CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Nové rozšíření Směrovky
téma založeno uživatelem peťul - 29.11.2021, 22:52

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 3 Chmura 5 Fanny 1 Mati 1 peťul 6 šmoula 1
#1
Vrámci adventní akce na cundco.de bylo představeno nové minirozšíření.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



S tímto minirozšířením můžete získat další body při hodnocení cesty. Chcete-li je získat, musíte rozšiřovat cesty tak, jak vám ukazují směrovky.

Rozšíření obsahuje 12 kartiček s šipkami v barvě černé (ukazující rovně), modré (ukazující doleva) a červené (ukazující doprava).

Zatím jsem jej pojmenoval „Směrovky“.

   
#2
No mne sa celkom páči preklad Ukazatele. Ale to sa môže zameniť s U kazatele :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#3
Na cundco.de už jsou k dispozici PDFka s návody. 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Uvidím ještě jaký název vyleze z kontextu pravidel.

Jinak je zde několik návrhů: Směrovky - Ukazatele - Rozcestníky - Směrové cedule
Odpovědět
#4
(2.12.2021, 18:57)peťul Napsal(a): Na cundco.de už jsou k dispozici PDFka s návody. 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Uvidím ještě jaký název vyleze z kontextu pravidel.

Jinak je zde několik návrhů: Směrovky - Ukazatele - Rozcestníky - Směrové cedule


Smerovky celkom dobre vystihujú rozšírenie a ešte smerové cedule..
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#5
Jako hlavní název rozšíření bych dal rozcestníky. V textu návodu se pak dají použít všechny ostatní výrazy. Níže jsou dva příklady se směrovkami nebo ukazateli (dal by se také ale použít "ukazatel směru", "směrové cedule" a určitě by se ještě něco našlo). 


Text s použitím výrazu "směrovka":

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Text s použitím výrazu "ukazatel":

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Osobně se mi víc líbí výraz směrovka.
[-] 2x   Chmura, Mati
Odpovědět
#6
Rozcestníky a směrovky podle mě zcela vystihují to co to má být! A to jsem přesvědčen, že je jsou to přesné výrazy, které vystihují název rozšíření i funkci "šipek" na cestě tedy "směrová šipka" zkráceně "směrovka". Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   PesBobes, peťul
Odpovědět
#7
Taky jsem pro za směrovky!!

Fanny
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#8
Podle mě se rozcestník používá na křižovatce - kde se rozděluje cesta.
Za mě tedy směrovky Mrknutí
[-] 2x   Fanny, peťul
Odpovědět
#9
Dobre dobre veď čeština je váš jazyk :) slovenčina som ešte nerozmýšľal :) lebo smerovky sú u nás blinkre na aute.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#10
Ok. U nás myšleno obdobně jako turistická směrovka. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Nové vydanie Lovci a zberači ako aj nové logo HiG Bumsakalaka 10 1 615 1.10.2020, 14:18
Poslední příspěvek: Chmura
  Čtyři nové mapy pro Carcassonne a nové rozšíření (Nová edice) Chmura 16 3 001 22.1.2020, 23:41
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)