CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA NÁVODY-Jednotný formát
téma založeno uživatelem Chmura - 2.1.2021, 22:23

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 1 Chmura 3 Eldenroot 1 Knorovi 4 Silveralius 2 šmoula 1
#1
Jde o PDF soubor, který je stažený z webu cundco.de a já ho pouze upravil do češtiny. Originální návody DE/EN přibalené ke kartičkám jsou (většinou) právě v tomto formátu: 160x210 mm.

[Obrázek: 3X9oBlb.png]

Podrobněji jsem to popisoval 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. Na vytvoření návodu ve formátu A4, nebo A5 nemám bohužel vybavení, ani čas. Je mi líto.
Návod je tedy ve stejném formátu, jako všechny mé

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. Proto si dovolím tvrdit, že se jedná o jednotný formát návodů Mrknutí 

Je udělaný tak, aby byl co nejvíc podobný těm originálním.
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#2
Nové téma je fajn. Jen se tím předchozí příspěvky malinko vytrhly z kontextu a nedávají tady tak úplně smysl. Navážu proto snad ne úplně mimo toto téma malým vysvětlením.

Chtěl bych zde uvést mé pohnutky, proč jsem se do editace návodů pustil. Aby byly všechny jednotné co se týká rozměrů a designu - jako ty originální. Souhlasím s tím, že by bylo lepší mít návody ve formátu, se kterým nemusíš po vytisknutí nic dělat a jen ho zalaminuješ. To ale nebylo mým záměrem. Chtěl jsem mít všechny návody stejně velké, právě proto aby se dobře uložily. Mimochodem právě proto jsem je nazval jako jednotný formát. A myslím, že se mi ho povedlo dodržet u všech návodů - tudíž moje práce zbytečná není. Dodělám i zbylé návody na novější rozšíření ve stejném duchu (rozměrech), protože pro někoho to může být právě ten "správný" formát, jako je pro mě.

Tím ale rozhodně nechci nikoho odrazovat od vytvoření návodů ve standardním formátu DIN (ať už A4 nebo A5). Několik rozšíření (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

) jsem si sám z menšího formátu podobně předělal a tak vím, že to dá hodně práce, aby vypadaly opravdu jednotně. Usměvavý Pomocí šablony by to možná nemusela být až taková piplačka, jakou jsem s návody měl sám. Nicméně do tak velkého projektu se z časových důvodů nezapojím.

Přidal jsem proto informace o rozměrech mých návodů přímo do jednotlivých příspěvků i mého celkového přehledu, aby se vše dalo jednoduše odlišit od případně nově vytvořených návodů v "jednotném" formátu (i když ty mé už jednotné jsou).

[Obrázek: 4du5fhT.png][Obrázek: JYO1WNW.png]
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#3
Rozhodně jsem to nebral a neberu jako urážku. Obávám se ale, že univerzální řešení není v tomto případě možné. Kde vidím možné problémy:
  • Pokud se budou dělat návody v A4, budou zbytečně velké. Ano asi půjdou zmenšit, ale bude se hůř vytvářet "jednotný" design a rozvržení na velké A4 nebude snadné.
  • Formát A5 zase bude nekvalitní (co se týká obrázků), pokud návod bude někdo chtít vytisknout na větší A4, aby lépe přečetl texty. Obrázky jsem ostatně znovu skenoval z kartiček i v předělávkách z menšího formátu návodů (viz. seznam pěti rozšíření v mém předchozím příspěvku).
  • Originální formát 160 x 210 mm od výrobce je také nevyhovující, díky komplikovanějšímu ořezu a nutnosti tisku na větší formát papíru.
  • Návodů už je také poměrně velké množství a najít jeden průsečík je asi nemožné.
Třeba se pletu a vše půjde jako na drátkách. Týmu, který se toho chopí to velice přeju. Já nabídnu alternativu v podobě, jakou jsem zvolil na začátku.  Spokojený

(3.1.2021, 15:00)Silveralius Napsal(a): Osobně si myslím, že opravdu stačí mít jeden jakýkoliv formát. Ale opravdu jen jeden. A když to budu poté tisknout na A5 nebo A4 tak se to věšchno zvtěší / zmenší naprosto stejně.
Tištěné (originální) návody na minirozšíření jsou "každý pes jiná ves". Nevím jak je to s PDF co zveřejňují, ale ty tištěné v němčině jsou každý jiný :D
A4 se do BigBoxu vejde v pohodě i delší stranou papíru k kratší straně boxu. Takže není problém si poté všechna pravidla zvětšit na A4 a udělat si z toho "knížku".

Všechny návody, které jsem na novou verzi Carcassonne upravoval mají právě stejné rozměry jako je nejčastější formát těch německých - 160 x 210.

Při převodu a tisku mých návodů na A4 ovšem zdeformuješ jednu stranu a ze čtverců se stanou obdélníky, protože originální návody nemají formát přesně DIN A5 (148 x 210 mm), ale jsou o 12mm širší. Tady není úplně vidět německá pečlivost...Myslí si svoje
Odpovědět
#4
Pravdu díž @šmoula - není jednotný formát jako jednotný formát  Šokován

Proto jsem od tohoto zavádějícího názvosloví ustoupil a u všech návodů jsem dopsal jejich skutečné rozměry.

Mimochodem dnes jsem si "napasovával" návod pro rozšíření

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

 na "můj jednotný formát" a je to celkem piplačka... ten originální německý návod je jen o 5 a 5 mm odlišný (165 x 205 mm) ...aby to tam prostě sedělo.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
DÍLNA Návody od @Knorovi (všechno hezky pěkně pohromadě) Knorovi 34 10 524 31.5.2019, 13:10
Poslední příspěvek: PetrM
  DÍLNA Desky na návody Chmura 3 2 789 24.5.2016, 22:25
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)