CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Anketa: ktoré rozšírenie sa vám páči?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Orol a sokoliar
50.00%
2 50.00%
Vek dinosaurov
50.00%
2 50.00%
Celkem 4 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Avatar
DÍLNA Fan rozšírenia s KOCKOU
téma založeno uživatelem Mati - 5.2.2021, 19:01

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 4 Chmura 3 hepyno 1 Mati 8 Silveralius 2 šmoula 1 SxN 3
#1
Čau tak dnes v robote som sa troška pohral zo svojou fantáziu a napadli ma celkom dve slušné rozšírenia. 
Ešte aby som to uviedol prečo som dostal nápad na tieto dve rozšírenia. Prvým bolo že som chcel troška zviditeľniť KOCKU, ktorá je súčasťou mini rozšírenia 1 a to konkrétne lietajúce stroje(samozrejme môže sa stať že nie každý má toto rozšírenie treba si ho pozreť tu #1460 ).. a aj to že je dosť neocenená a nevyužitá. Tak som chcel aby sa keď tak troška viac používala ako len pri originálnom malom rozšírení. Samozrejme aj toto rozšírenie je len na danom človeku či mu bude vyhovovať. Ale je to celkom cool. Samozrejme zatiaľ sú vytvorené len pravidlá.
  1. Tak aby som nechodil okolo horúcej kaše tak predstavím prvé rozšírenie a to konkrétne Vek dinosaurov (to mi napadlo len tak za prípadné iné názvy- uvítam názory). Toto rozšírenie je celkom.. ako by som to nazval že BOOOMMMM   . Velký úsměv Pointou názvu tohto rozšírenia bol vek dinosaurov a ich vyhynutie. Konkrétne vyhladenie dinosaurov. Šlo by o rozšírenie kde by bolo dobré mať 4 až 6  nových kariet s krajinou a na nej vyobrazený kráter. ktorý by vyvolával toto rozšírenie. Prikladám PDF súbor kde to je objasnené (prečítajte si)
  2. Druhé rozšírenie s názvom Orol a Sokoliar mi tiež utkvelo v mysli, aby som vedel využiť kocku z mini rozšírenie 1. tak by netrebalo žiadnu novú kartu ale iba figúrku orla. poprípade nejaký žetón na ktorom by bol vyobrazený orol.. ale páčila by sa mi určite nejaká hnedá figúrka. Takže aj k tomuto prikladám pravidla. 
Spísal som ich celkom rýchlo čiže možno tam určite nájdete nejaké detaily ktoré by sa dali vylepšiť. Ale snažil som sa myslieť na všetko. Ale rád by som ked tak rozvíjal túto tému s týmto nápadom. Pridám aj anketu ktoré sa vám páči najviac, ktorému by ste dali šancu a chceli si ho vyskúšať. Dopredu píšem že sú to útočné rozšírenia, ktoré vedia narobiť pekný škrt  Zlý úsměv

Přiložené soubory Miniatury
       

.pdf   Orol a Sokoliar.pdf (Velikost: 50,85 KB / Nahráno: 5.2.2021, 19:01 / Stažení: 21x)
.pdf   Vek Dinosaurov.pdf (Velikost: 48,01 KB / Nahráno: 5.2.2021, 19:01 / Stažení: 17x)
[-] 1x   Chmura
#2
Pročetl jsem, a musím říci, že je to zajímavý nápad.

Ale ocenil bych návrh pravidel v příspěvku, abych nemusel stahovat PDF soubory! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Dinosauři jsou opravdu booom. Tomu se člověk ani nemůže bránit - to je akorát na naštvání...
A sokolník a orel je podobný jako černý drak, jen ještě o level drastičtější Velký úsměv viz zde:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět
#4
Asi by bolo dobre toto rozdelit do dvoch vlakien.
1. Boom - dost silne rozsirenie, podobne ako Hell, alebo Vodyanoy, len este horsie :D

Mne sa to paci, nakolko toto by som rychlo vedel implementovat do JCloisterZone nakolko tam je v plane modul Trap, ktory chyti panakov podla nejakych pravidiel, tu by sme urobili, ze krater je pasca, ktora rovno vrati panacikov jednotlivym hracom

Zarovne by som na karticku nedaval ziadne mesto, aby sme nemuseli riesit tokeny miest, pripadne lesov. 

