CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY Cacao - nová hra ve stylu Carcassonne
téma založeno uživatelem Eldenroot - 2.2.2016, 10:45

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 Eldenroot 7 Kvída 1 LukyBil 1 šmoula 3
#1
Na internetu se objevil nový fenomén - desková hra s názvem Cacao. Princip přikládání kartiček stejně jako u Carcassonne. Nevěnoval jsem ji ze začátku pozornost, ale po dnešku, když jsem zjistil, že vychází 1. velké rozšíření + další 4 menší minirozšíření, tak jsem zpozorněl.

Děsně se mi líbí modulární rozšíření, kde se před každou hrou může zvolit určitý modul s daným prvkem do hry. První rozšíření nabízí tyto moduly rovnou 4. Tento systém se mi líbil již u hry Alhambra.

Nemáte někdo tuto hru doma? Popřípadě nějaké recenze? Začal jsem o ní uvažovat :)
[-] 1x   Chmura
#2
Matně mi to připomíná dobu kamennou...
Odpovědět
#3
@šmoula - náhodou v klubu ji nemáte, co?
Odpovědět
#4
bohužel ne...ale s přítelkyní jsme se v obchodech na to dívali a uvažovali...
ale co se tedka dívám na obrázky, tak to bude trochu něco jiného, resp. kartičky na sebe nenavazují - přesněji řečeno jsou ze všech 4 stran stejné...takže taková ta krása krajiny Carcassonne tam asi nebude...
Ale zase to bude určitě o něčem jiným (těžení surovin - kakaa) což nemusí být špatné Mrknutí
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#5
Kdo by se chtěl podívat na recenzi hry Cacao doporučuji se  podívat na Zatrolené hry.

  ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.] Obrázky hry a její další rozšíření najdete na BoardGameGeek.com.

  ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.] V příloze obrázek hry a její pravidla. Usměvavý

Přiložené soubory Miniatury
   

.pdf   cacao-pravidla-albi-cz.pdf (Velikost: 9,21 MB / Nahráno: 2.2.2016, 17:01 / Stažení: 3x)
.pdf   cacao-prehledovy-list-cz.pdf (Velikost: 6,28 MB / Nahráno: 2.2.2016, 17:02 / Stažení: 2x)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Tak co, máte už někdo? Nebo hráli jste? Pořád mi vrtá hlavou...  Riskantní
Odpovědět
#7
asi to moc nepomůže ale...https://youtu.be/aMvf1JUUo7g
myslím, že to nemá kouzlo carcassonne - tedy přikládání kartiček aby štymovaly k sobě a pak tvořili pěknou krajinku Usměvavý
ale zkusit bych to zkusil Usměvavý
Odpovědět
#8
@šmoula - díky, už jsem koukal. Trošku mě štve nemožnost to rozšířit - ano, rozšíření existuje, ale vždy se musí nahradit za kartičky ze základní hry a za ně vložit ty z rozšíření... takže nové mechanismy ale stále stejný počet karet a plná krabička nepoužitých kartiček  Smutný
Odpovědět
#9
Již jsem o hře Kakao a jejím porovnávání ke Carcassonne slyšela, teď čtu vaše příspěvky, a tak jsem se koukla na
Cacao review na YouTube.
Hra se hraje se dvěma druhy kartiček. Jednak má každý hráč kartičky svoje (nahrazují naše meeply), druhak se hraje se společnými kartičkami. Na kartičkách hráčů jsou různé počty panáčků, na společných kartičkách jsou krajiny s doly, kláštery či prodejními místy kakaa.
Cílem je vydělat co nejvíce penízků. Zároveň je zde "represivní" aspekt řeky, po které musíte doplout za určitou hranici, abyste neměli minus body.
Podle shlédnutého přehledu hry Kakao si nemyslím, že by tyto hry byly ve svém herním mechanizmu podobné. Hlavní síla Carcassonne spočívá v tom, že všichni společně stavíte krásnou krajinu (a předpokládám, že z toho máte potěšení), nejde tu o zisk peněz, ale pouze bodůUsměvavý, a navíc vás nikdo nehoní, že musíte něco dělat, abyste nedostali pokutu.
Neviděla jsem herní plán dohraného Kakaa, ale vsadila bych se, že Carcassonne na tom bude po dohrání co se týče celkového dojmu o 100% lépe.
Podle mě je zkrátka Carcassonne lepší a hezčí hra, už jenom proto, že mám ráda konstruktivní hry, ve kterých vvšichni společně tvoří něco pěkného. A to Carcassonne umí!!????????
Odpovědět
#10
Bohužel jak jsem psal, tak ve hře Cacao se staví vše do stylu "šachovnice" - domečky se střídají s pralesem atd. Karet ve hře musí být vždy stejný počet, tudíž v případě nákupu jakéhokoliv rozšíření je nutné kartičky kus za kus vyměnit a staré odložit do krabice. Toto mě na tom trošku zklamalo, ale zase má to svůj důvod kvůli vybalancování a zachování jednoduchosti. 

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl že si ji nepořídím  Myslí si svoje
Odpovědět
Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.
Forum use Krzysztof "Supryk" Supryczynski addons.