CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
8. rozšíření-POROVNÁNÍ EDIC
téma založeno uživatelem Chmura - 26.11.2017, 0:17

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BigBoss 2 Chmura 17 Eldenroot 6 Karmyn 2 Mroj 5 PetrM 6 Skubin 1
#1
8. rozšíření POROVNÁNÍ JEDNOTLIVÝCH EDIC

-Když se mě dostaly do ruky obrázky kartiček 1. rozšíření Hostince a katedrály Nové edice Carcassonne tak jsem zajásal při pohledu na katedrály. Obrázky totiž nejsou stejné jako je tomu ve starší edici hry. Říkal jsem si, že si vydavatel dal konečně práci i s tím, aby nebyly některé karty stejné a hra tak bude o něco pestřejší.

-Ale proč vlastně píšu o prvním rozšíření, když se mám zabývat porovnáním osmého? Odpovím hned v zápětí. Při porovnávání Nové a starší edice 8. rozšíření jsem zjistil, že vydavatel sice upravil dvě karty, které jsou ve starší edici stejné (fialový rámeček). Ale vypustil jednu kartu ze starší edice (modrý rámeček), která vůbec v nové edici není a místo toho dabloval hned dvě dvojice karet v nové edici hry (červený a zelený rámeček). Ptám se jen PROČ? Naštvaný Naštvaný Naštvaný

Přesvědčte se sami viz obrázek v příloze!

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   PetrM
#2
Bohužel tomu tak je, myslím si že toto nebude jediná změna, které se postupem času dočkáme... nemůžeš již nadále porovnávat v1 a v2, jiný grafik a hlavně už je to i "jiná" hra.  Myslí si svoje
Odpovědět
#3
Tak téhle změně taky nerozumím, když už vypustili jednu kartičku, tak mohli alespoň udělat každou jinou, jak říkáš.
Odpovědět
#4
Myslím si, že celá tato změna je nějaká podivná - buď to bylo neúmyslné vyměnění jedné z kartiček (ostatně, toto jsme již zažili v starší edice, kdy byl problém s vodoznakem i pozicí některých prvků na kartičkách - cesta, křižovatka, kostel) nebo úmyslně s tím, že nechtěli úplně změnit vyváženost a počty jednotlivých typů kartiček krajiny v rozšíření. Přece jen jedná se pouze o "redesign".
Odpovědět
#5
Já osobně si myslím, že by to mohlo být celé omyl a při dalším výtisku vše opraví. Naštvaný
Protože doposud byly edice rozložením a počtem karet stejné. Vše se lišilo pouze grafikou nebo novým krajinným prvkem.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
No u pana perníčka se toto už stalo ne? 2 karty tam byly omylem stejné.
Odpovědět
#7
(26.11.2017, 13:59)PetrM Napsal(a): No u pana perníčka se toto už stalo ne? 2 karty tam byly omylem stejné.

 Ano to je pravda, předpokládám stejný problém. Naštvaný

-Jedná se o první vydání v nové edici a tak předpokládám, že v dalším vydání tyto chyby odstraní!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
Tak u tohoto tématu myslím docela velké "novinky". Jedná se o chybu tisku!!

Polské vydání od Mindoku (informace z dubna 2018) a vydání od Z-Man jsou v pořádku (viz. obrázek)

Bohužel jsem rozšíření zakoupil hned jak vyšlo u nás a od českého Mindoku je špatná.
Navíc, narozdíl od ostatních velkých rozšíření, má výrazně odlišnou zelenou barvu - stejnou jako Oslava 15 z cundco.de

Máte někdo doma zakoupeno toto rozšíření později, že by ověřil, jak na tom je nějaká pozdější série?

Více info:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Přiložené soubory Miniatury
   
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#9
(19.11.2018, 20:25)PetrM Napsal(a): Tak u tohoto tématu myslím docela velké "novinky". Jedná se o chybu tisku!!

Polské vydání od Mindoku (informace z dubna 2018) a vydání od Z-Man jsou v pořádku (viz. obrázek)

Bohužel jsem rozšíření zakoupil hned jak vyšlo u nás a od českého Mindoku je špatná.
Navíc, narozdíl od ostatních velkých rozšíření, má výrazně odlišnou zelenou barvu - stejnou jako Oslava 15 z cundco.de

Máte někdo doma zakoupeno toto rozšíření později, že by ověřil, jak na tom je nějaká pozdější série?

Více info:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Pokud by se jednalo opravdu o tiskovou chybu, nemohli byste napsat na mindok aby vám chybějící kartu poslali ? 

má někdo zkušenost s podobnou reklamací? Myslí si svoje
Odpovědět
#10
(19.11.2018, 21:29)Skubin Napsal(a): Pokud by se jednalo opravdu o tiskovou chybu, nemohli byste napsat na mindok aby vám chybějící kartu poslali ? 
má někdo zkušenost s podobnou reklamací? Myslí si svoje

 Zkušenosti s reklamací teda nemám, ale mohu napsat na Mindok dotaz! No a uvidíme co odpoví!

 Když jsem porovnával obě edice (Z-Man games a Mindok), tak jsem zjistil, že chybející karta jsou hned DVĚ! U Mindoku jsou dvě duplicitní. Viz obrázek v příloze.

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Děti z Carcassonne POROVNÁNÍ (C2 vs C3) Chmura 3 57 27.1.2024, 17:46
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  VĚŽ porovnání 1.0 vs 2.0 Chmura 2 1 491 14.3.2017, 13:35
Poslední příspěvek: Chmura
  Porovnání KARET a FIGUREK Chmura 0 971 20.2.2017, 18:31
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)