CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Stavitel v rozestavěném městě
téma založeno uživatelem meht - 6.2.2021, 17:52

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 2 Chmura 2 meht 3 šmoula 2
#1
Jsem tu zase  Zmatený
Pokud mám ve městě stavitele, funguje pouze pro své okolí, myšleno pouze pro v ten moment uzavřitelné město; 
nebo s ním lze kalkulovat i pro budoucí potenciálně kompletní město ?
V příloze příklad, stavitele jsem položil, aby bylo jasné, kde stojí - mohu vzít druhou kartu v jednom tahu, pokud jsem první kartu přiložil na rozestavěnou část vpravo, když je možnost propojit město s levou stranou, na které stavitel leží nebo nikoliv, protože je možné, že v budoucnu přijde karta, která udělá města dvě ?

My to, abychom předešli hádkám, hrajeme na jistotu, čili v mém případě druhou kartu netáhnu ...

Co vy na to ???

Přiložené soubory Miniatury
   
#2
No, pravidlo je jasne.
Ak mas v meste stavitela, tak ak pridas kartu a zvacsis mesto so stavitelom, tak ziskas dalsi tah.
V tvojom pripade sa to tuka len toho mrnaveho mesta kde mas stavitela na lezato.

Cize mozu nastat styri situacie:
1. Uz nikdy ti nepride karta, ktorou by si dane mesto rozsiril alebo ukoncil - blbe
2. Pride ti karta (dve male mestecka) a uzavries svoje mesto so stavitelom, a neprepojis ho s vedlajsim mestom.
- kedze vsak si povodne mesto rozsiril, tak mas druhy tah, beh ohladu na to, ze si to mesto ukoncil!
3. Pride ti karta, ktorou prepojis tie mesta, cize si rozsiril mesto so stavitelom a mas opat dalsi tah bez ohladu na to, ci uz spojenim tychto miest si uzavel cele dve mesta do jedneho a uz su ukoncene alebo nie.
- cize mas druhy tak. Ak by vsak po prepojeni to velke mesto nebolo sprepojene, tak opat ked pride na teba rad, a rozsiris toto uz spojene mesto, kedze v nom uz mas stavitela, tak mas druhy tah. A je jedno, ci mas v meste prevahu alebo nie. 
4. Ak hras aj rozsirenie #1294 tak by si teoreticky mohol prilozit karticku Opatstva do diery ktora tu je. V tom pripade ale mesto so stavitelom si nerozsiril, len uzavrel, takze dostanes za neho body a stavitel sa ti vracia do zasoby.
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#3
O příspěvek výše byl tento dotaz podrobně rozepsán!

Ale pokusím se to trochu zjednodušit!

-Rozšíříš-li město, kde máš umístěného stavitele máš nárok na další tah! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Bumsakalaka
Odpovědět
#4
(6.2.2021, 19:44)Chmura Napsal(a): POZNÁMKA:
-A to platí i v případě, že by se ze by se mohlo po nějakém čase za dvou částí odděleného města stát město jedno!

asi jsem ne úplně dobře formuloval dotaz, nicméně pokud platí toto, tak to je odpověď na můj dotaz, přesně na tohle jsem se ptal ...

pro jistotu sdílím ještě jednu situaci, snad jasnější, kde mohu teoreticky postavit jedno město, ale i dvě ( jak se nakonec i stane ) - hrál jsem tedy 2x, jak jste psali

prostě nám nebylo jasné, jestli lze dvě karty táhnout i v případě, že není jasné, že se nakonec zavře celé JEDNO město, v jehož části ten stavitel stojí

a díky

Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#5
Prostě díky staviteli jedeš ještě jednou pouze v případě, když rozšíříš město nebo cestu, kde máš stavitele.
Pokud je případ jak uvádíš, tak jak psal @Bumsakalaka , tak toto město nemusíš nikdy propojit.
Takže odpověď, ne pokud dáš ti spodní kartičku s meeplem , tak nezískáš tak navíc, protože jsi nerozšířil město se stavitelem...
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#6
(7.2.2021, 14:44)šmoula Napsal(a): Takže odpověď, ne pokud dáš ti spodní kartičku s meeplem , tak nezískáš tak navíc, protože jsi nerozšířil město se stavitelem...

tak tohle si protiřečí s poznámkou Chmury
________________________________________________________________________

EDIT: Poznámka je již zjednodušena, aby zbytečně nemátla. Mrknutí
Odpovědět
#7
Vychodiskova situacia:
[Obrázek: attachment.php?thumbnail=9508]

Prilozis karticku
[Obrázek: attachment.php?thumbnail=9509]
- v tomto pripade si neziskal dalsi tah, pretoze mesto so stavitelom zostalo rovnake ako vo vychodiskovej situacii

Prilozis dalsi karticku
[Obrázek: attachment.php?thumbnail=9510]
Ak poslednu karticku polozil modry hrac, tak si rozsiril mesto so stavitelom => ziskavas druhy tah.
[-] 2x   Eldenroot, šmoula
Odpovědět
#8
Dík @Bumsakalaka - takto je to správně.
@Chmura poznámka akorát mate... Asi bych ji tam nedával...
A možná bych to téma či nejdříve uzavřel, už se v tom moc plácáme Velký úsměv
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#9
No když myslíte! Nemám slov

Ale každý si musí uvědomit dvě věci:

1) Co je jedno Město!

2) Co jsou dvě navzájem oddělená města!

Beru v potaz a zavádějící poznámku mažu! Vítěz
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Stavitel a pohyb draka dino1982 8 93 9.12.2021, 20:11
Poslední příspěvek: peťul
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Stavitel - ke konci hry? Petr Blanc 4 1 249 8.1.2021, 11:40
Poslední příspěvek: Petr Blanc
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO stavitel pravidla hungy 3 1 160 7.1.2021, 21:53
Poslední příspěvek: hungy
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO stavitel a rozdvojená cesta fougeres 5 4 053 18.7.2018, 6:29
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)