CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Návody od @Knorovi (všechno hezky pěkně pohromadě)
téma založeno uživatelem Knorovi - 14.4.2019, 22:38

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 6 Eldenroot 1 Knorovi 18 PetrM 3 Skubin 5 šmoula 2
#1
Myslím, že mini 1-7 nemají návod ve stejném formátu. Tam je použit jen výňatek z návodu k Big boxu.

 - Dopisy nemají žádný návod. Určitě by všichni uvítali návody v jednotném formátu! Usměvavý
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#2
Děkujeme! Usměvavý

 Mini-rozšíření zatím samostatně nevyšla. Pouze jako součást Big boxu 2017.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
(14.5.2019, 17:40)Skubin Napsal(a): Co třeba ještě zimní Pan perníček? Popř. zimní kruhy v obilí?  Nevinný

 -Návody jsou u příslušných rozšíření! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#4
Smutný Hlásím chybu v rozměrech návodů!
      

-Formát A5 má mít rozměr  210 x 148 mm, ale vnější rozměry modrého rámečku jsou bohužel   194 x 148 mm! Takže na výšku schází celých 16 mm! Bohužel jsem to zjistil až v Copy centru při laminování... Šokován  Smutný

-Když není návod ve správném rozměru je velice obtížné jeho zmenšování (nebo případné zvětšování) do správného formátu.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
(30.5.2019, 10:50)Knorovi Napsal(a): Rozměry návodu jsou převzaté z originálního rozměru původních německých návodů. Tedy 160 x 210 mm. Tento rozměr jsem neupravoval a ponechal ho ve stejném poměru stran a velikosti. Rozměr návodu nebyl designovaný na formát A5 už v originálu.

 Tak to je celkem velká škoda a myslím, že by to chtělo upravit šablonu tak aby odpovídala rozměru A5! Myslí si svoje

  -Pak by to bylo velice příznivé pro peněženku a následný tisk a práci s tím spojenou.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#6
(31.5.2019, 7:27)šmoula Napsal(a): To se divím, že to upravuješ v nějakým PDF editoru - to věřím, že je celkem vopruz.
Já mám celkem oblíbenou sadu Open Office (nyní Libre Office) a pokud to není vyloženě úprava obrázků (kartiček), tak to dělám všechno v tom.
Jsem právě myslel, že to děláš stejně, že sis třeba vytáhl z PDF jen ty okraje, nějaky loga apod. a pak už jel jednoduše v něčem jiném..
Samozřejmě návody vypadají perfektně o tom žádná, ale je škoda, že to teďka někomu nesedí :-\ Je blby, že každý preferuje jiný formát tisku :-\

Je pravda, že já vytvářím návody ve Wordu a pak jen vše uložím do PDF a je to.

-Co se týká rozměrů tak originální návody jsou mimo jakýkoliv formát. Při tisku tak buďto něco přebývá, nebo něco schází. Hlavně s tohoto důvodu jsem začal návody předělávat!

-Právě k vůli standardizaci na zavedený formát (A4zmenšuji na A5) se mě usnadnilo i ukládání návodů. Mám na ně desky velikosti A5 na tkalouny a tak mohu doplňovat a ubírat, případně jen vyměnit návody podle libosti.

Samozřejmě nechci kritizovat návody od @Knorovi vím jaká je s tím velká práce vytvořit perfekní návod. Je to prostě velká škoda, že nejsou návody v měřítku. Ubrečený
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA NÁVODY-Jednotný formát Chmura 11 1 189 25.10.2021, 23:48
Poslední příspěvek: Chmura
  SAMOLEPKY od @Knorovi (symboly rozšíření) Knorovi 2 1 430 26.5.2019, 14:15
Poslední příspěvek: Skubin
  DÍLNA Desky na návody Chmura 3 2 789 24.5.2016, 22:25
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)