Ak ale bude tato karticka mat pravidla ako Storno, ze sa moze prilozit k hocicomu a hocikde, tak oki, toto beriem, hoci je to proti logike, ze dostanem obchodne zetony ale vsetko "zahynie". Alebo bude karticka ako Opatstvo, ze musi byt obkolesena?

2. Orol - mozno by som nehovoril o vyhodnoteniach, nakolko mi to evokovalo, ze sa uzavreli dva objekty. Hovorime o skorujucich panacikoch. Cize podobne ako pri #3096 (kym som to nasiel, ze Koupele nejdu, barbarske kulepe, nic. uz musime urobit tu slovencinu :D - hoci to bude linkovat cesky nazov, ale vyhladavanie nech ide aj v slovencine) - do kupelov ide panacik ak skoruje len jeden panacik v tahu hraca a su volne kupele.

Cize ak to chapem spravne, Orol ide az po vyhodnoteni a zapocitani bodov, co je rozdiel od Draka. Ide mensi pocet policok, resp. cim viacej panacikov skoruje tym lepsie, lebo sa hadze tolko krat kocka.

Mozno by som zmenil Orla na nieco ine, lebo orol nevie zozrat panacika. Mozno by som zostal v Boome - a dal Prerodaktyla :D Hoci pozeram Wikipediu, ten bol vo velkosti Orla. Cize by to chcelo nieco fakt velke!

3. Sumarizacia - Obe su rozsirenia na nas....ie :D

PS: Ano navrh pravidiel prosim do prispevku :D
Odpovědět
#5
No když se tady bavíme o dinosaurech vzpomněl jsem si na jednu fotku s figurkami tištěnými na 3D tiskárně! Mrknutí

Možná by šlo celé rozšíření koncipovat jako druhohory s dinosaurama a kráter by mohl sloužit na jejich vyřazení ze hry.... Myslí si svoje

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
There is on CarC a proposal for an extension "Sorcerer and Volcano"

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. The Dinosaur Age here looks to me very similar with the Volcano there, at least what I understand from the translation. Perhaps have a look :)


Na CarC je návrh rozšírenia „Čarodejník a Sopka“

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. Vek dinosaurov sa mi zdá veľmi podobný s tamojšou sopkou, aspoň čo chápem z prekladu. Možno sa pozri :)
Odpovědět
#7
(5.2.2021, 22:42)Bumsakalaka Napsal(a): Asi by bolo dobre toto rozdelit do dvoch vlakien.
1. Boom - dost silne rozsirenie, podobne ako Hell, alebo Vodyanoy, len este horsie :D

Mne sa to paci, nakolko toto by som rychlo vedel implementovat do JCloisterZone nakolko tam je v plane modul Trap, ktory chyti panakov podla nejakych pravidiel, tu by sme urobili, ze krater je pasca, ktora rovno vrati panacikov jednotlivym hracom

Zarovne by som na karticku nedaval ziadne mesto, aby sme nemuseli riesit tokeny miest, pripadne lesov. 

Ak ale bude tato karticka mat pravidla ako Storno, ze sa moze prilozit k hocicomu a hocikde, tak oki, toto beriem, hoci je to proti logike, ze dostanem obchodne zetony ale vsetko "zahynie". Alebo bude karticka ako Opatstvo, ze musi byt obkolesena?

