CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Dřevěné bodovací vlaječky (malování)
téma založeno uživatelem Chmura - 27.12.2021, 17:49

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 2 Chmura 5 Kamzik 1 Mati 1 peťul 1 Weetek23 1
#1
Dřevěné bodovací vlaječky (malování)
 
-Když jsem si prohlédl dřevěné bodovací vlaječky, které nabízí Cundco nebyl jsem ani trošku spokojen. Vlaječky jsou pouze do hodnoty 300 bodů a číslo je propálené přes celou vlaječku (a tím je bohužel čitelné pouze z jedné strany). Také se mě jeví jako zbytečné mít pro každou barvu figurek kompletní sadu vlaječek.

-Naštěstí jsem věděl, že @Mati má doma vypalovačku na překližku a tak jsem ho oslovil. Mati vlaječky znovu nakreslil a navrhl vypálení bodové hodnoty z obou stran. Co dodat myslím, že je to nyní ideální řešení!

-Dále jsem přemýšlel jak by měla vypadat sada vlaječek a pro kolik hráčů by vlastně měla být? Jako ideální se mě jevila sada vlaječek pro 6 hráčů odstupňovaná po 50 bodech až do 500 bodů. podle mých herních zkušeností to bohatě stačí... Ještě se nabízela otázka kolik vlaječek od určitého počtu bodů a volba dopadla takto:

Hodnota +50 6 kusů, +100 6 kusů, +150 6 kusů, +200 3 kusy, +250 3 kusy, +300 3 kusy, +350 2 kusy, +400 2 kusy, +450 2 kusy a konečně +500 2 kusy vlaječek.

-Samozřejmě, že jsem se nechtěl spokojit pouze s jednobarevnými vlaječkami a tak jsem přemýšlel jak vlaječky vylepším. Volby padla na modelářské barvičky Modelcolor (jedná se o vodou ředitelné barvy s lesklým povrchem). Cena těchto barviček se na trhu pohybuje okolo 100,-Kč. Dál jsem si ještě ke své činnosti nachystal tužku, gumu, pravítko, tenký štětec (velikost 2) a hadr.

S výsledkem jsem velice spokojený, snažil jsem se, aby vlaječky stejných hodnot měly stejné barvy a aby byly dobře rozpoznatelné i podle barev jednotlivé hodnoty. Jak se mě to povedlo můžete posoudit podle obrázků v příloze!

PODĚKOVÁNÍ: Matimu za výrobu a zaslání toho nejdůležitějšího perfektně vyrobených vlaječek s čísly na objednávku! Potlesk Palec nahoru

Přiložené soubory Miniatury
                   
Chmura Zelený meeple
#2
Ešte zistiť či daný počet vlajok podľa bodov bude odpovedať tvojmu stylu hier

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#3
Dnes se mě podařilo dobarvit vlaječky do hodnoty +300 bodů! Výsledek mého snažení můžete posoudit podle obrázku v příloze...

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
(28.12.2021, 0:16)Bumsakalaka Napsal(a): Ešte zistiť či daný počet vlajok podľa bodov bude odpovedať tvojmu stylu hier

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku

Na jednu figurku vieš vyskladat az 3 vlajky... ak nemas hodnotu nad 500 bodov.. tak ju vyskladaš z roznych vlajok.. na konci s sčitas... toto je myslím si že vyriesene a netreba sa o to báť....
Odpovědět
#5
(28.12.2021, 20:08)Mati Napsal(a):
(28.12.2021, 0:16)Bumsakalaka Napsal(a): Ešte zistiť či daný počet vlajok podľa bodov bude odpovedať tvojmu stylu hier

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku

Na jednu figurku vieš vyskladat az 3 vlajky... ak nemas hodnotu nad 500 bodov.. tak ju vyskladaš z roznych vlajok.. na konci s sčitas... toto je myslím si že vyriesene a netreba sa o to báť....

Jaaaj, tak to je potom ina! Cize ked nemas aku dat vlajku na panaka, tak urobis nejaku rosadu, oki v pohode. to by slo :D
Odpovědět
#6
Bravo, to je opravdu skvělá práce!

EDIT: Příspěvek překopírován a vytvořeno nové téma, které se zabývá tímto problémem!

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět
#7
Děkuji ra pochvalu jsem rád, že se líbí! Také jsem od HIG čekal lepší produkt. Jo co si pořádnně neuděláš to nemáš...
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
Tak jsem dneska domaloval poslední Bodovací vlaječky a mám konečně hotovo!

 -Podle obrázku v příloze můžete posoudit jak se mě to povedlo. Mrknutí

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
Super  Usměvavý moc povedené  Úžásné ​​​​​​​.
Odpovědět
#10
(15.1.2022, 22:11)Chmura Napsal(a): Tak jsem dneska domaloval poslední Bodovací vlaječky a mám konečně hotovo!

 -Podle obrázku v příloze můžete posoudit jak se mě to povedlo. Mrknutí

Tady asi moc posuzovat nejde, vždyť to je prostě PROFI! Palec nahoru
[-] 2x   Chmura, Sandrus90
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Výroba dřevěné figurky "Socha HIG" Chmura 0 24 23.1.2024, 0:22
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Dřevěné Carcassonne Chmura 0 548 15.12.2019, 5:56
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Bodovací vlaječky na figurky Chmura 0 557 19.11.2019, 16:58
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Dřevěné krabice na Carcassonne Chmura 11 3 260 3.4.2019, 23:30
Poslední příspěvek: borks
DÍLNA Uskladnění CARCASSONNE v Dřevěné krabici Chmura 6 3 449 27.10.2015, 10:42
Poslední příspěvek: Mato



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)