CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne 1. vydání
téma založeno uživatelem adahy - 26.10.2018, 10:51

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
adahy 5 Bumsakalaka 2 Chmura 7 Eldenroot 1 ztpc2000 1
#1
Dobrý den.
Má snad někdo první vydání Carcassonne od roku 2000 se 70 bodovou scoringovou stopou?
Pokud ano, vložte prosím fotku přední a zadní části krabice, abyste si ověřili nabídku na Ebay.
#2
Fotku nemám, ale  jako poznávací znamení je, že na titulní straně krabice není zobrazena cena Spiel des Jahres (červená kuželka).

Přiložené soubory
.jpg   carcassonne_modre.jpg (Velikost: 24,01 KB / Nahráno: 26.10.2018, 20:19 / Stažení: 45x)
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#3

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



A co si myslíte o tomto vydání?
Odpovědět
#4
1. Vydavatelstství Rio games - Americké vydání hry (pochybuji, že by američani vydali první vydání hry). První vydání bych viděl od HIG!

2. Vloženo minirozšíření Řeka, která vyšla v roce 2001 až po vydání základní hry. První vydání bude bez tohoto minirozšíření!

3. Cena Spiel des Jahres na vrchním víku chybí!

4. První vydání počítadla bodů ("kameny jako jednotlivá políčka). Ještě se nepočítalo s vydáním žádného velkého rozšíření!

Můj závěr:

První vydání hry to opravdu není! Podle mě se jedná o vydání hry mezi rokem 2001 - 2002. Rok 2001 vydání minirozšíření Řeka. Rok 2002 vydání 1. rozšíření hostince a katedrály. Určitě se jedná o pěnou raritu v perfektním stavu, ale bohužel jak jsem zdůvodnil výše první vydání hry to opravdu není. Mohlo by to být první vydání hry v USA!

Doufám, že to takto stačí! Cool

Přiložené soubory Miniatury
       
Chmura Zelený meeple
[-] 3x   adahy, Eldenroot, Karel
Odpovědět
#5
Krásná analýza a detektivní práce. Souhlasím s tebou! Na Ebay si dejte velký pozor!
Odpovědět
#6
(27.10.2018, 22:52)Eldenroot Napsal(a): Krásná analýza a detektivní práce. Souhlasím s tebou! Na Ebay si dejte velký pozor!

 Děkuji! Cool
 -Děláme vše pro spokojenost ostatních na fóru! Velký úsměv Nemožné ihned a zázraky do 3 dnů! Velký úsměv Velký úsměv Velký úsměv
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Děkuji za vysvětlení. Usměvavý
Koupil jsem si a čekám na balíček. Vzrušený
Odpovědět
#8
(29.10.2018, 11:57)adahy Napsal(a): Děkuji za vysvětlení. Usměvavý
Koupil jsem si a čekám na balíček. Vzrušený

  Rádo se stalo! Usměvavý Každopádně blahopřeji za pořízení pěkného a raritního vydání hry.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   adahy
Odpovědět
#9
První vydání hry Carcassonne

Trochu mě to nedalo a trochu jsem pátral na internetu jak vlastně první vydání hry Carcassonne vlastně vypadá...

 -Jako vůbec první vydání považuji Německé vydání z roku 2000 od HIG (obdobné verze vydala i jiná vydavatelství).

 -A tak se s vámi můžu podělit o obrázky a návod tohoto prvního vydání (viz obrázky a soubor PDF s návodem v příloze).

Přiložené soubory Miniatury
           

.pdf   grundspiel_2000_erst.pdf (Velikost: 2,27 MB / Nahráno: 6.11.2018, 18:01 / Stažení: 6x)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
Děkuji za vaši pomoc. Usměvavý Usměvavý
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)