CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Malá Opatství (C2)
téma založeno uživatelem šmoula - 19.8.2022, 19:32

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 3 Chmura 1 Kamzik 3 Mati 1 qazxdrtgbnjiol 2 šmoula 7
#1
Co by jste řekli na toto rozšíření ?
Jedná se o tyto 3 kartičky s rubem stejným jako mají ostatní kartičky krajiny.
Pravidla:
Kartičky zamíchejte mezi ostatní kartičky krajiny, nebo je náhodně rovnoměrně rozdejte mezi ostatní hráče.
Kartičky jak určitě tušíte ze 3 stran ukončují libovolnou krajinu a ze 4. strany mají buďto louku, cestu nebo město - prostě taková malá opatství.
Kartičky je možné umístit kdykoliv - není potřeba čekat na "díru".
Je to je první nástřel...
Popř. by mohlo být jen ze 2 stran "opatský kraj" a např. 2 louky.

Přiložené soubory Miniatury
           

.zip   mala_opactvi.zip (Velikost: 2,25 MB / Nahráno: 6.4.2024, 16:07 / Stažení: 6x)
#2
Takže můžu zakončit třeba jen cestu a až potom ke zbylým stranám přiložit cokoliv (jasně že v dalším kole)? Nebo musí být přiložena např. minimálně ke dvoum už vyloženým kartám?

Jinak ale super nápad!!! [Obrázek: blue-meeple.png]
[-] 1x   šmoula
Odpovědět
#3
Bude se používat jako klasická karta. Takže např. pokud si ji vytáhneš hned jako první po startovní, tak můžeš tím hnědým krajem ukončit město na startovní kartičce za 2b Mrknutí A potom jak píšeš můžeš pokračovat ke zbylým částem...
Pravidla budou platit jako u opatství, tedy uprostřed je "klášter" a "univerzální okraj" se nepočítá jako další kartička krajiny....
Odpovědět
#4
No predpokladám že body za štartovaciu kartu asi nedostaneš lebo tam nepolozis panáka :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
[-] 1x   šmoula
Odpovědět
#5
(19.8.2022, 20:35)Bumsakalaka Napsal(a): No predpokladám že body za štartovaciu kartu asi nedostaneš lebo tam nepolozis panáka :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Jooo, to mi nedošlo  Velký úsměv - pravda Velký úsměv
Odpovědět
#6
(19.8.2022, 20:46)šmoula Napsal(a):
(19.8.2022, 20:35)Bumsakalaka Napsal(a): No predpokladám že body za štartovaciu kartu asi nedostaneš lebo tam nepolozis panáka :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Jooo, to mi nedošlo  Velký úsměv - pravda Velký úsměv

Na druhou stranu je to taková skoro  bonusová karta, takže něco za něco. Já to vidím pozitivně, musíme to vyzkoušet ve hře.
[-] 2x   Petr Chytka, šmoula
Odpovědět
#7
Za mě super nápad a už se těším až si to zahraju! Palec nahoru
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
Zaujimavy napad.. ale zhrniem to takto... klasicke opanstvo ma po stranach cervenu farbu a jde ju umistnit len k falsim kartam s kazdej streny... kedze tu máš s jednej strany je cesta mesto alebo luka a v ostanych je uz hradba opanastva tak s tychto troch stran by som ako podmienku dal ze musia byt karty...

Ale ak to ma byt štýl ze to karta pre vsechno... tak berem späť...

Este ten nápad ze z iba s dvoch strán opanstbo sa mi pozdava lepsie... ale vravim je to moj osobny nazor...
Odpovědět
#9
Takhle by mohlo vypadat všech 6 kartiček z mini-rozšíření "Malá opatství".
Přičemž bych se přimlouval k tomu, že by se jednalo o klasickou kartičku krajiny zamíchanou mezi ostatní karty a poté je umístit klasicky, klidně jen jednou stranou...

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#10
No možno by mohlo byť pravidlo že ked je diera a dá sa priložiť nech sa priloží. Ak nieke diera a dá sa priložiť troma stranami tak sa m priložiť tam...

Ale to by bolo asi veci zložité.

Napadlo mi ale ešte jedno pravidlo. e by sa musela priznať hrana. Cize ak ho príklad tak lúka cesta mesto musia byť priložené k like mesto ceste.

Hmm. Potom to ale už stráca to čaro uzavretia.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Sestavení návodu - PŮLKY Opatství Chmura 6 90 11.5.2023, 15:00
Poslední příspěvek: Bumsakalaka



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)