CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Dotaz na pravidla - Mýtné
téma založeno uživatelem Kamzik - 31.12.2019, 11:57

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 2 Kamzik 3 šmoula 1
#1
Ahojte, konečně jsme se dostali ke hře s novým rozšířením - mýtné. Ale nějak v tom tápu.
V pravidlech uvedeno:
1)... Pokud je vaše mýtnice ve hře, můžete ji přemístit podle následujících pravidel.
Ale pak je uvedeno:
 2)... Jakmile mýtnici umístíte, tak ji nelze přesunout.
Jenže na prvním obrázku druhé stránky pravidel je ukázka přemístění, kdy nepokládám žádného meepla (podle pohybu mýtnice hraje červený háč) a přemisťuje mýtnici. To můžu přemístit vždy, když nepoložím meepla? Pak nechápu bod č.2.
Tak se v tom trošku motám a prosím někoho, kdo to na rozdíl ode mě pochopil za objasnění.
Díky.
#2
Myslím, že by to chtělo ještě jednou prověřit podle originálních pravidel....

 -Ale mám za to, že když je křižovatka uzavřena ze všech stran, tak je možné žeton s mýtnicí za stanovených podmínek přemístit!

-Myslím, že mě to při redigování pravidel NETRKLO! Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Podívat se do originálních pravidel můžu, ale já se jenom tak leda podívám, řeknu hmm, zatlačím slzu že jsem pako a neumím anglicky/německy a maximálně zkusím strejdu Googla, co z toho vyleze. Myslí si svoje
Odpovědět
#4
Máme chybu v překladu Smutný Za to se omlouvám...

Místo : Jakmile mýtnici umístíte, tak ji nelze přesunout
Má být: Mýtnici nelze umístit/přemýstit na právě přiloženou kartičku

Orginál v angličtině:  You don’t have to place/relocate your tollhouse on the Land tiles you’ve just placed. 
Originál v němčině:  Du musst dein Zollhaus nicht auf das eben gelegte Plättchen (um)setzen.

Jakmile budu mít čas, tak to opravím...tady jsem to jen uvedl, protože to je "moje chyba", tak ať je v tom jasno Usměvavý
Ono když to člověk nemá a jen překládá, tak se může vloudit chybka Usměvavý
Odpovědět
#5
Neomlouvej se, já jsem rád, že to někdo umí přeložit a praxí to vyladíme k dokonalosti ... Mrknutí
Odpovědět
#6
Přesně tak vidím to stejně!
 -Ale jsme v tom oba! prošlo to přeze mně. Šokován
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-DOTAZ Dotaz ohľadne staviteľa granakova.p 2 41 4.4.2024, 17:52
Poslední příspěvek: Txema Garte
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Dotaz na Stanok, Vežu a Bazár patrikkh123 6 87 28.12.2021, 22:18
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Mýtné, křižovatka LunarHexagon 14 123 22.9.2021, 1:59
Poslední příspěvek: LunarHexagon
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZ NA PRAVIDLA - Cirkus (Může fantom cvičit akrobacii?) Windekind01 17 5 183 20.4.2021, 22:47
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZ NA PRAVIDLA - Princezna a drak xSiskaA 44 20 337 4.1.2021, 12:18
Poslední příspěvek: Bumsakalaka



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)