CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Minirozšíření "Census" - diskuze k pravidlům
téma založeno uživatelem Eldenroot - 22.2.2016, 16:37

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 3 Eldenroot 2 LukyBil 1
#1
Na internetu jsem našel minirozšíření s názvem Census, bohužel ho jeho autor již nedodělal a zůstalo bez pravidel... to bych nebyl já, nedalo mi to a tak jsem se rozhodl ho dokončit. Líbí se mi design nových kartiček a byla by obrovská škoda jej nedokočit ;) Název zatím vymyšlený nemám, co třeba "Sčítání lidu"  Velký úsměv

Můj návrh je asi takový:
Citace:Při položení karty krajiny s vyobrazení zlatého symbolu trojice meeplů si každý hráč přidá daný počet bodů za každého malého meepla své barvy položeného na hracím plánu. A to následujícím způsobem:
* 1 bod za každého meepla ve městě
* 1 body za každého meepla na cestě
* 1 body za každého meepla na klášteru/poutním místě
* 2 body za každého meepla na louce

** v případě vyložení velkého meepla se jeho hodnota násobí 2x (příklad: velký meeple na kartičce cesty -> 2x1 bod = 2 body)

ALE, zároveň si každý hráč odečte 1 bod za každého základního (malého) meepla a 2 body za velkého meepla držených ve své zásobě. 

Poznámky:
Hráč, který kartu vyloží, smí položit svého meepla ze zásoby na tuto kartu. Tento meeple se započte do konečného bodování.

Tímto nápadem bych chtěl přimět hráče, aby byli donuceni z taktických důvodů pokládat meeply do krajiny a nedržet je v ruce. Ono se občas vyplatí zariskovat, zbavit se všech meeplů a poté získat za svou "odvahu" bonusové body.

Přiložené soubory Miniatury
   
#2
Zní to zajímavě proč ne! Usměvavý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Nechci být zlý, ale ty louky vypadají velmi ošklivě, města, cesty atd. se povedly, ale ty louky vypadají jako by byly green screen, takové nevýrazné barvy a jsou hodně "upozaděné", jestli víte jak to myslím...
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#4
(23.2.2016, 20:47)LukyBil Napsal(a): Nechci být zlý, ale ty louky vypadají velmi ošklivě, města, cesty atd. se povedly, ale ty louky vypadají jako by byly green screen, takové nevýrazné barvy a jsou hodně "upozaděné", jestli víte jak to myslím...

 Co se týká grafiky karet tak není špatná, ale máš pravdu šlo by to ještě vylepšit. Smutný
 To si myslím není vůbec žádný problém 2 hoďky práce a není co řešit! Mrknutí  A PAK JSOU KARTY JAK ZE ŽURNÁLU! Vypláznutý jazyk

   - Ale tady by se mělo psát o pravidlech ŽE? Usměvavý Usměvavý Usměvavý
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#5
@LukyBil - díky za připomínku. Karty upravím v Zoneru, to zas takový problém není... nebo to nechám někomu zkušenějšímu než jsem já...

Spíše teď bych rád doladil pravidla, ať je mohu sepsat. Každopádně za každý komentář, ikdyž ne k pravidlům, jsem velmi rád a vážím si ho!
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#6
Já osobně si myslím, že by pravidla tak jak si je sepsal mohla být, už pro to, že tím sleduješ cíl co nejvíc figurek ve hře. Chtělo by si to zahrát a pak by se vidělo. Mrknutí

 - Jestli potřebuješ upravit karty tak to není problém!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Otazky k pravidlum tim.biker 13 5 077 2.4.2021, 18:13
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)