CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
RECENZE Hrad (Nová edice)
téma založeno uživatelem Fanny - 13.6.2021, 13:06

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Fanny 1
#1
Hrad (Nová edice)

Text recenze:

Ahoj, tak jsem dal na doporučení Chmury a zakoupil nové vydání hradu - zámek. Je to polská verze, která se liší od původního hradu jak grafikou, tak malinko i názvy pro uzavírání oblastí - respektive u hradu obsazujete věž, u zámku chlívky, na louce nenajdete trhy jako u hradu, ale kapličky a u cesty nemáte studny, ale "zásoby" (alespoň tak to uvádí do českého překladu polská pravidla, nicméně to vypadá spíš na nějakou gilotinu). Po otevření krabice bylo vše hned připraveno ke hře - žádné loupání kartiček - to už bylo hotové a celkové provedení jak krabice, tak kartiček mi příjde oproti ostatním Carcassonne hrám malinko slabší (na krabici taky najdete jen jednu malou větičku o tom že tato hra vychází ze hry Carcassonne - hrad). Hned jak jsem se podíval na kartičky tak jsem si řekl proboha co jsem to koupil - přeplácané kartičky - nedávalo mi to nějak smysl (přece jen když dostanete u normálního Carcassonne kartičku, hned vidíte že máte kostel nebo cestu...tady máte klidně na jediné kartičce cestu, dům, chlívek a louku  Usměvavý ) První hra byla velice seznamovací a vůbec jsme nehráli na louky, ale přesto nás něčím nadchla... už máme odehraných asi 6 her a začalo nás to velice bavit. V kartičkách se už vyznáme a nacházíme nové taktické mechanismy kterých hra podle mě nabízí opravdu hodně a záleží jen na hráčích jestli budou hrát spíš na cesty, nebo stavět největší palác, nebo sbírat body tak aby posbírali co největší množství bonusových žetonů které leží na hradbách což zároveň slouží i jako počítadlo. Když už jsem zmínil ty žetony, nevím jestli to hrajeme dobře ale neukazujeme si je, takže nevíte jakou výhodu protihráč má a to může ovlivnit velice hru v konečném bodování... a když už jsem nakousl i toto bodování, velice mě překvapilo že na konci hry za oblasti které jste nestihli uzavřít nedostanete nic (pokud ovšem nevlastníte právě nějaký bonusový žeton který můžete při závěrečném bodování použít a oblast si započítat).

Vzhledem k ceně hry která byla i s dopravou nějakých cca 380,- je to super a všem ji doporučuji!!!

Odkaz na položku v Carcapedii:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]




PLUSY
+ není potřeba velký stůl
+ hra trvá přibližně 30minut
+ taktika
+ náhoda
+ cena


MÍNUSY
- hra pouze pro dva (ale myslím že by se to dalo klidně i ve třech)
- o malinko horší materiální zpracování než u klasického Carcassonne
- na krabici mi chybí velký nápis Carcassonne (jako fanoušek této hry bych ho tam rád měl no Cool )
[-] 2x   Chmura, Eldenroot




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)