2. Orol - mozno by som nehovoril o vyhodnoteniach, nakolko mi to evokovalo, ze sa uzavreli dva objekty. Hovorime o skorujucich panacikoch. Cize podobne ako pri #3096 (kym som to nasiel, ze Koupele nejdu, barbarske kulepe, nic. uz musime urobit tu slovencinu :D - hoci to bude linkovat cesky nazov, ale vyhladavanie nech ide aj v slovencine) - do kupelov ide panacik ak skoruje len jeden panacik v tahu hraca a su volne kupele.
(5.2.2021, 22:42)Bumsakalaka Napsal(a): Cize ak to chapem spravne, Orol ide az po vyhodnoteni a zapocitani bodov, co je rozdiel od Draka. Ide mensi pocet policok, resp. cim viacej panacikov skoruje tym lepsie, lebo sa hadze tolko krat kocka. CHAPES to spravne


Mozno by som zmenil Orla na nieco ine, lebo orol nevie zozrat panacika. Mozno by som zostal v Boome - a dal Prerodaktyla :D Hoci pozeram Wikipediu, ten bol vo velkosti Orla. Cize by to chcelo nieco fakt velke!

3. Sumarizacia - Obe su rozsirenia na nas....ie :D

PS: Ano navrh pravidiel prosim do prispevku :D

Odpoviem postupne 
Smoula - čo sa týka bránenia dá sa určite nie.... Nie vždy položíš kartu tak že kráter zobere všetko okolo ale možno len dakú časť možno pologulu... Čo sa týka orla tak si myslím že niekedy by to prišlo vhod ked uzavrež  a v okoli nejakých votrelcov.... Môže prisť vhod, a vždy to nemusí byť zle ked vo veľkej miere zaleží koľko je vyhodnotení a koľko hodíš na kocke.. Čiže v niektorých pripadoch to môže byť dobre inokedy zas neučinné... to je to že nevieš čo čakať kedže všetko máš v rukách(v hode kockou)

Bumšakala..
viem mohol som to rozdeliť.. aj chmura mi to už vravel ale ešte som neni zbhelí v pridávaní príspevkoch :D

To už neviem jak to chceš implementovať do Jcloister... v tom sa ja nevyznám ja som to chcel spojiť nejak s tou kockou.. aby to bolo niekedy aj o náhode čo hodíš môže to byť sranda. 
Citace:Zarovne by som na karticku nedaval ziadne mesto, aby sme nemuseli riesit tokeny miest, pripadne lesov. 
 
neviem čo si týmto myslel...
práveže by určite by som to dal na na nejaké karty s mesto ak by si cchel obsadiť mesto kde je vedľa seba zopár rovnakých panačíkov ktorých by si odstránil a po dopade kráter ho ked tak môžeš obsadiť... ak ovšem tým dopadom odstrániš všetkých..  
Nebude to fungovať ako Stormo alebo opanstvo.. tým že by si nahodou kartou odstránil figurky a zároveň by si ho uzavrel.. by si hráčovi aspon s časti znemožnil to že ta trhne o pár alebo viac bodov... a získaš aspon súroviny ak by boli v meste... to pravidlo som nechal kedže je v staviteloch že ked uzavreš mesto tak kto ho uzavrel dostane suroviny.. to dáva logiku 

čo sa týka orla... ako vravíš hovoríme o skórujucich hráčov ak by si uzavrel cestu s tým že by neziskal žiadne body tak orol nejde do hry... no ak by si došlo k vyhodnoteniu s tým že niekto dostáva body tak len vtedy ide do hry... je tam prosto tá podmienka pri počítaní bodov.. aby zas nebol furt v hre ten orol..

čo sa týka toho návrhu to názva že ORol som troška vychádzal s toho že tu figurku vlastne odnesie... pozri si toto video ako také prirovnanie

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


také nejaké prepojenie som to mal stým že pride nevieš odkial a zobere ťa 

Narastie :D .... tu mi šlo o nápad ako oživiť Kocku a zaimplentovať ju do hry... a samozrejme tak troška logicke pravidala k tomu... 


