CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Kartička Ukrajina - Poděkování a pravidla
téma založeno uživatelem Chmura - 1.5.2023, 22:35

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 2 Chmura 6 hepyno 3
#1
Kartička Ukrajina - Poděkování a pravidla

-Nedávno jsem na internetu narazil na zajímavé balení Carcassonnové kartičky "Ukrajina". Text na kartičce je bohužel v Ukrajinštině a tak jsem z něj pouze vyrozuměl, že je v něm obsaženo poděkování za pomoc a popis pravidel.

Nemá někdo z vás povědomost o tomto balení?
Kdy a kým bylo vydáno?
K čemu sloužilo?

Děkuji za případné odpovědi! výsledky pátrání velice rád uveřejním v Carcapedii u příslušného rozšíření. Mrknutí

Přiložené soubory Miniatury
           
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Petr Chytka
#2
Toto je vydanie karticky, ktore bolo k dostaniu priamo v Ukraine a distribuoval to priamo Feelindigo (vydavatel Ukrainskeho Carcassonne s kartickami "C" na zadnej strane).
[-] 2x   Chmura, Petr Chytka
Odpovědět
#3
Chceš aj preklad toho textu?
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#4
(1.5.2023, 23:05)hepyno Napsal(a): Chceš aj preklad toho textu?

Určitě ano bude-li srozumitelnější než mě poskytnul Google Lens. Smutný

-Celkem jsem pochopil z překladu o co jde... jen konec první části jsem úplně nepobral... (jedná se o tu červeně podbarvenou část).

PŘELOŽENÝ TEXT:
"Děkuji za pomoc!

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

přejděte na odkaz v sekci „Vykazování fondu“, vyberte rok 2022 a zadejte klíčové slovo „Carcassonne“ abyste zjistily, kolik shromážděné Carcassonne."

Zbytek textu je popis pravidel a zde přesně vím o co se jedná. Usměvavý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Nikdo další nemá další informace k tomuto vydání kartičky Ukrajina? Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
"Naša" Ukrajinka mi prisľúbila preklad, hádam sa k tomu čoskoro dostane.
[-] 2x   Chmura, peťul
Odpovědět
#7
Jak to vypadá s překladem? Zmatený

Nicméně se mě podařilo zjistit následující:

"Pravděpodobně souběžně s německým projektem HIG "150 %" pro Ukrajinu  také ukrajinské vydavatelství Feelindigo začalo prodávat na svých internetových stránkách

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

za 100 грн (Ukrajinských hřiven). Výtěžek z jejího prodeje půjde samozřejmě také do nevládní organizace

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. FEELINDIGO se zavázalo, že této organizaci věnuje 110 % z prodeje této kartičky.  Kartička Ukrajina je v prodeji s návodem a poděkováním za finanční pomoc."

Na kartičce s poděkováním je rok 2022, tak předpokládám že byla v tomto roce prodávána. Ale nic bližšího se mě k tomu nepodařilo zjistit. Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
(16.5.2023, 21:17)Chmura Napsal(a): Jak to vypadá s překladem? Zmatený

Nicméně se mě podařilo zjistit následující:

"Pravděpodobně souběžně s německým projektem HIG "150 %" pro Ukrajinu  také ukrajinské vydavatelství Feelindigo začalo prodávat na svých internetových stránkách

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

za 100 грн (Ukrajinských hřiven). Výtěžek z jejího prodeje půjde samozřejmě také do nevládní organizace

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. FEELINDIGO se zavázalo, že této organizaci věnuje 110 % z prodeje této kartičky.  Kartička Ukrajina je v prodeji s návodem a poděkováním za finanční pomoc."

Na kartičce s poděkováním je rok 2022, tak předpokládám že byla v tomto roce prodávána. Ale nic bližšího se mě k tomu nepodařilo zjistit. Smutný

Vďaka za pomoc!

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Kliknite na odkaz v časti „Nahlasovanie Fondu Vráť sa živý”, vyberte rok 2022 a zadajte kľúčové slovo „Carcassonne“, aby ste zistili, koľko Carcassonne vyzbieralo.

Ukrajinská dlaždica Carcassonne - je mini doplnok k hre "Carcassonne".
Pridajte do hry ukrajinské dlaždice Carcassonne a hrajte ďalšie pravidlá “Taverny a katedrály":
Ak dokončíte cestu, ktorá má (na začiatku alebo na konci) ukrajinskú dlaždicu, potom každá dlaždica zozbieranej cesty dáva 2 body namiesto 1 bodu, ALE neuzavretá cesta na konci hry dáva 0 bodov namiesto 1 bodu.

Využiť môžete aj pravidlá miniaplikácie “Kruhy na poli”.
Ak ste položili ukrajinskú dlaždicu, na konci svojho ťahu musíte určiť, ktorú z dvoch špeciálnych akcií (pozri nižšie) musia vykonať VŠETCI hráči (vrátane vás), počnúc hráčom po vašej ľavici a pokračujúc v smere hodinových ručičiek:
A. Umiestnite svoj predmet z rezervy na dlaždicu mesta, kde sa už nachádza predmet toho istého hráča (ak tam žiadny nie je, hráč akciu preskočí), ALEBO
B. Vezmite si svoj subjekt z ľubovoľnej dlaždice mesta do svojej osobnej zásoby (ak tam žiadna nie je, hráč akciu preskočí).
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#9
Děkuji moc za překlad. Palec nahoru Informace doplněny do Carcapedie!

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



-Kdyby se náhodou někomu podařilo zjistit přesné datum od kdy byla sbírka založena sem s ním! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
Noooo, karticka bola prvy krat k dostaniu na Essen 2022.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Kartička "Ukrajina"-Snížení ceny Chmura 1 62 27.1.2023, 21:54
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  4. Sraz Carcassonne fóra CZ -PODĚKOVÁNÍ Chmura 4 1 268 2.5.2019, 8:10
Poslední příspěvek: Karel
  Kartička Spiel 18 PetrM 7 1 788 25.10.2018, 22:39
Poslední příspěvek: PetrM
  KARTIČKY za online soutěže na CC (Neznámá kartička) PetrM 11 3 685 13.6.2018, 9:10
Poslední příspěvek: Chmura
  Kartička z roz. Hostince a katedrály peťul 8 2 731 15.6.2015, 15:04
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 5 host(ů)