CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY Na křídlech - 2. rozšíření - Opeřená oceánie
téma založeno uživatelem Eldenroot - 28.9.2020, 12:42

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Anilvap 2 Bumsakalaka 1 Chmura 1 Curuj 2 Eldenroot 15 Jana.Zat 2 Silveralius 1 Skubin 7
#1
Jsem zvědavý co toto rozšíření přinese, ale nemyslím, že to bude musthave... tedy alespoň ne pokud se bude jednat o rozšíření ve stejném duchu jako byla evropa. 
Šlo totiž převážně jen o doplnění ptáků z evropy a nová herní mechanika nebyla tak moc podstatná, aby si to obhájilo koupi. Tedy mám to a jsem rád, ale další doplnění ptáků nepotřebuju  Vítěz
Odpovědět
#2
Pokud bude platit poslední odstavec tak budu mile překvapený  Palec nahoru

my hrajeme dost volně a nikdo v naší skupině netlačí na vítězství takže jsme nikdy k jedné taktice vítězství naštěstí nesklouzli. (Podotýkám, že vím jaké to jsou  Smíšek )
Odpovědět
#3
Příspěvek ze 30.9 mě spíš odrazoval...
to cos sdílel včera s fotkou nové herní desky mě opět vrátilo k možnosti koupě Vítěz
každopádně je tedy jasné, že pokud budu kupovat toto rozšíření, tak musím koupit i onen big box... základní krabice je přervaná komponenty a navíc karty obaluju.

Nejspíš budu muset počkat na cenu big boxu. Pokud by byla rozumná cena tak bych si vzal obojí... pokud by bylo rozšíření zase za 600,- a bigbox krabice za 500,- tak jim namísto peněz pošlu rozhořčený dopis  Velký úsměv
Odpovědět
#4
Já to pochopil  Vítěz

ale nekoupil bych rozšíření pokud vím dopředu, že se mi nevejde do krabice. Takže počkám na cenu velké prázdné bedny a podle toho uvidím, jestli tedy koupit nebo ne  Cool
Odpovědět
#5
Podle mě tohle není rozšíření, ale "remechanic". Mohli to nazvat rovnou Na křídlech 2.0
Stejně tak mohli, vzhledem k množství komponent, udělat toto "rozšíření" jako BigBox s onou prázdnou bednou a netahat tak z lidí další peníze které nakonec utratí protože zjistí, že musí...

Navíc vybalancování je podle mě nesmysl a to pro to, že:
Základní hra v Aj byla nevyvážená už při vydání.
Při překladu do češtiny měl Mindok velký prostor a změnil některé karty tak aby to lépe sedělo pro EU a ČR.
Někdo má, někdo ne rozšíření střemhlavý start jehož karty ptáků můžete/nemusíte použít.
Rozšíření Perutě Evropy opět můžete mít a můžete/nemusíte použít.
TZN. mě z toho vyplívá, že balanc je něco, co nemůže nikdy v takové směsce nastat...
Nehledě na to, že člověk mnohdy neprojde během hry ani balíček základních ptáků.

Možná, že to co jsem napsal zní moc negativně, ale není to tak!  Velký úsměv

Na křídlech je super hra, kterou vytahuju vždy, když přijde někdo koho chci vtáhnout do deskovek a vyplácí se to  Palec nahoru

To že je hra nevyvážená? Tak ať je!
To že je tam hodně náhody? Tak ať je!
To co mi vadí je aktuální dojení z úspěchu.  Stesk
Odpovědět
#6
Já jsem zatím v pozici skepse, takže si počkám na nějaká videa a možná si to nejdřív zahraju, než abych to koupil a objevoval já  Vítěz
Odpovědět
#7
Zní to dobře a možná bych se nechal i přesvědčit, ale furt mi to zní podivně... uvidím jak se hra bude vyvíjet dál a pak uvidím zpětně... zatím si vystačím se základem a Evropou.
Každopádně díky za shrnutí a dojmy Objetí
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  OSTATNÍ DESKOVKY Na křídlech - Big Box ala Nesting box! Eldenroot 13 229 13.3.2024, 12:52
Poslední příspěvek: Sandrus90
  OSTATNÍ DESKOVKY Na křídlech - 3. rozšíření - Asie Eldenroot 6 85 7.10.2022, 6:14
Poslední příspěvek: Eldenroot
  OSTATNÍ DESKOVKY Na křídlech - hlasy ptáků - aplikace Eldenroot 9 3 051 28.12.2020, 22:50
Poslední příspěvek: Anilvap
  OSTATNÍ DESKOVKY Na křídlech - databáze karet Eldenroot 0 818 28.9.2020, 12:12
Poslední příspěvek: Eldenroot
OSTATNÍ DESKOVKY Na křídlech - Wingspan Skubin 14 3 881 26.4.2020, 10:27
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)