A Chmura 
neviem čo si stým dinosavrami myslel..  Myslí si svoje
Odpovědět
#8
(6.2.2021, 1:46)Mati Napsal(a): A Chmura 
neviem čo si stým dinosavrami myslel..  Myslí si svoje

 Jen jsem nabízel tématičtější zvíře než je sokol! Mrknutí

 Nicméně, jestli by jsme se měl držet "Dinosauřího" tématu tak by mohl dopad "asteroidu" reálně vyhubit i dinosaury ve hře!
 No možná jsem jen šlápnul vedle. Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
Hi Matej Markuš,

Here are a few suggestions, if I may:

1. Having a volcano erupt is quite a unique and drastic event for a given area. This translates for the game in one and only one volcano tile per game. If so, it would make it a "premium" tile and it is a matter of luck who draws it and uses it. If going this way, from this respect the concept aligns with the "Sorcerer and Volcano" expansion I mentioned. (Also fits another fan-made expansion, "Natural Disasters"

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

)

2. The eruption in your version may be more or less devastating, depending on the throw of the die. The other version has a fixed damage on the 3x3 area centred on the volcano's position, and there I'm proposing to achieve it by placing a 3x3 "disaster zone" large tile on top of already placed tiles, obliterating features and altering scoring of uncompleted ones. Your version adds randomness, which may be more realistic (not all disasters are the same).

3. For players that do not have "The Flying Machine" expansion, but want to enjoy your "Age of Dinosaurs", there is always the regular die. Throwing a 1 or 2 means small explosion, 3 or 4 medium one, 5 or 6 the largest. This also opens another possibility (but you may not like it, it departs from your initial objective of making better use of the "Fliers" die): now we can attach different probabilities to different events. Like this:
      - throw a 1: volcano does not erupt. Lucky Carcassonnians!
      - throw a 2 or 3: small explosion (like throwing a 1 in your proposed version)
      - throw a 4 or 5: medium explosion (like your 2)
      - throw a 6: large explosion (like your 3)

Or, if playing with the official die only, throw it twice, add the values, then:
      - get 2 points: volcano does not erupt. Lucky Carcassonnians!
      - get 3 or 4: small explosion (like throwing a 1 in your proposed version)
      - get 5: medium explosion (like your 2)
      - get 6: large explosion (like your 3)

More tension in the game... :)

4) A volcano can show up and erupt early in the game. If so, what happens with the area affected by explosion (if any)? Is it "out of bounds" (players can build only around it)? Can they rebuild? If there was an explosion, I would suggest to keep as permanent disaster zone only the 3x3 area and allow rebuilding elsewhere. When rebuilding, the regular rules of placing a tile apply in terms of completing features; the sides of the unexploded volcano/disaster zone act (for placing) like fields. However, for scoring, they will break farms. Also, cloisters including such tiles are completed when their surrounding 3x3 area is filled in (regular way), but do not score points for the volcano-related tiles. When playing with Abbots, similar rule goes for their gardens, and so on (help in completing a feature, but does not give points). I would add one exception to this principle: if playing with gold mining expansions (official or fan-made), for these it should actually improve local scoring, as the eruption brought precious minerals to the surface, including gold.

5) I understand your naming and the idea behind it, and maybe the intro can mention this analogy. But I will advise to rename the expansion. "Age of Dinosaurs" suggests, at first glance, an incongruous expansion, that does not fit the main theme. Think like the "The Trains": graphically perhaps nice, but out of place with medieval Carcassonne.


Čau Matej Markuš,

Tu je niekoľko návrhov, ak môžem:

1. Vybuchnúť sopku je pre danú oblasť celkom jedinečná a drastická udalosť. To znamená pre hru jednu a len jednu sopku na každú hru. Ak je to tak, urobilo by z toho „prémiovú“ kartu a je otázkou šťastia, kto ju nakreslí a použije. Pokiaľ pôjdeme touto cestou, z tohto hľadiska je koncept v súlade s expanziou „Čarodejník a Sopka“, ktorú som spomínal. (Hodí sa aj na ďalšiu fanúšikovskou expanziu „Prírodné katastrofy“

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

)

2. Erupcia vo vašej verzii môže byť viac-menej zničujúca, v závislosti od toho, aký je hod hodiacim. Druhá verzia má pevné poškodenie v oblasti 3x3 so stredom na pozícii sopky a tam ju navrhujem dosiahnuť umiestnením veľkej kartu 3x3 „katastrofickej zóny“ na vrchole už umiestnených dlaždíc, zničením prvkov a pozmenením skóre nedokončenej tie. Vaša verzia dodáva náhodnosť, ktorá môže byť realistickejšia (nie všetky katastrofy sú rovnaké).

