CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
WikiCarpedia v češtině
téma založeno uživatelem peťul - 9.7.2021, 19:59

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 30 Chmura 21 Eldenroot 15 PesBobes 1 peťul 50 Silveralius 1 šmoula 4 xwinte00 1
#1
Nejprve pár slov úvodem a něco z historie:

Jedná se o komplexní soupis všech pravidel Carcassonne doplněný o jakékoli další informace. Mezi ty nejžádanější patří hlavně pravidla pro kombinace jednotlivých rozšíření doplněné o různé postřehy a poznatky.

Historie:
Prvotní projekt vzniknul v roce 2006 pod záštitou anglického fóra Carcassonne Central jako dokument (Carcassonne Complete Annotated Rules – zkráceně S-Car). Dokument původně sepisoval všechna anglická pravidla a upozorňoval na rozdíly oproti pravidlům německým. Postupně do něj začaly přibývat i pravidla pro kombinace jednotlivých rozšíření.
Takto byl doplňován a aktualizován až do roku 2015 kdy vyšla poslední verze S-Car v7.4.
(Jednotlivé verze tohoto dokumentu 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

.)


Následně Carcassonne prošlo velkou změnou:
• Byla vydána graficky přepracovaná edice Carcassonne.
• Bylo opětovně vydáno několik velkých i malých rozšíření v nové edici.
• Postupně v nové edici vyšlo i několik nových mini rozšíření.
• A následovalo vydání nového velkého rozšíření taktéž v grafice nové edice.

Odpovědí na tyto změny bylo vytvoření zcela nového projektu.

Současnost:
1. září roku 2018 byl spuštěn Projekt WikiCarpedia, do něhož byly nově zapracovány pravidla jak nové, tak i původní edice Carcassonne. Projekt už vznikl kompletně online.
 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Jednou z věcí, kterou tento projekt přinesl je i možnost zpracování do ostatní jazyků.

A proto Vám touto cestou chci oznámit, že se o přepracování tohoto projektu do češtiny chci pokusit. Kontaktoval jsem již jednoho z autorů a momentálně jsem proškolován, jak správně editovat jednotlivé příspěvky. Už brzy by tak mohly přibývat první rozšíření.


Dále bych touto cestou chtěl poprosit všechny autory českých překladů o využití jejich textů právě pro tento projekt. Zároveň bych chtěl za tyto překlady poděkovat, protože by tak mohlo dojít ke kompletnímu přepracování WikiCarpedie do češtiny.
#2
No já jsem kdysi v S-Car hledal odpovědi na určité kombinace rozšíření.... A mají to ve stylu např. létající stroje a pak bodově uvedeno s kterými rozšířeními to může kolidovat + vysvětlená pravidla...
Mně by se třeba líbily tyto body u nás v Carcapedii . Jedná se mi o to, že když nad překladem člověk stráví nemálo hodin, tak bych je raději věnoval do našeho fóra a ne do "cizího".
Odpovědět
#3
Myslím,že je na tuto možnost Carcapedie již připravená a uvedena pravidla je zde možné zadat.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
Napojení na Carcapedii by bylo určitě fajn. O tom jak, tady určitě můžeme podiskutovat.

Důvody proč bych základ vytvořil tam jsou že:
1. Vše je tam již předpřipravené (obrázky, veškeré formátování) stačí jen doplnit text.
2. Obsah je přímo napojen na originál a jakékoliv úpravy v originále si tak můžeme okamžitě dodělat i v českém překladu. Mohl by tak být i lepší přehled co je nového.

Cílem nového obsahu bude vytvoření hlavně dodatečných pravidel. Zbytek se víceméně doplní.
Budu tam chtít určitě dostat i různé informace z pravidel našeho českého vydavatelství Mindok a samozřejmě i první vydání od Albi. Chtěl bych aby to byla opravdu česká verze.


K tomu všemu samozřejmě netvrdím že bychom si něco takového nezvládli připravit v Carcapedii i u nás. Zkusme ale možná tyto dva projekty propojit. Ta možnost zobrazení více jazyků na jednom místě, mi přijde špatná.

Proč to vytvořit právě tam, beru i tak že to dělali stejní nadšenci do Carcassonne jako mi, akorát v jiném jazyce. Považuji to spíš za možnost, většího stmelení našeho fóra s těmi zahraničními.
Odpovědět
#5
Ano, je pravda, že jejich platforma je kompletně vyladěná a stačilo by přidat pouze text. Určitě jsempro, aby to šlo na jejich wiki a do naší databáze Wiki se to mohlo nalinkovat.
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#6
Zde je první přeložené rozšíření pro kartičky Spiel: 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#7
Bohužel mi odkaz nefunguje...
Odpovědět
#8
(11.7.2021, 9:37)Eldenroot Napsal(a): Bohužel mi odkaz nefunguje...

Odkaz je v pořádku a je funkční. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
(11.7.2021, 9:37)Eldenroot Napsal(a): Bohužel mi odkaz nefunguje...

Zkusím tedy ještě jiný odkaz (zkoušel jsem jej otevřít v úplně jiném prohlížeči kde nejsem přihlášený):

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Odkaz na anglický originál v horním řádku je výběr jazyka kde by měla být i čeština.

Pokud ani ten nebude fungovat tak počkejte. Pokusím se co nejdřív připravit úvodní rozcestník a pak už se tam proklikáte.
Odpovědět
#10
Bohužel ani z PC a ani z telefonu (data, jiné připojení) nelze načíst

[Obrázek: 34WWgqm.png]
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Zlatá horečka v češtině peťul 2 1 332 29.1.2016, 21:56
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)