CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Tajná chodba na létající stroj
téma založeno uživatelem LunarHexagon - 29.8.2018, 16:07

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 3 Eldenroot 1 LunarHexagon 6 Mroj 3
#1
Nikde jsem v pravidlech nenašel jestli je nebo není možné jít tajnou chodbou na létající stroj a tím poté letět.
Je tam jen napsáno, že daný cíl nesmí být dokončen ani obsazen a to létající stroj být nemůže, alespoň to předpokládám, ale nevím jestli se dá použít tajnou chodbou, případně pak opakovaně.
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
#2
(29.8.2018, 16:07)LunarHexagon Napsal(a): Nikde jsem v pravidlech nenašel jestli je nebo není možné jít tajnou chodbou na létající stroj a tím poté letět.
Je tam jen napsáno, že daný cíl nesmí být dokončen ani obsazen a to létající stroj být nemůže, alespoň to předpokládám, ale nevím jestli se dá použít tajnou chodbou, případně pak opakovaně.

Myslím, že to nelze, protože by se jednalo o dva tahy!

1. tah umístění figurky pomocí tajné chodby.

2. tah let na létajícím stroji.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
právě že by to byl jeden tah, umístění figurky na jinou kartu na neobsazený a neuzavřený objekt pomocí chodby a následné užití létajícího stroje v rámci jeho běžné funkce, normálně se taky "obsadí" stroj, použije se a figurka se přesune na danou kartu
na druhou stranu nikde není psáno, že to lze.. tudíž nevím...
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět
#4
Tak u této situace ani já netuším jak bych se zachoval a jakou cestu výkladu pravidel bych zvolil... protože je to 50 na 50 - nepíší něco zahraniční anotated rules?
Odpovědět
#5
v pravidlech, která mi byla poskytnuta u předchozího tématu (vozík/starosta x dopisy/věž) jsem nic o interakci těhto dvou objektů našel jen to, že stroj nemůže přesunout figurky na chodbu ale nic o tom jak je to naopak
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět
#6
A) Tah jak jej popisuje základní hra:

CITACE:
Ten, kdo je na tahu, provádí následující úkony, a to v uvedeném pořadí:
1. Hráč si musí vzít a vyložit kartu.
2. Hráč může umístit svoji figurku, ale pouze na kartu, kterou právě vyložil.
3. Pokud vyložením karty vznikne uzavřená cesta, město nebo klášter, pak se okamžitě započítávají body.

B) Tah jak jej popisuje návod k Létajícím strojům:

CITACE:
1. V platnosti zůstávají všechna pravidla základní hry Carcassonne. Pokud hráč táhne kartu s létajícím strojem, přiloží ji
běžným způsobem do krajiny. Poté může umístit běžným způsobem svoji figurku na cestu nebo na louku.

Nebo

2. Může k uvedení svojí figurky do hry využít létající stroj.
______________________________________________________________________________________________________

To znamená:
-Je-li umístěna kartička s tajnou chodbou mohu umístit na ni figurku v rámci "běžných" pravidel (viz základní hra) a nebo ji mohu umístit na jakoukoli neobsazenou, nedokončenou oblast. (Zde končí tah hráče a vše by následovalo dále je dalším tahem!)

-Podle pravidel je nutné umístit kartičku s létajícím strojem na ni umístit figurku, která "poletí". Když však umístím první kartičku s Tajnou chodbou, myslím že je to proti pravidlům létajících strojů! (Neumístil jsem figurku na právě přiloženu kartičku létajícího stroje - není možné létající stroj použít k "letu".)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
(29.8.2018, 18:31)Chmura Napsal(a): -Podle pravidel je nutné umístit kartičku s létajícím strojem na ni umístit figurku, která "poletí". Když však umístím první kartičku s Tajnou chodbou, myslím že je to proti pravidlům létajících strojů! (Neumístil jsem figurku na právě přiloženu kartičku létajícího stroje - není možné létající stroj použít k "letu".)

Přesně tak to je o tom bych vůbec nespekuloval. Tato funkce je vázána pouze na první vyložení a přiložení kartičky s létajícím strojem. To bych pak takhle mohl vyvolávat tajnou chodbou i pohyb draka apod.? Nesmysl.
[Obrázek: green-meeple.png] 
Odpovědět
#8
(29.8.2018, 19:01)Mroj Napsal(a): Přesně tak to je o tom bych vůbec nespekuloval. Tato funkce je vázána pouze na první vyložení a přiložení kartičky s létajícím strojem. To bych pak takhle mohl vyvolávat tajnou chodbou i pohyb draka apod.? Nesmysl. 

ovšem drak se vyvolá samotným přiložením kartičky, interakcí s meeply, kdežto stroj se použije právě meeplem
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět
#9
(29.8.2018, 18:31)Chmura Napsal(a): (...) Pokud hráč táhne kartu s létajícím strojem, přiloží ji
běžným způsobem do krajiny. Poté může umístit běžným způsobem svoji figurku na cestu nebo na louku.

Nebo

(...)

Ta návaznost je myslím jasná. Tu možnost má jen při přiložení i když je to češtinářsky napsané divně.
[Obrázek: green-meeple.png] 
Odpovědět
#10
Proč by tam byl popsán opačný příklad "strojem do chodby" když by se v zásadě jednalo také o dva tahy?
Ale asi je pravda že je asi lepší to tak prostě brát, ale bylo by podle mně zajímavé, kdyby se dal stroj použít opakovaně za určitých okolností
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Létající stroje a opat VTomuna 5 72 20.7.2021, 17:42
Poslední příspěvek: VTomuna
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO HRAD, LÉTAJÍCÍ STROJ, VÍLA Carcassonneman007 5 858 13.4.2021, 13:54
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Tajná chodba a statek lucy 5 3 472 21.1.2017, 20:45
Poslední příspěvek: Miroslav Váša



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)