3. Pre hráčov, ktorí nemajú rozšírenie „The Flying Machine“, ale chcú si vychutnať svoj „Age of Dinosaurs“, je tu vždy pravidelná hra. Vrhnutie 1 alebo 2 znamená malý výbuch, 3 alebo 4 stredný, 5 alebo 6 najväčší. Tým sa otvára aj ďalšia možnosť (ale nemusí sa vám páčiť, líši sa to od vášho pôvodného cieľa lepšieho využívania matice „Fliers“): teraz môžeme rôznym udalostiam priradiť rôzne pravdepodobnosti. Páči sa ti to:
      - hod 1: sopka nevybuchne. Šťastní Carcassonňania!
      - hod 2 alebo 3: malá explózia (ako hodenie 1 vo vami navrhovanej verzii)
      - hodí 4 alebo 5: stredný výbuch (ako váš 2)
      - hod 6: veľká explózia (ako vaša 3)

Alebo ak hráte iba s oficiálnym dieom, dvakrát hoďte, pridajte hodnoty a potom:
      - získajte 2 body: sopka nevybuchne. Šťastní Carcassonňania!
      - Získajte 3 alebo 4: malá explózia (napríklad hod 1 v navrhovanej verzii)
      - Získajte 5: stredný výbuch (ako váš 2)
      - Získajte 6: veľkú explóziu (ako vaša 3)

Viac napätia v hre ... :)

4) Sopka sa môže objaviť a vybuchnúť na začiatku hry. Ak je to tak, čo sa stane s oblasťou postihnutou výbuchom (ak existuje)? Je to „za hranicami“ (hráči môžu stavať iba okolo neho)? Môžu prestavať? Ak by došlo k výbuchu, navrhol by som ponechať ako trvalú katastrofickú zónu iba oblasť 3x3 a umožniť prestavbu inde. Pri prestavovaní platia bežné pravidlá umiestňovania karty, pokiaľ ide o dokončenie funkcií; strany nevybuchnutej sopky / katastrofickej zóny pôsobia (na umiestnenie) ako polia. Za skórovanie však rozbijú farmy. Kláštory vrátane takýchto karty sú tiež dokončené, keď je vyplnená ich okolitá oblasť 3x3 (bežným spôsobom), ale za kartu spojené so sopkou nezískava body. Pri hre s Abbotmi platí podobné pravidlo pre ich záhrady atď. dos(Pomoc pri dokončení funkcie, ale nedáva body). K tejto zásade by som pridal jednu výnimku: ak sa hrá s expanziou ťažby zlata (oficiálnou alebo vyrobenou fanúšikom), malo by to skutočne zlepšiť miestne hodnotenie, pretože erupcia priniesla na povrch vzácne minerály vrátane zlata.

5) Rozumiem vášmu pomenovaniu a myšlienke, ktorá za tým stojí, a možno sa úvod môže zmieniť o tejto analógii. Ale poradím, aby som expanziu premenoval. „Vek dinosaurov“ naznačuje na prvý pohľad neprispôsobivé rozšírenie, ktoré nezodpovedá hlavnej téme. Uvažujte ako „Vlaky“: graficky možno pekný, ale nemiestny so stredovekým Carcassonne.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#10
(6.2.2021, 17:38)Chmura Napsal(a):
(6.2.2021, 1:46)Mati Napsal(a): A Chmura 
neviem čo si stým dinosavrami myslel..  Myslí si svoje

 Jen jsem nabízel tématičtější zvíře než je sokol! Mrknutí

 Nicméně, jestli by jsme se měl držet "Dinosauřího" tématu tak by mohl dopad "asteroidu" reálně vyhubit i dinosaury ve hře!
 No možná jsem jen šlápnul vedle. Myslí si svoje

aha tie dinosauri čo si ukazoval vytlačené tak to si robil nejaké svoje rozšírenie?

