CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Katapult 2.0
téma založeno uživatelem Mroj - 6.6.2018, 12:48

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 Eldenroot 1 Mroj 1 PetrM 1
#1
(11.4.2017, 22:47)Neprofík Napsal(a):
(10.4.2017, 20:02)Chmura Napsal(a): Doufám, že brzy bude větší obrázek. Vypláznutý jazyk  Jsem jen zvědavý co vyjde místo Katapultu. Mrknutí

Vím, že se oficiálně vyjádřili, že Katapult nedotisknou (minimálně ne letos). I tak bych se rád podělil o svůj pohled:

Já bych byl nejraději, kdyby Katapult prostě vydali, nebo ho alespoň ničím nenahrazovali. Prostě je to součást Carcassonne rodiny a ten pocit, že by byl nahrazen, se mi moc nezamlouvá.

Byl bych raději, kdyby k tomu třeba přihodili nějaké aktualizované minirozšíření ze starší edice, které nikdy dřív ve větší krabici nevyšlo (a že takových je), a vydali to stejně. Ale chápu, že Katapult nikdo nějak extra nechce (mně se docela líbilo, že zkusili zase něco jiného, Princezna a drak mi jako rozšíření přijde mnohem víc nefér a překombinované).

Ono by mi to mohlo být jedno, novou edici stejně nehraji. Ale i tak chci, aby v tom měli trochu pořádek a nedělali pořád zmatky. Už jen kvůli novým hráčům.   

Ono už je 100% definitivně jasné, že Katapult 2.0 nikdy nevyjde? Ani v originále? Kompletuji si teď celou sérii 2.0 včetně rozšíření a váhám zda zatím koupit Katapult 1.0 (dokud je) a nebo vyčkávat, zda ho nakonec přeci jen nevydají (a potom zda i lokalizují). Věž taky nejdřív vůbec vydávat nechtěli a přece nakonec vyšla a to dokonce i v češtině.
#2
Ano je 100% jisté, že 7. rozšíření KATAPULT 2.0 NIKDY NEVYJDE!

-V tomto duchu se alespoň vyjádřilo německé vydavatelství HIG, které nechce 7. rozšíření katapult vydat v nové edici hry! Je to z důvodu, že je to nejméně oblíbené a nejvíce kritizované rozšíření celou hráčskou komunitou.

-Vzhledem k tomu, že HIG vydalo všechna rozšíření 1-9 v reedici pro Novou edici hry a záměrně bylo vynechané 7. rozšíření a vyšlo 10. rozšíření neočekává se vydání 7. rozšíření Katapult v "novém kabátě", ale jeho náhrada nějakým jiným rozšířením.

-Co se týká zakoupení Katapultu verze 1.0 tak bych neváhal, protože dříve, nebo později zmizí z prodeje docela.
___________________________________________________________________________________________________________

Rozšíření VĚŽ 2.0

-U 4. rozšíření Věž je situace naprosto jiná!

-HIG toto rozšíření vydal již v roce 2016 a otázkou bylo jen zda vyjde toto rozšíření i u nás.
(MINDOK si dal údajně na čas proto, že si nebyl jist zda se vyplatí toto rozšíření lokalizovat do češtiny, protože rozšíření Věž a rozšíření Katapult patřily mezi nákladnější rozšíření na výrobu.)

-Naštěstí se vše podařilo a můžeme si toto rozšíření zakoupit i v české lokalizaci!
(Zatím se ještě nestalo, aby nějaké velké rozšíření pro hru Carcassonne nevyšlo i české lokalizaci.)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Já si Katapult 1.0 koupil abych měl potřebný herní materiál. Plánuji, že si kartičky pro 2.0 časem vyrobím.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Na požádání mi ji uživatel jm i poslal.
Odpovědět
#4
(6.6.2018, 14:38)PetrM Napsal(a): Já si Katapult 1.0 koupil abych měl potřebný herní materiál. Plánuji, že si kartičky pro 2.0 časem vyrobím.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Na požádání mi ji uživatel jm i poslal.

Prosím o sdílení :) pošli to nejlépe @Chmurovi :) díky!

Jinak Katapult nevyjde na 120 %, tak jak psal @Chmura výše, prostě to rozšíření se nepovedlo a já ho používal jen na kartičky krajiny  Usměvavý
[-] 1x   Chmura
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)