CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Míchaní karet před začátkem hry
téma založeno uživatelem xwinte00 - 28.11.2021, 10:26

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 1 Chmura 1 Fanny 1 peťul 1 skautik 1 xwinte00 1
#1
Při hraní jednoho ze SpinOff (Přes kopec a údolí) jsem přemýšlel jak zamíchám všechny karty zakladní hra + hráčské rozšíření. Bylo toho asi  dvakrát tolik. 
Napadli mě tyto způsoby:
  • Dát je do jednoho pytle a promíchat (nedoporučuji - ničí se tím kartičky sami o sebe)
  • Rozhodit po stole a zamíchat, jak pexeso (je potřeba někdy velký stůl, aby kartičky nepadali na zem)
  • Dát je do víka od krabice a tam je ručně promíchat (to jsem zvolil, nevýhoda je že kartičky se pořád obraceli)
A tak by mě zajímalo jak to dělate vy, když hrajete základní hru + více rozšíření
#2
Ahoj, u nás to děláme tak, že vezmu základ, udělám z něj spousty malých hromádek pak si vezmu rozšíření které chceme hrát a kartičky z rozšíření dávám postupně na ty malé hromádky základu. Až takhle přidám všechna rozšíření hromádky na sebe různě poskládám a ještě sem tam nějaký "sloupečky" prohážu (myšleno tak že vezmu ještě nějakou polovinu vetšího sloupečku a vyměním jí s jinou polovinou sloupečku) a dám do věže...

Fanny
Odpovědět
#3
Sáček každopádně nedoporučuji! U amatérských rozšíření dochází k poškození kartiček!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
Ja rozdelím základnú hru na 4 male vežičky.
Následne pred be položím Dane rozsirenie podľa území tak aby v každej veži bolico najviac ideálne rozdelené rozšírenia.
Kartičky ale dávam nie na vrch ale náhodne niekde do vežičky.
Keďže väčšina rozšírení má 6 8 prípadne 12 kariet tak sa to relatívne dobre rozdeľuje.
Potom ešte náhodne rozdelím už 4 veľké veže na 8 menším. Náhodne ich popredusuvam a ešte premiešam.


Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku

Problém je že je to pomalé. :)

Ešte jedna vec. Keď skladáme hru, tak sa snažíme poskladať nerovnomerne. Aby v kope neboli za sebou len mesta.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#5
Promíchávám stejně jako @secretfranta a pro hru nechávám v několika sloupečcích.
Odpovědět
#6
(ještě stále jsem to nespočítal), ale vzhledem k tomu, že naše hry trvají běžně pět hodin, těch kartiček není zrovna málo. A proto jsem přemýšlel jednu dobu nad stejným problémem. :)
Osvědčilo se mi náhodné rozhození po stole a potom náhodné sbírání. Neorvete si rožky a taky nemáte jistotu, jestli se někde rozšíření potká více nebo naopak vůbec. Navíc celé to umocním, podobně jako jiní - tahám různě po stole a plním věž s tím, že druhou polovinu kartiček (je jich fakt hodně ) rozdělím do asi šesti, sedmi komínků. A z těch můžeme brát opět náhodně.  Velký úsměv
-- Skaut
[-] 2x   Bumsakalaka, Fanny
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)