CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Zdvojení různé figurky
téma založeno uživatelem šmoula - 10.1.2022, 9:44

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 1 Chmura 1 peťul 4 šmoula 4 xwinte00 1
#1
První dotaz - Ano je to možné. Přesně tak jak popisuješ se do dá hrát.


Druhý dotaz je o správném pochopení, kdo jsou družiníci. Všechny figurky Carcassonne se rozdělují do 3 skupin. Pouze jedné z těchto skupin se říká družiníci - ostatní jsou pouze figurky (speciální, neutrální).

Je to o tom znát určité dofinice a co do nich patří a zbytek se dá odvodit.

Zkusím odpovědět takto, kdyžtak se rozepíši večer :)
[-] 1x   Chmura
#2
@šmoula povedlo se dopátrat odpověď na tvou duhou otázku  Usměvavý
#3
Tak se na to podíváme:  Usměvavý

Základní figurky nebo také družiníci - by se dali všeobecně definovat že se dají umístit pouze na území které není obsazeno. Všechny tipy se počítají do početní převahy (normální družiník, velký družiník, opat, starosta, vůz, ředitel a fantom).

Speciální figurky - se umísťují "pouze" na již obsazené území (figurkou stejného hráče) - (stavitel a selátko). Zde patřící pastýř má trošku v tomto nějaké výjimky - při umístění nesmí být na louce jiný pastýř a může být umístěn na neobsazenou louku. Všechny tipy se nepočítají do početní převahy.
Dále dáma a zbojník se umísťují na počítadlo bodů a také se u nich dá říct že se umísťují na políčka počítadla bodů k jiným figurkám.

Neutrální figurky - Všechny tipy se nepočítají do početní převahy. A pak už to je změť všeho možného (všechny ostatní figurky). - to je už na jinou otázku  Mrknutí


Edit: Abych tedy odpověděl na otázku tak ke staviteli umístit družiníka nelze. Lze umísti pouze družiníka k družiníkovi.

Edit 2: Já konkrétně jsem ještě zvědav na @Bumsakalaka ten v tom nějakou mouchu najde.  Usměvavý
#4
(10.1.2022, 22:41)šmoula Napsal(a): Vyjel jsem z tvé tabulky z prvního příspěvku

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Kde máš základní družiníci a speciální družiníci, s dle pravidel můžeš umístit k družiníkovi - tedy i ke staviteli ? Dle tvé tabulky ano.
Místo definování figurek bych ocenil odpověď ano/ne

Souhlasím tato verze je bohužel špatně popsaná Smutný (chtěl jsem to původně postavit na výrazu družiníci - to ale nejde). Platí to co je napsáno v předchozím příspěvku.
Přípravou Annotated rules jsem teprve správně pochopil jak vše správně definovat.

Odpověď jsem ti také ještě hodil do předchozího příspěvku.





Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)