CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Kartička z roz. Hostince a katedrály
téma založeno uživatelem peťul - 6.6.2015, 22:52

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 Eldenroot 3 LukyBil 1 peťul 4
#1
V rozšíření Hostince a katedrály se nachází kartička, která byla v novějších vydáních tohoto rozšíření upravena. Snažím se proto zjistit ve kterých vydáních byla jaká kartička.

Proto Vás prosím o pomoc. Jestli byste napsali, od jakého vydavatelství toto rozšíření máte (Albi, Mindok, případně

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

) a jakou máte kartičku.

   
[-] 3x   Chmura, Eldenroot, LukyBil
#2
Mindok B. (zakoupeno 2009/2008)
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#3
Albi (A) - mám doma obě dvě originál :)
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#4
Děkuji za odpovědi.
Toto rozšíření mám už pouze od Mindoku (také s kartičkou B). Měl jsem i verzi od Albi, tu jsem ale před pár lety vyměnil za novou. Nyní jsem se v S-CAR dozvěděl že jsou dvě verze této kartičky. A protože už si nepamatuji jaké kartička byla ve verzi od Albi, tak mě zajímalo jestli tam byla ta původní. Takže děkuji a informace budou přidány do připravovaného návodu k tomuto rozšíření.
Odpovědět
#5
Také moje kartička je od ALBI-varianta A bohužel nevím rok vydání. Ale MÁM JI! :)
Druhá varianta B-MINDOK Bib box 2014.

-pravidla k prvnímu vydání kartičky (v angličtině).

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#6
Pokud by měl někdo toto rozšíření od Albi a měl v něm novější verzi této kartičky, nebo pokud by jej měl někdo od Mindoku a měl v něm starší verzi kartičky. Může napsat ať se to případně doladí.

Jinak počítám s tím že u nás Albi vydalo toto rozšíření s původní kartičkou a Mindok s novou ;).

V zahraničí se nová kartička objevila poprvé roku 2006 v Big box 1.
Odpovědět
#7
Přesně tak jak píšeš, v Albi byla kartička bez stromů - dokonce jsem četl diskuzi, kde to lidi mátlo a mysleli si, že cesta není ukončená. Toto vyvolalo řadu otázek (podobnost s kartičkou kostelem ve městě, která se taky měnila). Jakmile licenci pro ČR převzal Mindok, tak kartičku upravil do nynější podoby (stromy) - reflektovali oficiální verzi hry, kdy došlo také ke změně (myslím že to byl nějaký Big Box).

P.S. Další kartička, která je podobně upravená, tak je kostel ve městě - v jedné verzi je umístěn přímo ve městě, v druhé verzi je umístěn mimo město (jakoby ve zdi).
[-] 2x   Chmura, peťul
Odpovědět
#8
Výš ze kterého rozšíření je ta kartička s klášterem :)
Odpovědět
#9
@peťul - no to teď honem netuším... zkus mrknout do tvé sbírky :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Kartička Ukrajina - Poděkování a pravidla Chmura 10 141 18.5.2023, 0:06
Poslední příspěvek: Chmura
  Kartička "Ukrajina"-Snížení ceny Chmura 1 62 27.1.2023, 21:54
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Kartička Spiel 18 PetrM 7 1788 25.10.2018, 22:39
Poslední příspěvek: PetrM
  KARTIČKY za online soutěže na CC (Neznámá kartička) PetrM 11 3685 13.6.2018, 9:10
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)