CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Karta do "díry" v krajině (Přes kopec a údolí)
téma založeno uživatelem Chmura - 25.4.2023, 21:21

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 5 Chmura 9 Fanny 2 Kamzik 2 Mati 7 Petr Chytka 1 Seli 3 šmoula 5 xwinte00 2
#1
Karta do "díry" v krajině (Přes kopec a údolí)

-Při nedávném herním víkendu u Petra Chytky jsme většinu času trávili u hry Carcassonne (jak také jinak...) Přes kopec a údolí. A to samozřejmě ve verzi "Big box PKaÚ - Chmura 2023". Usměvavý

-Při hře se spoustou fan rozšířeními jsme si uvědomili, že nám stále více schází "univerzální" kartička, která by dokázala uzavírat "díry" v krajině a případně by šla použít i na uzavření jedné, nebo i více stran Pole. Prakticky by se jednalo funkčně o "vylepšené Opatství" Které známe z C1 a C2. Při hře jsme použily kartičku bez obrázku, která nám sloužila jako funkční prvek. Kartičku jsme si pracovně pojmenovali "HNŮJ" co by jste také čekali na poli, že...

-Kartička se nám při hře velmi osvědčila, ale po "pročesání" celého internetu se mi kreslený obrázek "Hnoje" nepodařilo nalézt a tak jsem se rozhodl pro alternativu s kupkami sena a vidlemi. Takže se jsem "HNŮJ" přetransformoval na "STOH", nebo "KUPKU" chcete-li...

-První pokus o tuto kartičku jsem nahrál do přílohy, ale zatím není rozhodně finální... Mrknutí

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
#2
Název hnůj se mi libí Usměvavý
Ale jsem hnidopich, takže moc nesouhlasím s tím oranžovým rámečkem a to proto, že opatství z C1 a C2 má takový rámeček, který jakože navazuje na střechy budov, takže tady je to zcela mimo...
Za mě by se tam hodily buďto nějaká ohrada nebo trocha zeleně. Aby jste neřekli, že jen kritizuji, tak tady je ta zeleň...
Na druhou stranu, pokud hráč rámeček nevnímá jako střechy, netrhá mu to oči a má to prostě spojené s "kartičkou do díry", tak se mu asi Chmurova verze bude líbit víc...

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#3
no musím povedať že vizuále vyzerá šmoulou nápad lepší... tie kríčky to pekne oddelujú a viac sa to hodí do tohto rozšírenie kedže v tejto hre nie sú žiadne mestá iba polia, ktoré spája príroda... 

Aj tie cesty lepšie zapasujú.. ked cesta končí ako keby v lesíku. 

Za mňa asi šmoulou nápad. 
Ale do stredu by som dal dačo zaujímavé... napríklad aj to seno... kde to vyskúšať spraví jedno aj druhé na porovnanie. skúste chalani dačo vymyslieť.
[-] 1x   šmoula
Odpovědět
#4
(26.4.2023, 8:41)Mati Napsal(a): Ale do stredu by som dal dačo zaujímavé... napríklad aj to seno... kde to vyskúšať spraví jedno aj druhé na porovnanie. skúste chalani dačo vymyslieť.

Jasny, tam šlo jen o ten "rámeček" a aby to nebylo úplně prázdné, tak tam jsou 2 zvířata Velký úsměv
Odpovědět
#5
(26.4.2023, 8:48)šmoula Napsal(a):
(26.4.2023, 8:41)Mati Napsal(a): Ale do stredu by som dal dačo zaujímavé... napríklad aj to seno... kde to vyskúšať spraví jedno aj druhé na porovnanie. skúste chalani dačo vymyslieť.

Jasny, tam šlo jen o ten "rámeček" a aby to nebylo úplně prázdné, tak tam jsou 2 zvířata Velký úsměv

zvieratká by som tam nedával... keďže na lúke ich je požhnane... hodilo by sa tam možno nejaké jazierko vo forme bažiny(shrek Velký úsměv ).. niečo čo dodá krajine farbu... lebo keďže tam navrhuješ dať kríky z každej strany tak je blbosť dávať do stredu niečo vo forme sena.. keďže zo senom pracujú ľudia a musia sa k nemu dostať.. dať tam niečo čo možno formou rozhľadňa (rozhledna) a mohla by to fungovať ako opánstvo ked to obostaviaš tak dostaneš 9 bodov(alebo len 4 vodorovne a zvislo).. bude to zároveň mini rozšírenie ďalšie... 