(6.2.2021, 18:31)SxN Napsal(a): Hi Matej Markuš,

Here are a few suggestions, if I may:

1. Having a volcano erupt is quite a unique and drastic event for a given area. This translates for the game in one and only one volcano tile per game. If so, it would make it a "premium" tile and it is a matter of luck who draws it and uses it. If going this way, from this respect the concept aligns with the "Sorcerer and Volcano" expansion I mentioned. (Also fits another fan-made expansion, "Natural Disasters"

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

)

2. The eruption in your version may be more or less devastating, depending on the throw of the die. The other version has a fixed damage on the 3x3 area centred on the volcano's position, and there I'm proposing to achieve it by placing a 3x3 "disaster zone" large tile on top of already placed tiles, obliterating features and altering scoring of uncompleted ones. Your version adds randomness, which may be more realistic (not all disasters are the same).

3. For players that do not have "The Flying Machine" expansion, but want to enjoy your "Age of Dinosaurs", there is always the regular die. Throwing a 1 or 2 means small explosion, 3 or 4 medium one, 5 or 6 the largest. This also opens another possibility (but you may not like it, it departs from your initial objective of making better use of the "Fliers" die): now we can attach different probabilities to different events. Like this:
      - throw a 1: volcano does not erupt. Lucky Carcassonnians!
      - throw a 2 or 3: small explosion (like throwing a 1 in your proposed version)
      - throw a 4 or 5: medium explosion (like your 2)
      - throw a 6: large explosion (like your 3)

Or, if playing with the official die only, throw it twice, add the values, then:
      - get 2 points: volcano does not erupt. Lucky Carcassonnians!
      - get 3 or 4: small explosion (like throwing a 1 in your proposed version)
      - get 5: medium explosion (like your 2)
      - get 6: large explosion (like your 3)

More tension in the game... :)

4) A volcano can show up and erupt early in the game. If so, what happens with the area affected by explosion (if any)? Is it "out of bounds" (players can build only around it)? Can they rebuild? If there was an explosion, I would suggest to keep as permanent disaster zone only the 3x3 area and allow rebuilding elsewhere. When rebuilding, the regular rules of placing a tile apply in terms of completing features; the sides of the unexploded volcano/disaster zone act (for placing) like fields. However, for scoring, they will break farms. Also, cloisters including such tiles are completed when their surrounding 3x3 area is filled in (regular way), but do not score points for the volcano-related tiles. When playing with Abbots, similar rule goes for their gardens, and so on (help in completing a feature, but does not give points). I would add one exception to this principle: if playing with gold mining expansions (official or fan-made), for these it should actually improve local scoring, as the eruption brought precious minerals to the surface, including gold.

5) I understand your naming and the idea behind it, and maybe the intro can mention this analogy. But I will advise to rename the expansion. "Age of Dinosaurs" suggests, at first glance, an incongruous expansion, that does not fit the main theme. Think like the "The Trains": graphically perhaps nice, but out of place with medieval Carcassonne.


Čau Matej Markuš,

Tu je niekoľko návrhov, ak môžem:

1. Vybuchnúť sopku je pre danú oblasť celkom jedinečná a drastická udalosť. To znamená pre hru jednu a len jednu sopku na každú hru. Ak je to tak, urobilo by z toho „prémiovú“ kartu a je otázkou šťastia, kto ju nakreslí a použije. Pokiaľ pôjdeme touto cestou, z tohto hľadiska je koncept v súlade s expanziou „Čarodejník a Sopka“, ktorú som spomínal. (Hodí sa aj na ďalšiu fanúšikovskou expanziu „Prírodné katastrofy“

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

)

2. Erupcia vo vašej verzii môže byť viac-menej zničujúca, v závislosti od toho, aký je hod hodiacim. Druhá verzia má pevné poškodenie v oblasti 3x3 so stredom na pozícii sopky a tam ju navrhujem dosiahnuť umiestnením veľkej kartu 3x3 „katastrofickej zóny“ na vrchole už umiestnených dlaždíc, zničením prvkov a pozmenením skóre nedokončenej tie. Vaša verzia dodáva náhodnosť, ktorá môže byť realistickejšia (nie všetky katastrofy sú rovnaké).

