CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x

Online Liga v Carcassonne
téma založeno uživatelem Bumsakalaka - 30.11.2020, 8:48
Ahojte,
mal by som taky navrh, ktory prebieha aj v inych krajinach,
co keby sme zaviedli pravidelnu Carcassonne Ligu, nakolko to s Covidom este vyzera na dlho?
JCloisterZone uz je vo verzii 5.2.0,

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

pracuje uz aj na implementacii online hry v tomto skvelom novom prostredi, takze predpokladam ze 5.3.0 uz bude aj online.
Nakolko pracujem na fan rozsireniach pre JCloisterZone, tak by sme mohli si zahrat aj niektore rozsirenia, pripadne, by sme mohli ked sa budu vymyslat nejake nove pravidla pred verziou 1.0 - ak to teda nebude nejake velmi obtiazne na implementaciu - vyskusat rozsirenie aj realne.
Co vy na to?

Aktualny stav prihlasenych:
1. Bumsakalaka
2. šmoula 
3. Chmura 
4. Kamzik 
5.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

6. PesBobes
7.

Samozrejme je mozne sa prihlasit aj do rozbehnuteho vlaku, hrac v tom pripade moze dobehnut ostatnych tak, ze odohra chybajuce zapasy v rychlejsom tempe.

ODKAZ na stažení JCloisterZone zde:

- pozor musíte mať nainštalovanú aj Javu, ktoru ak by vam neslo spustit JCloisterZone stiahnete tu: 

Priebezna vysledkova tabulka: 

Přiložené soubory Miniatury

[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Já jsem pro !
Ovšem pro "ligu" bych preferoval oficiální rozšíření Mrknutí
Ale jsem zvědavý kolik nás bude. Máme tu Carcassonne CUP (

) tak bych klidně pokračoval v něm - problém je, že jsou potřeba lidi, kteří by byli ochotni hrát Mrknutí
Odpovědět
No já bych do toho šel!  Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
Oki, pokracujme v tom CUPe.
Co sa tyka ligy, tak mozeme kludne dat oficialne rozsirenia, aj tak este nemam vsetky doma, tak aspon vyskusam (totiz este neboli vianoce ;-D)

(30.11.2020, 9:39)šmoula Já jsem pro !
Ovšem pro "ligu" bych preferoval oficiální rozšíření Mrknutí
Ale jsem zvědavý kolik nás bude. Máme tu Carcassonne CUP (

) tak bych klidně pokračoval v něm - problém je, že jsou potřeba lidi, kteří by byli ochotni hrát Mrknutí

No nie je to uplne liga, ale mozeme s tym zacat, nakolko sme tu viaceri, a v zasade by sme mohli skusit sili proti sebe.
Totiz doma hrame vzdy proti kamaratom a rodine, takze nemozeme ist uplne do boja, urvat si mesto/cestu/luku, alebo zablokovat niekomu zakoncit mesto Mrknutí A potom pride iny protihrac, a je clovek namydleny, pretoze prehra jak male decko, ktore sa este len teraz uci pravidla ;-D
Odpovědět
Řekl bych, že rozšíření by se hrálo dle domluvy. Pokud někdo chce všechny, tak ok. Pokud někdo chce základ, tak taky není problém... Zkrátka je to na domluvě. Třeba já nevím jestli jsem schopný absolvovat hru d více jak  2 rozšířeními (kvůli časově náročnosti).
Pokud by byl "turnaj" který by měl konec , třeba stylu pavouka, popř. Tabulková metoda s pevně daným počtem kol, tak jsem ochoten nabídnout (vytisknout) nějaké ceny. Namátkou Zlatý/stříbrný/bronzový stojánek , klíčenky, nebo klidně medaile...
Ale chtělo by to, aby tento turnaj někdo organizoval, já jsem poslední dobou na fóru většinou na mobilu a není to ono - počítač na počítač Usměvavý
ještě doplním- turnaj může trvat klidně měsíc až 2, na tom nesejde, záleží na časových možnostech hráčů...
Odpovědět
Suhlasim, zatial by som neriesil pavuka, lebo ta niekto porazi v prvom kole a si vonka.
Cize skor by som bol za to, ze podla poctu hracov, by si kazdy zahral urcity pocet kol (ala futbal doma/vonka), a na zaklade toho by sa vytvorilo nejake priebezne poradie a potom pavuk. Opat podla poctu ucastnikov, ono to nemusi trvat tyzden/mesiac, kludne aj dlhsie obdobie.
Ale v zasade by som bol rad, aby sme zalozili nejaku tradiciu, ze sa budu napr. hrat hry spolu medzi nami.
Ale mozno by som bol za to, ze napr. jedno kolo by bolo vzdy len zakladna hra.
Druhe kolo by uz bolo na dohode, lebo ked niekto hra len zakladnu hru, tak ho nemozeme nutit pod hrat nieco druhe co nepoznas.
Kazdopadne by som bol za, ze by sa po hre napr. zahrala nejaka particka neoficialne s inymi rozsireniami, napr. by skusenejsi hraci mohli ukazat nejake ine rozsirenia.
Plus mohlo by sa to robit aj cez discord, takze by sa na to dalo pozriet, pripadne cez twitch a to by sa mohlo vlozit aj tu na forum.
Cize by to bol aj taky pozaratelny obsah Mrknutí
Odpovědět
Já bych spíše preferoval, kdyby se třeba jednou za 3-6 měsíců pořádal TURNAJ ve stylu pavouka... rozlosování uživatelů, kteří by měli zájem, vytvoření pavouka a poté by se odehrálo v nějakém období. 

