CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
WiciCarpedia
téma založeno uživatelem Chmura - 10.12.2018, 16:50

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 10 Eldenroot 11 PesBobes 1 PetrM 1 Skubin 4 šmoula 2
#1
WiciCarpedia

-Na Polském serveru je od listopadu spuštěn přehled Carcassonne her i s pravidly! 

-Tyto webové stránky jsou počinem některých členů Carcassonne Central a jsou spuštěny od září 2018.

-Momentálně v jazycích:  Anglicky - español - nederlands - polski

-Nemohu se ubránit dojmu, že nám někdo kopíruje naši Carcapedii... Myslí si svoje

ODKAZ: 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Chmura Zelený meeple
#2
Naštvaný
Odpovědět
#3
Ovšem ty generovaná pravidla, co tam mají, nejsou vůbec špatný nápad.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět
#4
To se dalo čekat, byla to jen otázka času... oni to mají ale postavené na principu klasické "Wikipedie", myslím si, že náš způsob je lepší.

Pro nás lépe -> můžeme si vykopírovat vše podstatné a přidat do naší Wiki, však co, oni kopírují od nás, my od nich... ale jedno si vzít nenecháme - byli jsme zde první!!!

Prosím o připomínky a nápady na funkce, které přidáme ještě do naší Wiki, máme zde nějaký námět od čeho se můžeme odpíchnout :)

EDIT:
Pokud mohou oni, tak my také! Narážím tím na přehledy kartiček, ale Chmurův styl se mi líbí více, můžeme třeba upravit to, jak se bude zobrazovat na přehledu položky, aby byl lépe viditelný.

Zde je seznam mých nápadů:
- vložit přehled pravidel, případně je překopírovat z pdf
- seznam karet zobrazit přímo u položky bez rozklikávání, ať je na očích
- líbí se mi "Footnotes" vždy na konci obsahu, jsou tam poznámky k pravidlům a situacím, co mlže nastat, mají to přímo z pravidel nebo to je z annotated rules?
- přidat ukázku vodoznaku kartiček z daného rozšíření

Pánové, toto je válka  Velký úsměv
[-] 3x   Karel, PesBobes, Skubin
Odpovědět
#5
No nedávno jsem četl staré příspěvky na Německém Carcassonne fóru a zaujal mě tam názor, že nejsme vůbec kreativní. Naštvaný Naštvaný Naštvaný
A pak někdo příde s WiciCarpedií..... Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Tak pojďme jim ukázat, že jsme o krok napřed! ;)
[-] 2x   Chmura, Karel
Odpovědět
#7
(10.12.2018, 19:59)Eldenroot Napsal(a): Tak pojďme jim ukázat, že jsme o krok napřed! ;)

 No já mám každopádně ještě jeden nápad v rukávu! Mrknutí

 - Chtěl jsem se s ním vytasit až po novém roce, ale když je "Vyjímečný Carcassonne STAV"!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
(10.12.2018, 20:13)Chmura Napsal(a):  - Chtěl jsem se s ním vytasit až po novém roce, ale když je "Vyjímečný Carcassonne STAV"!

Sem s tím!
Odpovědět
#9
(10.12.2018, 20:15)Eldenroot Napsal(a):
(10.12.2018, 20:13)Chmura Napsal(a):  - Chtěl jsem se s ním vytasit až po novém roce, ale když je "Vyjímečný Carcassonne STAV"!

Sem s tím! 

Mám již od sestavování Meeplepedie dva nápady na rozšíření naší Carcassonnové databáze!

 První byla Scorepedie (to již každý ví co obnáší) a druhým nápadem je Startpedie!

Ve Startpedii bude celková databáze všech Startovních kartiček, která bude obsahovat:
1. Rub a líc startovní kartičky (podle jednotlivých edic)
2. Porovnání rubu startovní a normální kartičky.
3. Startovní kartičky z rozšíření, které nahrazují standardní startovní kartu.
4. Kombinace v herních situací a návody jak se kterou kartou hrát. Případně hra z několika start kartami najednou.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
Jako nápad chválím, ale toto bych sloučil do scorepedie. Vytvářet pro to novou pedii mi přijde zbytečné, ne kvůli práce navíc (ano, zabere to hodně času, to sice ano), ale hlavně kvůli tomu, aby to bylo vše pohromadě. 

Každopádně to moc rád uvítám a udělám pro to své maximum, ale s mým výhledem tak březen 2019 po meetingpedii, pokud by to měla být úplně nová databáze.
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)