3. Pre hráčov, ktorí nemajú rozšírenie „The Flying Machine“, ale chcú si vychutnať svoj „Age of Dinosaurs“, je tu vždy pravidelná hra. Vrhnutie 1 alebo 2 znamená malý výbuch, 3 alebo 4 stredný, 5 alebo 6 najväčší. Tým sa otvára aj ďalšia možnosť (ale nemusí sa vám páčiť, líši sa to od vášho pôvodného cieľa lepšieho využívania matice „Fliers“): teraz môžeme rôznym udalostiam priradiť rôzne pravdepodobnosti. Páči sa ti to:
      - hod 1: sopka nevybuchne. Šťastní Carcassonňania!
      - hod 2 alebo 3: malá explózia (ako hodenie 1 vo vami navrhovanej verzii)
      - hodí 4 alebo 5: stredný výbuch (ako váš 2)
      - hod 6: veľká explózia (ako vaša 3)

Alebo ak hráte iba s oficiálnym dieom, dvakrát hoďte, pridajte hodnoty a potom:
      - získajte 2 body: sopka nevybuchne. Šťastní Carcassonňania!
      - Získajte 3 alebo 4: malá explózia (napríklad hod 1 v navrhovanej verzii)
      - Získajte 5: stredný výbuch (ako váš 2)
      - Získajte 6: veľkú explóziu (ako vaša 3)

Viac napätia v hre ... :)

4) Sopka sa môže objaviť a vybuchnúť na začiatku hry. Ak je to tak, čo sa stane s oblasťou postihnutou výbuchom (ak existuje)? Je to „za hranicami“ (hráči môžu stavať iba okolo neho)? Môžu prestavať? Ak by došlo k výbuchu, navrhol by som ponechať ako trvalú katastrofickú zónu iba oblasť 3x3 a umožniť prestavbu inde. Pri prestavovaní platia bežné pravidlá umiestňovania karty, pokiaľ ide o dokončenie funkcií; strany nevybuchnutej sopky / katastrofickej zóny pôsobia (na umiestnenie) ako polia. Za skórovanie však rozbijú farmy. Kláštory vrátane takýchto karty sú tiež dokončené, keď je vyplnená ich okolitá oblasť 3x3 (bežným spôsobom), ale za kartu spojené so sopkou nezískava body. Pri hre s Abbotmi platí podobné pravidlo pre ich záhrady atď. dos(Pomoc pri dokončení funkcie, ale nedáva body). K tejto zásade by som pridal jednu výnimku: ak sa hrá s expanziou ťažby zlata (oficiálnou alebo vyrobenou fanúšikom), malo by to skutočne zlepšiť miestne hodnotenie, pretože erupcia priniesla na povrch vzácne minerály vrátane zlata.

5) Rozumiem vášmu pomenovaniu a myšlienke, ktorá za tým stojí, a možno sa úvod môže zmieniť o tejto analógii. Ale poradím, aby som expanziu premenoval. „Vek dinosaurov“ naznačuje na prvý pohľad neprispôsobivé rozšírenie, ktoré nezodpovedá hlavnej téme. Uvažujte ako „Vlaky“: graficky možno pekný, ale nemiestny so stredovekým Carcassonne.

Hi... 
1....I very much don't understand the first point Velký úsměv

2... same problém..... I very much don't understand the first point... I can't translate English myself. and the translation doesn't make sense to me.

3. here is a better translation and I understand.. good idea..

4.  I don't like that it is limited to 3x3 ... I didn't notice the implementation of the cube here

5.  „Vek dinosaurov“  I came up with the name quickly. Maybe just a common name - a crater.
To capture the point
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Fan rozšírenia v JCloisterZone Bumsakalaka 6 584 12.7.2021, 18:29
Poslední příspěvek: Fancarpedia
  DÍLNA Na aké okraje karticiek si spominate vo fan rozsireniach? Bumsakalaka 13 1 312 31.5.2021, 10:13
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  DÍLNA Beautiful Vista - Prerábka rozšírenia Vista do designu Carcassonne 2 (C2) Bumsakalaka 11 3 111 2.2.2021, 12:53
Poslední příspěvek: Bumsakalaka



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)