Pro každý turnaj tématicky navolit rozšíření, které by byly používány po celu dobu turnaje, případně pro každou část (kolo) vybrat předem jaké se použijí addony.

:)
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
Ako ano suhlasim, ale to je ako s majstrovstvami sveta v hokeji, ale v zasade, preco sme chodievali pred covidom hrat futbal do telocvicne, lebo clovek chce sutazit. Ved mohli by sme to pripadne vyskusat, a uvidime, hmm?
Kludne by sme mohli vyuzit existujucu infrastrukturu (CarcassonneCUP) ale bolo by definovane, ze oki kto s kym zahra, aby bola sranda dlhsie obdobie, lebo ako hovorim urobis pavuka, prehras prvy zapas a cakaj opat 3-6 mesiacov na dalsie kolo.
Odpovědět
No já bych klidně zvolil tabulkovou metodu. Tam je celkem jedno jestli nás bude třeba 7 nebo 8. U pavouka jsou ideální mocniny 2 (ale dá se to brát i třeba se 7 já vím).
pokud by to byla tabulka, tak to bude napínavé až do konce a každý si zahraje...
[-] 2x   Bumsakalaka, Chmura
Odpovědět
Hlásím se jako další zájemce. [Obrázek: green-meeple.png]
A nejvíc se mi líbí poslední návrh od šmoula ,v tomhle případě si fakt zahraje každý docela dost a ta napínavost až do konce ...
Odpovědět
Vidím to stejně! Myslí si svoje      Alespoň nevypadnu hned na začátku. Usměvavý
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Bumsakalaka
Odpovědět
(30.11.2020, 17:45)Chmura Vidím to stejně! Myslí si svoje      Alespoň nevypadnu hned na začátku. Usměvavý

Jo, to je přesně ono ...

.... a že jsem poslední, se dovím až na konci Ubrečený , ale to už budem přemýšlet o dalším kole Nevinný
[-] 2x   Chmura, Petr Chytka
Odpovědět
(30.11.2020, 17:45)Chmura Vidím to stejně! Myslí si svoje      Alespoň nevypadnu hned na začátku. Usměvavý

JA to vidiem tiez asi takto Mrknutí
Odpovědět
Spíše bych doporučil se trochu inspirovat, jak jsou vedeny a pořádány i jiné ligy... aby to bylo jednodušší na organizaci a předešlo se problémům :)
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
Klasika fotbal alebo sach? Kazdy s kazdym, urobi sa tabulka a potom sa urobi pavuk 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 resp. ak bude hracov viac, tak mozeme urobit, ze hraci napr. od 7 miesta zahraju vyradovaci pavuk ak bude napr. 10 hracov, ak bude 9 hracov, tak zahraju 6,7,8,9 o postup.
Ak bude napr. 6 (alebo 7) hracov, tak hraci na pozicii 1,2 (pri 6-tich, resp. hrac na pozicii 1 pri 7-mich) maju vyhodu su nasadeny do finale prve kolo nehraju Mrknutí

Aktualny status prihlasenych
- presunuty do prveho prispevku temy
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
možná bude lepší vytvořit tabulku třeba na googlu nebo někde u tebe a ať se tam případní zájemci napíší Usměvavý
Dále nevím jestli by nebylo vhodné, aby každý co se chce účastnit měl discorda (já s tím nemám problém, ale nevím co ostatní), protože si nedovedu představit domlouvat hry přes  SZ ...
Na discordu je kanál jcloisterzone, popř. se dá vytvořit uzavřená skupina pro soutěžící....Ale hrál bych to na pohodu - nejsme tlačeni časem, tak ať si to užijeme Usměvavý
Odpovědět
Jasne, to som skor chcel aby bolo jasne, ze uz sme strytia, pripadne nech sa ozvu dalsi, lebo takto vidis, ze kto je prihlaseny, lebo ist do googledrive znamena, kliknut atd.
Odpovědět
(1.12.2020, 11:03)Bumsakalaka Jasne, to som skor chcel aby bolo jasne, ze uz sme strytia, pripadne nech sa ozvu dalsi, lebo takto vidis, ze kto je prihlaseny, lebo ist do googledrive znamena, kliknut atd.
Přijde ti lepší, když uživatel napíše do příspěvku " Já se hlásím" ? pak bude téma na více stránek a budeš jen prohledávat a počítat Mrknutí ...toto mi lepší nepřijde Mrknutí
Udělej tu tabulku  Cool
Odpovědět
Taraz myslis ten google, alebo harmonogram?
Inak napadlo mi, ze kludne moze sa iekto pridat aj neskor, lebo ak ubde hrat kazdy s kazdym, tak ten kto sa prida neskor, by sa mal dohonut na odohraniach so zvyskom, lebo asi bude nejaky termin ukoncenia zakladnej casti, pripadne sa dohodnut na na jej posunuti.

Oki, este sa hlasi moja dcera, takze pis

Zoznam ucastnikov presunuty do prveho prispevku temy.
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
A kdy už to začne? Šťastný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět

Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.
Forum use Krzysztof "Supryk" Supryczynski addons.