CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Rozšíření 6: Král, hrabě a řeka
téma založeno uživatelem Mroj - 23.6.2018, 15:22

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BloBlo 2 Chmura 20 Eldenroot 8 Jana.Zat 1 Mroj 12 PesBobes 2 PetrM 5
#1
(23.6.2018, 15:22)Mroj Napsal(a): Přišlo mi logické, že rozšíření Řeka (mám tu z Big Boxu 2017) má na rubu trochu jinou barvu (stejnou, jako startovní kartička). Nicméně mi dnes došlo, že rozšíření Řeka II (mám tu z rozšíření č. 6) má na rubu úplně obyčejnou barvu, jako všechny ostatní kartičky. A děsně mě to štve. Smutný

Tak to chápu! Při hře s oběma řekami najednou to celkem ruší a mohla být rubová strana stejná. Mám to bohužel stejně! Naštvaný
V původní edici Řeka I a Řeka II mají stejnou rubovou stranu (tmavou), ale Řeka III z Big boxu má rubovou stranu (světlou).

Jen by mě zajímalo jak je tomu v základní hře Carcassonne (Nová edice) jestli jsou zadní strany Řeky I světlé, nebo tmavé .
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#2
Tak to jsem si přesně myslel! Smutný  Každopádně děkujeme za zprávu. Je to sice jen kosmetická vada, zamrzí to ale hrát se s tím dá!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
-Když jsem se probíral mou sbírkou skenů jednotlivých rozšíření tak jsem narazil na sken 6. rozšíření Král hrabě a řeka (Nová edice), kde jsou zadní strany Řeky II TMAVÉ, předpokládám, že je to pravděpodobně Německá varianta hry.

-Proti českému vydání jsou rozdíly hned dva!

1. Tmavé zadní strany u řeky.

2. Oblé všechny 4 rohy na obou deskách s městem Carcassonne (moje varianta má jen vnější straně zakulacené rohy).


        MŮŽE MĚ NĚKDO Z VÁS MOJI DOMNĚNKU POTVRDIT?
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
Nejen barva na zadní strany řeky ale i rozdílný "vysekávací" nástroj. Více obrázek v příloze.

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Karel
Odpovědět
#5
(26.6.2018, 14:46)PesBobes Napsal(a): Tak jsem na to koukal a jelikož mám také českou verzi od MINDOKU je to úplně stejné!!!! 

  Takže máš české vydání od MINDOKU a u Řeky II světlé zadní strany a u obou desek s městem Carcassonne 
  jen vnější straně zakulacené rohy (a vnitřní "ostré")?

(26.6.2018, 14:34)Mroj Napsal(a): Dyť to má i úplně jiný odstín.

 Co se týká odstínu, tak bych nedělal, žádné ukvapené závěry!

   -Protože za tenhle světlý odstín může můj nekvalitní skener!!! Naštvaný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Bohužel nevím, kde jsem sebral sken Německé edice (a jestli to vůbec Německá edice je). Šokován

Nevlastní někdo z vás Německé vydání tohoto rozšíření? A můžete mě povrdit, že se nepletu? Vystrašený

(Německá edice by měla mít: kulaté rohy - město Carcassonne a tmavé rubové strany - Řeka II)

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Karel
Odpovědět
#7
(27.6.2018, 8:31)PetrM Napsal(a): @Chmura Našel jsem

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. Tam je jasné, že karty řeky mají rub tmavý. Oblé rohy u města těžko soudit, řekl bych že ano, ale není to moc vidět.

 Děkuju moc za potvrzení mojí domněnky. Teď se nabízí otázka: PROČ TO VYDAL MINDOK JINAK? Naštvaný Naštvaný Naštvaný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
MĚSTO CARCASSONNE 2.0

-Ano, na Cundo se prodává město Carcassonne jako startovací karta v celku, ale je určena pro původní grafiku hry a ne tedy pro Novou edici.

-Souhlasím, že rozdělení města na dvě velké karty se mě zdá z hlediska balení do krabičky logické a moc na kráse a funkčnosti neubírá.

-Hodnotím i snahu vydavatele o vylepšení hry. U města Carcassonne kladně hodnotím vlaječky s nápovědou, kam budeme přendavat umístěné figurky z města do krajiny.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#9
Děkujeme za perfektní rozbor! To jen potvrdilo moji domněnku a půjdu do objednávky asi také. Cool
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
Odeslal jsem Mindoku tento e-mail a uvidíme jaká přijde odpověď!

Dobrý den,
Píši vám jako velký fanda hry Carcassonne. Při zakoupení 6. rozšíření hry Carcassonne: Král , hrabě a řeka (Nová edice) jsem z velkým překvapením zjistil, že zadní strany minirozšíření Řeka II mají světlý potisk a přitom by tento rubový potisk měl být tmavý (jako u startovní karty v základní hře). Můžete mě prosím zdělit proč tomu tak je, když stejné rozšíření od HIG má zadní strany standardně tmavé? Chystáte nápravu tohoto omylu? Myslím, že by vaše odpovědi zajímali nejen mě, ale i všechny členy Českého Carcassonne fóra.
Děkuji předem za vaše vyjádření!
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   Eldenroot, Mroj
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Řeka Jubilejní edice 20 let + 2x Řeka II v jedné hře Chmura 0 41 14.12.2021, 1:16
Poslední příspěvek: Chmura
  Žetony pro rozšíření Král ( Carassonne v 1.0) Chmura 3 1 382 4.2.2019, 1:02
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)