CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Středověk (Средневековье)
téma založeno uživatelem Chmura - 4.10.2019, 13:30

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BigBoss 1 Chmura 8 Eldenroot 4 Kamzik 1 Petr Chytka 1 PetrM 1 PHeY 1 šmoula 2
#1
Středověk (Средневековье)

Při procházení internetu jsem náhodou narazil na první vydání hry Carcassonne v rusku. Hra vyšla v roce 2004 pod názvem Средневековье (Středověk) a ne pod názvem Carcassonne! Krabice je orientovaná na šířku místo  na výšku a její rozměry jsou 29.5 x 19.3 x 5.1 cm (proti originální krabici která má rozměry 27.5 x 19.2 x 6.9 cm).

 -Jak se vám líbí?

 -Přidáme ji do Carcapedie?

Přiložené soubory Miniatury
       
Chmura Zelený meeple
#2
Jsem rád, že se obrázky líbí, ale spíše bych uvítal diskuzi.

 -Otázka tedy zní přidáme toto vydání do Carcapedie? Nebo ne?

 -Jedná se o ruské vydání základní hry, které se liší v těchto detailech:

 1. Bylo vydáno v jiném boxu. (box je orientován na šířku, místo na výšku)

 2. Vydání je zajímavé tím, že bylo vydáno pod názvem "Средневековье" (Středověk) a ne jen pod názvem Carcassonne!

 3. Ruské karty mají na svém rubu písmeno "K" místo písmena "C"!


-Takže sem s vašimi názory na danou věc! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Petr Chytka
Odpovědět
#3
Takže, když to shrneme tak jsou dva hlasy pro přidání a jeden hlas je proti!

Co se týká mého názoru na věc jsem pro přidání!
________________________________________________________________________________

 Jednotlivá vydání bych přidával podle jejich zajímavosti.  U základních her bych to viděl takto:

  - Limitovaná edice.
  - Jubilejní vydání.
  - Vydání základní hra + jiné rozšíření (případně několik rozšíření).
  - Carcassonne + další hra (v jedné krabici).
  - Zajímavé vydání (jiný box + jiný název + jiná grafika karet).
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Petr Chytka
Odpovědět
#4
(7.10.2019, 16:03)Eldenroot Napsal(a): Nevím, podle mě to bude nepřehledné... nechme to tu uzrát, popřemýšlím ještě nad tím. Je nás na fóru přes 1000 lidí a vyjádřili se 3... to je méně než 1 %.

 Ano je to velice smutné, že se vyjadřuje na fóru tak málo lidí! Také bych si přál, aby zde bylo více přispěvatelů... Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Ano toho jsme si vědom!

 Nicméně i Carcassonne: Základní hra (Domínio de Carcassonne) je také jenom krabice ...

 -Podle mého názoru, by se v Carcapedii měla objevit kromě klasické základní hry i zajímavá vydání a to si myslím, že ruské vydání hry splňuje. Mrknutí
 -Vždy je velmi těžké vybrat co uveřejnit v Carcapedii a co ne! Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#6
Návrh @"Kamzík" a se mě velice líbí samostatná kategorie pro "Raritní vydání základní hry" by byla fajn.

-Určitě bych si přál v této kategorii zveřejňovat zajímavá vydání základní hry, které se neliší jen a pouze krabicí a návodem v jiném jazyce.  Nebránil bych se zveřejnění i některých "neoficiálních" her Carcassonne jako je například "Arabské Carcassonne".
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
(9.10.2019, 15:52)Eldenroot Napsal(a): Fan "pirátské" verze, to bych byl opatrný... není to ofiko.

 OK rozumím špatně zvolený termín!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
První ruské vydání  základní hry Carcassonne Средневековье (Středověk)

Nedávno jsem byl upozorněn šmoulou na zajímavé fotky tohoto vydání! Byl jsem velice překvapen, protože v tomto vydání je na zadních stranách kartiček písmeno "C"! Rohy kartiček jsou stejné jako u klasické edice hry.

A pravděpodobně až z dalším vydáním základní hry byla změněna zadní strana (již s písmenem "K") i více zakulacené rohy. Od roku 2005 jsou kartičky již podle "ruského" vzoru.

-Proto si myslím, že je toto vydání zajímavé a svým způsobem raritní a zasloužilo by si přidat do Carcapedie mezi základní hry Mrknutí .
Chmura Zelený meeple
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)