CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Kupci a stavitele
téma založeno uživatelem Ondraa00 - 17.1.2021, 14:21

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 Fanny 1 Ondraa00 1 šmoula 1
#1
Ahoj,

Jsem novy u Carcassonne a nevim si rady.

Nemuzu dohledat, zda-li je mozne prilozit stavitele s kartickou mesta ci cesty, ktera jej uzavira?
Za predpokladu, ze tam jiz mam svou figurku.

Dik :)
#2
Ahoj a vítej zde na fóru.
Teoreticky asi ano, ale bude to k ničemu, protože díky staviteli můžeš hrát ještě jednou jen v případě, když přikládáš kartičku je staviteli. Pokud tedy přeložíš kartičku a dáš tam stavitele, tak znovu nehraješ - nejdříve je to možné až v příštím kole.
Odpovědět
#3
Ahoj, no já jsem u Carcassonne taky nový, ale myslíš to tak že přiložíš kartičku k městu (tou to město uzavřeš) a ještě si tam chceš dát stavitele? Ono by to nemělo vlastně ani smysl, protože stavitel nějak neovlivňuje hodnotu bodů za město, ani se nepočítá k převaze v boji o město (nebo cestě) takže teoreticky přiložíš kartičku k městu, tím ho uzavřeš, stavitele si tam zřejmě dát můžeš, ale to město se hned vyhodnotí a všechny figurky se ti vracejí zpátky do zásoby, takže tato operace nemá na nic vliv.... a jestli si to myslel třeba tak že bys na tu kartičku co to město uzavře dal stavitele s tím že bereš hned ještě jednu kartu, tak to nejde - to mužeš jen pokud už by tam ten stavitel byl položený v některým z předešlých tahů. Pokud by to byla kartička která má dvě části města a podaří se ti s ní to jedno uzavřít a zároveň spojit jiné tvoje město kde už máš rytíře, pak k tomuto městu můžeš stavitele přidat, nicméně další kartičku si vezmeš až v okamžiku kdy k tomuto území se stavitelem přidáš další kartičku. A ikdyž jsem začátečník, tak jsem to snad řekl správně Šťastný
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#4
(17.1.2021, 15:04)Fanny Napsal(a): Ahoj, no já jsem u Carcassonne taky nový, ale myslíš to tak že přiložíš kartičku k městu (tou to město uzavřeš) a ještě si tam chceš dát stavitele? Ono by to nemělo vlastně ani smysl, protože stavitel nějak neovlivňuje hodnotu bodů za město, ani se nepočítá k převaze v boji o město (nebo cestě) takže teoreticky přiložíš kartičku k městu, tím ho uzavřeš, stavitele si tam zřejmě dát můžeš, ale to město se hned vyhodnotí a všechny figurky se ti vracejí zpátky do zásoby, takže tato operace nemá na nic vliv.... a jestli si to myslel třeba tak že bys na tu kartičku co to město uzavře dal stavitele s tím že bereš hned ještě jednu kartu, tak to nejde - to mužeš jen pokud už by tam ten stavitel byl položený v některým z předešlých tahů. Pokud by to byla kartička která má dvě části města a podaří se ti s ní to jedno uzavřít a zároveň spojit jiné tvoje město kde už máš rytíře, pak k tomuto městu můžeš stavitele přidat, nicméně další kartičku si vezmeš až v okamžiku kdy k tomuto území se stavitelem přidáš další kartičku. A ikdyž jsem začátečník, tak jsem to snad řekl správně Šťastný

 Ano je to zodpovězeno poněkud zeširoka, ale odpověď je napsaná Správně! Potlesk
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Fanny
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Kupci a stavitelé Joachim 10 14 5 214 16.4.2022, 23:53
Poslední příspěvek: Bumsakalaka



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)