Ale tak sú tom len moje nápady... aj tak tú hru doma nemám... tak sa len inšpirujte niečím  Mrknutí  . ale hlavne nech to má nejakú logiku na krajinu.
Odpovědět
#6
Tak tu máme dvě varianty, já zastávám tu rámečkovou... Myslí si svoje a to i s toho důvodu, že je hned krásně vidět co všechno rámeček zavírá... Mrknutí

-K pravidlům:
 1) Za každou kartu, která obklopuje "obsazenou" kartičku 1 bod + 1 bod za obsazení této karty. Celkem tedy lze získat 9 bodů.
 2) Zvířata na kartičce se nepočítají do bodování kartičky ze stohem, ale můžou být započítána například u stodoly.
 3) Na kartičku se "STOHEM" může být umístěna figurka, případně figurka koryta.
 4) Po obestavění, je "STOH" dokončen a figurka může být odebrána k dalšímu použití.
 5) Kartičku, lze umístit jak do "díry v krajině" tak i na uzavření jedné i více stran některé s oblastí (cesta, pole, farma, atd...)
 6) Pomocí kartičky se "STOHEM, lze získat ryby z rozšíření řeka (budou-li se nacházet v oblasti uzavřené kartičky se "STOHEM")

Na ukázku jsem do přílohy nahrál různobarevné rámečky se stohem a slepičkami... myslím, že to také nevypadá nejhůř. Mrknutí

Přiložené soubory Miniatury
               
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   Petr Chytka, Seli
Odpovědět
#7
Skála by mohla sloužit jako uzávěr oblastí. Nemá zemědělské využití a bylo by to pro mě tedy logické.
Odpovědět
#8
A co takhle udělat jednu stranu kartičky podle šmouly a jednu podle Chmury? pak se hráči domluví kterou stranu ve hře použijí... Chmura má pravdu v tom, že je hned přehledně vidět co všechno kartička uzavřela, ale zase šmoulova za mě líp zapadá do konceptu celé krajiny Usměvavý

Fanny
[-] 3x   Kamzik, Mati, Petr Chytka
Odpovědět
#9
No, zvierata by som tam dal. urcite, aspon 3.
[-] 2x   Chmura, Petr Chytka
Odpovědět
#10
(26.4.2023, 16:25)Chmura Napsal(a): Tak tu máme dvě varianty, já zastávám tu rámečkovou... Myslí si svoje a to i s toho důvodu, že je hned krásně vidět co všechno rámeček zavírá... Mrknutí

-K pravidlům:
 1) Za každou kartu, která obklopuje "obsazenou" kartičku 1 bod + 1 bod za obsazení této karty. Celkem tedy lze získat 9 bodů.
 2) Zvířata na kartičce se nepočítají do bodování kartičky ze stohem, ale můžou být započítána například u stodoly.
 3) Na kartičku se "STOHEM" může být umístěna figurka, případně figurka koryta.
 4) Po obestavění, je "STOH" dokončen a figurka může být odebrána k dalšímu použití.
 5) Kartičku, lze umístit jak do "díry v krajině" tak i na uzavření jedné i více stran některé s oblastí (cesta, pole, farma, atd...)
 6) Pomocí kartičky se "STOHEM, lze získat ryby z rozšíření řeka (budou-li se nacházet v oblasti uzavřené kartičky se "STOHEM")

Na ukázku jsem do přílohy nahrál různobarevné rámečky se stohem a slepičkami... myslím, že to také nevypadá nejhůř. Mrknutí


Lúbi sa mi 1 a 3 obrázok...

Ten druhy má rovnakú farbu ako klasické opanstvo(chce to inú farbu) takže druhý nie.

A posledný žltý ma podobnú farbu ako cesty ktoré sú troška podobného otienu.. čiže by to mohlo spllývať
[-] 1x   Chmura
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Carcassonne: Přes kopec a údolí + CD Chmura 2 1001 4.10.2018, 16:46
Poslední příspěvek: Chmura
  Pokud město neštymuje ke krajině šmoula 35 11017 26.2.2016, 22:45
Poslední příspěvek: Karel



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)