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA NAVRH TUNELA na verziu C2 Mati 33 2 470 25.4.2023, 13:25
Poslední příspěvek: larsa85



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)