CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
CARCASSONNE-Padací most
téma založeno uživatelem Chmura - 2.11.2015, 15:19

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 17 Eldenroot 10 Mato 7 milky77 1 peťul 4 Řízek 1 šmoula 2
#1

    CARCASSONNE-Padací most

   Neschází vám na kartách hry PADACÍ MOST? :(

     -Ve středověku se neobešlo žádné správně opevněné město, ani středověký hrad bez padacího mostu.

     -Mě teda trošku scházel, ale jen do dneška! :)

   Obrázky jsou v příloze.

   Jak se vám líbí?

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 3x   Eldenroot, peťul, šmoula
#2
Jo, tak padací most mi tam abych pravdu scházel. Co takhle rozpracovat nějaké rozšíření s tématikou padacích mostů do Carcassonnu? Nemáte někdo nějaké nápady? Přemýšlím nad podobnoým principem jako Obléhání s tím že by došlo k izolaci města od kupeckých stezek a tím by došlo k postihu pro majitele města v případě, že by do města vedla cesta a byl tam prvek padacího mostu... samozřejmě toto je jen nástřel :)
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#3
No proč ne! :) 

Koukám, že jsem náhodou rozproudil pěknou diskuzi. Můj původní úmysl byl jen zjistit jestli se líbí, nebo ne. :(

Padací mosty jsem zamýšlel do rozšíření TEMPLÁŘI + další pravidla (níže je "nástřel").

    - Templářská karta by přinesla městu Bonus.

    - Na cestu od města s templářskou posádkou by nemohl být lupič (výnos za cestu by se počítal městu)

    - Na jedné kartě by byl hrad (sídlo velmistra řádu) .....

Ale nebráním se jinému nápadu!

Dej dohromady pravidla a já můžu dát dohromady podobu KARET ;) .

Templáři

 Templ hrad (sídlo) velmistra řádu .....

     - Nějak takhle by mohl vypadat. :)


                    (obrázek v příloze)

Přiložené soubory Miniatury
           
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   Eldenroot, Mato
Odpovědět
#4
Pánové já sem dobrej! Hodně naštvaný Hodně naštvaný Hodně naštvaný

  -Povedla se mi PERFEKTNÍ KARTA HRADU Templářského velmistra. Symbolizuje to přesně co jsem chtěl. Prostě paráda! :P

   Co vy na to? Líbí se?

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Tak to je bomba, ta kartička vypadá jako originál!
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#6
(2.11.2015, 23:19)Eldenroot Napsal(a): Tak to je bomba, ta kartička vypadá jako originál!

  Dík, mám z ní radost! Občas se mi něco i povede :) !

   -Je to ORIGINÁL!

   -Kolik karet mám udělat 6, nebo víc?

   -A co ty pravidla?  Napadá tě něco?
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Zatím jsem ve fázi vymýšlení a psaní si poznámek... toto si bude žádat podle mě delší čas - jde o to, že musím vymyslet mechaniku těch padacích mostů.

Snad mám zatím jen pár nápadů:
- padací most by byl na kartičkách cesty, která vede do hradu (je tam vyobrazen)
- v případě aktivace padacího mostu, by byl daný hrad v obchodní izolaci a nebylo by možné z něj dostat po dokončení žádný žeton zboží (látka, obilí, sud). 
- toto by neplatilo, pokud by město bylo napojeno na další volnou cestu bez padacího mostu ???
- prvek mostu by se aktivoval přiložením kartičky s jeho vyobrazením
- v případě nedokončení města po skončení hry by toto město nemělo žádnou bodovou hodnotu pro hráče
- při aktivním prvku padacího mostu by se po dostavění hradu nepočítali žádné bodové bonusy za orby/katedrály/...
- ...

První nástřel, víceméně to beru jako "záškodnický" prvek. Přemýšlím jak jej v případě průběhu hry "vypnout".
[-] 2x   Chmura, peťul
Odpovědět
#8
Tak tady jsou hotové karty! :) 

       Snad se vám budou líbit. (karty vloženy znovu-opravena karta s klášterem)



         -Jo "vypnout" padací most u města by šlo třeba napojením na Hrad nebo na Klášter. ;)

         -Co na to Peťul?  Nepřidá se na spolupráci u pravidel k TEMPLÁŘŮM?

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
Povedly se!
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#10
Ahoj. Karty templárov sú fakt pekné, pravdu povediac jedny z najvydarenejších, aké som tu videl. Samozrejme je to len subjektívne povedané. I keď si žiadne kartičky netlačím (používam len tie oficiálne vydané), tieto veru mám chuť vytlačiť. Som veľmi zvedavý, aké pravidlá sa vám k nim podari vymyslieť. :)

Ešte ma tak napadlo; ale to je tiež tak trochu subjektívne. Kartička veľmajstra rádu je síce naozaj pekná, ale mne do tej carcassonne krajiny veľmi nezapadá (ani jej podobné). Práve preto, že je graficky tak vydarená. Carcassonne hra je pre mňa práve preto taká zaujímavá, pretože poskytuje veľký priestor fantázií (dáva priestor na vytváranie si príbehov). Čím konkrétnejšia je kresba (alebo detail kresby), tým paradoxne klesá - ale opakujem pre mňa, prežitok z hry.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Most pro Amazonku Chmura 5 1 012 16.11.2020, 10:05
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Dvojitý most pro 8. rozšíření Mosty a hrady Chmura 6 1 676 14.4.2020, 23:04
Poslední příspěvek: Chmura
  Most trochu jinak šmoula 21 7 207 14.4.2017, 20:55
Poslední příspěvek: šmoula



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)