CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Rád bych se představil :-)
téma založeno uživatelem gowery - 18.3.2018, 21:17

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Aspera 1 Chmura 1 Eldenroot 6 gowery 3 Kamzik 2 PesBobes 1 Skubin 2 šmoula 1 Václav Pelíšek 1
#1
Ahoj,
jelikož jsem tu nový, tak se chci trochu představit. Carcassone hraju asi deset let, s narozením dětí přišel trochu útlum, ale nejstarší už dorostl do věku, že se stal plnohodnotným hráčem, tak jsme se k tomu vrátili.
Mám Big box německé edice se základní hrou, dvěma velkými a sedmi malými rozšířeními. Pak jsem objevil internet a další kartičky si vyrábím, celkem nesystematicky, jak mi co přijde pod ruku. Aktuálně jsem zhotovil Mayflower, tak jsme to dneska zkusili a jak najdu správnou sekci, tak asi budu mít pár dotazů k pravidlům na konzultaci Usměvavý
Co se týče vzhledu, líbí se mi víc starší verze, z nové jsem zatím nic nevyráběl (ale líbí se mi Trhy v Lipsku, tak na ně možná dojde).
Moc chválím projekt Carcapedie, to je fakt super.
Chtěl jsem se podívat na nějaká neoficiální rozšíření - našel jsem zmínku o Českých hradech, to by mě moc zajímalo - ale příslušná sekce na mě hází zvysoka bobek, to je bag nebo fíčura? Jinými slovy - je to proto, že jsem tu nový, nebo je něco rozbitý? Usměvavý
Tak to je zatím všechno, co mě napadá.
#2
Vítej na našem fóru! Jsme rádi, že se ti projekt Carcapedie líbí, zkoušel jsi už i naší Meeplepedii? Pokud ne, tak se určitě mrkni  Mrknutí

Osobně mám vše co mohlo vyjít pro starší verzi Carcassonne (Carcassonne original v1) a tudíž mě mrzí, že už nová rozšíření a minirozšíření nevycházejí i pro starší edici... hold marketing je marketing a povídání do jiného tématu a na dlouhé večery. Naštěstí tu máme @Chmura, který odvádí skvělou práci při redesignu nových dodatků do starší grafiky za což mu chci moc poděkovat jménem
celé komunity.

Pro přístup do sekce ke stažení musíš mít zde na fóru odeslaných pár příspěvků, aby se ti automaticky udělil přístup. Omlouvám se, že to není lépe specifikovaný, ale napravím to tak, aby to bylo ihned viditelné pro všechny nově příchozí.

V případě jakéhokoliv dotazu nám dej vědět :)
[-] 3x   Chmura, Curuj, Petr Chytka
Odpovědět
#3
OK, díky za vysvětlení. Tak já průběžně pár příspěvků stvořím Usměvavý
Odpovědět
#4
(18.3.2018, 21:17)gowery Napsal(a): Ahoj,
jelikož jsem tu nový, tak se chci trochu představit. Carcassone hraju asi deset let, s narozením dětí přišel trochu útlum, ale nejstarší už dorostl do věku, že se stal plnohodnotným hráčem, tak jsme se k tomu vrátili.
Mám Big box německé edice se základní hrou, dvěma velkými a sedmi malými rozšířeními. Pak jsem objevil internet a další kartičky si vyrábím, celkem nesystematicky, jak mi co přijde 

Ahoj a vítej  Usměvavý

Taky jsme s Carcassonne začali před narozením dcery, a bohužel přes den jsme si od té doby co se narodila nezahráli  Vítěz naštěstí jsme našli PC verzi, tak využíváme hodně tu a když je víkend a zrovna nejdu do prace, tak hrajeme po večerech krabicovku  Mrknutí
Odpovědět
#5
Bohužel poslední dobou (cca od podzimu) už toho času taky moc nezbývá na hraní Carcassonne. Předtím jsem hráli opravdu poctivě pravidelně každý týden. Od Vánoc navíc máme doma nový přírůstek do rodiny deskovek - Teraformace Marsu a ta nás dostala. Od Vánoc hrajeme pouze Mars a na Carcassonne se snad dostalo všeho všudy 3x  Zaskočený

Teraformace Marsu nás dostala hlavně svým nápadem, výbornou a tvořivou komunitou (existují desítky přídavků do hry od fanoušků), aktivním přístupem autorů včetně otevřené každodenní diskuze s nimi o dalším námětech a testování nových karet/rozšíření (včetně těch od fanoušků, které se dostanou až do oficiálního rozšíření) až po nekonečně množství použitých taktik a strategií... ale to je na jiné téma. Osobně si myslím, že ještě pár měsíců a budeme hrát Mars a Carcassonne zase na střídačku až opadne to prvotní nadšení. :)
Odpovědět
#6
(20.3.2018, 18:57)Eldenroot Napsal(a): ... ale to je na jiné téma. Osobně si myslím, že ještě pár měsíců a budeme hrát Mars a Carcassonne zase na střídačku až opadne to prvotní nadšení. :)

No, pokud tě strhla stejná vlna jako při Carcassonne, tak tomu moc nevěřím  Mrknutí Velký úsměv
Odpovědět
#7
(20.3.2018, 19:11)Skubin Napsal(a): No, pokud tě strhla stejná vlna jako při Carcassonne, tak tomu moc nevěřím  Mrknutí Velký úsměv

Uvidíme, ale zatím jsme podlehli kolonizaci Marsu  Velký úsměv
Odpovědět
#8
Ta kolonizace Marsu nevypadá vůbec špatně. Ne že by tedy bylo tolik času, ale činím si mentální poznámku.
Odpovědět
#9
Ahoj, koukám, že je to všude stejné. My jsme hrávali taky carcassonne dokud jsme byli bez dětí. Pak jsme jí na pár let odložili a vrátili se k ní až letos, kdy je dětem 6 a 4 roky. Během chvilky jsme vytahali všechna rozšíření co jsme doma měli a až na princeznu a draka se i ujala. Nejvíc nás baví katapult. Teď jsme dokoupili i poslední 2 co nám chyběla, bohužel teda v nové edici. Nyní máme díky tomu problém, protože malá zjistila, že existují růžové figurky a moc by je potřebovala. Tak se rozhodujeme zda pořídit big box a mít i minirozšíření co nemáme a nebo jen figurky.

(20.3.2018, 11:30)Skubin Napsal(a):
(18.3.2018, 21:17)gowery Napsal(a): Ahoj,
jelikož jsem tu nový, tak se chci trochu představit. Carcassone hraju asi deset let, s narozením dětí přišel trochu útlum, ale nejstarší už dorostl do věku, že se stal plnohodnotným hráčem, tak jsme se k tomu vrátili.
Mám Big box německé edice se základní hrou, dvěma velkými a sedmi malými rozšířeními. Pak jsem objevil internet a další kartičky si vyrábím, celkem nesystematicky, jak mi co přijde 

Ahoj a vítej  Usměvavý

Taky jsme s Carcassonne začali před narozením dcery, a bohužel přes den jsme si od té doby co se narodila nezahráli  Vítěz naštěstí jsme našli PC verzi, tak využíváme hodně tu a když je víkend a zrovna nejdu do prace, tak hrajeme po večerech krabicovku  Mrknutí 
Mohla bych se zeptat, kde hrajete PC verzi? Dřív jsme hráli na asobrain, ale to nám teď nefunguje a co jsem někde našla odkazy, tak jsem žádný nerozchodila.
Odpovědět
#10

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)