CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Cesty - započítání bodů
téma založeno uživatelem Miluse H - 27.7.2020, 23:55

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 1 Chmura 1 Miluse H 2 šmoula 1
#1
Zdravím všechny. 🙂

Prosím vás o radu, protože se nemůžeme shodnout. 

Pokud mám zabranou rozjetou cestu a spoluhráč mi ji ukončí křižovatkou z druhé strany, může si nějaké body nárokovat? 

Děkuji za ujasnění a přeji hezký večer.
#2
Vítám tě na našem fóru! Mrknutí

V případě, uzavře-li spoluhráč vaši cestu křižovatkou (máte na ni figurku a on ne) nemůže si nárokovat žádné body!

 -Na vaši cestu, již nemůže umístit touto poslední kartičkou svoji figurku! (Cesta je již obsazena a figurku takto nelze umístit!)

 Stačí tato odpověď?
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
#3
No jedine mu mozete podakovat (niekedy v dobrom) ze vam ukoncil cestu a nemusite si ju ukoncovat vy a pouzit karticku niekde inde.
Alebo zas vycitat (teda v zlom), ze vam ukoncil cestu a vy ste si ju tak pekne budovali najdlhsiu cestu (toto je v pripade rozsirenia Kral a Lupeznik, kde na konci hry ziskava za kazdu ukoncenu cestu body ten hrac, ktory mal najdlhsiu cestu pocas celej hry)
#4
stejně tak to je i u města a kláštera - pokud ukončíš oblast ve které má protihráč více figurek, tak ty nezískáš nic.
Speciální případ je v 2. rozšíření kupci a stavitelé, kde ten kdo ukončí město se surovinami, získá všechny suroviny z toho města. Body za město jsou pak bodovány dle pravidel viz výše Usměvavý

Ještě citace z pravidel + obrázek:
   
"I když tuto kartičku přiložil váš spoluhráč, vaše cesta byla uzavřena. Spočítejte, kolik bodů získáváte. Každý úsek (počet kartiček) vám přináší 1 bod. Za tuto cestu získáte 3 body, jelikož se skládá ze tří úseků."

Přiznám se, že to pro nové hráče může být trochu matoucí. Asi bych napsal, že modrý umístil kartičku a tím ukončil červenému cestu. Červený získá za cestu 3 body a modrý 0 bodů (cesta není jeho).
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
#5
Děkuji moc všem, chtěla jsem v tom mít jasno. Byli jsme zmatení, jak se právě dělí města a klášter.





Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)