CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Stažení kartiček
téma založeno uživatelem Langikp - 3.1.2021, 12:52

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 1 Chmura 3 Eldenroot 1 Fanny 3 Langikp 2 šmoula 2
#1
Zdravím všechny členy, 🖐
nepodařilo se mi zde dohledat naskenované kartičky, které bych mohl použít k tisku a výrobě svých vlastních. 
Je to tak zaměrně, že to zde není, nebo se mi to pouze nepodařilo správně vyhledat?
Sám mám základní hru a mám ji k dispozici naskenovanou ve velkém rozlišení. Nicméně mi jde o ty ostatní.
Děkuji za odpověď. 
#2
Je to záměrně, protože sdílet sken oficiálně vydaných kartiček je nezákonné a zakazují to i naše pravidla fóra.

Navíc ani sebelepší výroba kartiček doma kvalitou a dlouhodobou trvanlivostí barev a stavu karet se na kilometry nepřibližuje originálu. Nakoupením originálu navíc podpoříš autory hry a třeba právě díky tobě vznikne další dodatek do hry.

Levně se dá sehnat z bazaru - Bazos, Sbazar, Facebook market, Zatrolené hry. Výrazně doporučuji jít touto cestou.
Odpovědět
#3
Přesně tak jak bylo popsáno výše!

Vřele doporučuji zakoupení kvalitních originálních kartiček. Investice se vyplatí, protože kartičky mají kvalitní tisk a kvalitní povrchovou úpravu!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
díky za informaci
koupím originál a bude vyřešeno
[-] 2x   Bumsakalaka, Chmura
Odpovědět
#5
(3.1.2021, 15:18)Langikp Napsal(a): díky za informaci
koupím originál a bude vyřešeno

JJ určitě neuděláš chybu Usměvavý
Ale chápu tvůj zájem o naskenované kartičky. Pokud si chce člověk udělat své vlastní rozšíření, tak se každý dobrý sken hodí Usměvavý ovšem to by měl postačit i sken základní hry...
Jinak pokud by sis chtěl vytvořit oficiální, tak je to samozřejmě proti právní a taky to za to nestojí - resp. když si koupíš třeba prázdné kartičky + figurky + ten hlavně čas co strávíš tím lepením, tak to vyjde i levněji to rozšíření koupit. Usměvavý
Odpovědět
#6
Ahoj všem. Souhlasím s dokupováním origo rozšíření. Mám ale jiný problém...chtěl bych předělat některá rozšíření od fanoušků do nové edice, ale nemůžu nikde sehnat nové kartičky - starých jsem našel dostatek (našel jsem nové jen demo, ale ty jsou menší), ještě bych mohl zkusit oskenovat ty svoje, ale nejsem si moc jistý kvalitou (kdyžtak mi ale stejně nezbyde nic jinýho). Nemáte někdo třeba v pdf kartičky základní hry nové edice které bych mohl zkusit předělat? Díky moc.

PS: pokud teda už někdo nějaká rozšíření do nové podoby nepředělával... zahraniční kupci, obchodník se solí a kakaem, mlýny a pekárny...

FANNY
Odpovědět
#7
Prázdné nové kartičky jdou zakoupit v internetovém obchodě Cundco viz odkaz níže! Mrknutí

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



A tady najdeš můj návod jak na to!

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
(4.1.2021, 12:42)Chmura Napsal(a): Prázdné nové kartičky jdou zakoupit v internetovém obchodě Cundco viz odkaz níže! Mrknutí

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



A tady najdeš můj návod jak na to!

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Prázdné jo, to vím, spíš jsem chtěl třeba vzít kartičky (kupci a stavitelé) s vínem a udělat novou komoditu sůl, kakao (rozšíření obchodík se solí a kakaem) vše ale v novém vzhledu... samotnou kartičku pak samo vytisknout a nalepit na prázdnou. A takhle bych třeba upravil více rozšíření k nové edici. Zatím jsem jen tak zkusil jednu kartičku vyfotit a na rychlo upravit pro představu jak to myslím....

FANNY

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#9
(4.1.2021, 12:49)Fanny Napsal(a):
(4.1.2021, 12:42)Chmura Napsal(a): Prázdné nové kartičky jdou zakoupit v internetovém obchodě Cundco viz odkaz níže! Mrknutí

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



A tady najdeš můj návod jak na to!

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Prázdné jo, to vím, spíš jsem chtěl třeba vzít kartičky (kupci a stavitelé) s vínem a udělat novou komoditu sůl, kakao (rozšíření obchodík se solí a kakaem) vše ale v novém vzhledu... samotnou kartičku pak samo vytisknout a nalepit na prázdnou. A takhle bych třeba upravil více rozšíření k nové edici. Zatím jsem jen tak zkusil jednu kartičku vyfotit a na rychlo upravit pro představu jak to myslím....

FANNY
no pokud chceš jen toto, tak si kup další kupce a stavitelé a jen přelep malou nálepkou ty původní suroviny na kartičkách + můžeš přelepit i ty suroviny na žetonkách. S tím se nebudeš muset tak prčit a bude to vypadat i pěkně Usměvavý
[-] 1x   Petr Chytka
Odpovědět
#10
Nechci jen toto, chtěl bych být ještě odvážnější Velký úsměv
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Výroba kartiček-PŘELEPENÍ ORIGINÁLNÍCH KARET (Chmura) Chmura 27 2 771 25.4.2023, 16:20
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Výroba kartiček Eldenroot 125 54 518 5.2.2021, 22:46
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  DÍLNA ulehčení výroby kartiček borks 34 14 580 10.11.2017, 8:01
Poslední příspěvek: Prsho



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)