CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Big Box 6
téma založeno uživatelem Verunka Matoušová - 14.5.2017, 23:29

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 5 Eldenroot 3 Verunka Matoušová 3
#1
Ahoj, jsem tu úplně nově, ale fanouškem hry jsem už dlouho, nevíte prosím někdo, jestli se nechystá další Big Box, podle toho co jsem hledala, tak byl BB 2012, 2014 a pak už nic? Mám základní hru  už od roku 2001 a pár rozšíření, ale obávám se, že kombinovat graficky nová a stará rozšíření není nejlepší nápad. Děkuju za všechny odpovědi
#2
Ahoj, vítám tě u nás na Carcassonne Fóru!

Co se týká všech vydání nám známých edic Carcassonne tak informace najdeš v naší Carcapedii.
ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



V původní grafice hry už bohužel nevyjde žádné velké rozšíření ani Big box. Vše je nasměrováno na novou grafickou podobu hry. V blízké době jistě bude vydán Big box zahrnující některá rozšíření a základní hru této edice. Oficiální informace o tom zatím nejsou, ale věřím, že k tomu v brzké době určitě dojde! Mrknutí

Co se týká kombinace staré a nové grafiky tak to je jen otázkou vkusu hráčů samotných. Rozšíření obou edic jsou navzájem kompatibilní, alespoň co se týká pravidel.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Moc děkuji Carcapedii jsem prostudovala, než jsem téma založila, takže jsem pátrala po neoficiálních spekulacích, děkuji za reakci a přeji pohodový den Mrknutí
Odpovědět
#4
(15.5.2017, 12:06)Verunka Matoušová Napsal(a): Moc děkuji Carcapedii jsem prostudovala, než jsem téma založila, takže jsem pátrala po neoficiálních spekulacích, děkuji za reakci a přeji pohodový den Mrknutí

Ještě můžeme trošku spekulovat o obsahu dalšího Big boxu, tentokrát s Novou edicí hry Carcassonne.

-Podíváme-li se podrobněji na sestavení minulých Big boxů můžeme čekat, že vydavatel do něj pravděpodobně zařadí toto:

Základní hru
a tato rozšíření:
1. rozšíření Hostince a katedrály
2. rozšíření Kupci a stavitelé
a minirozšíření Opat (kartičky tohoto rozšíření jsou ve všech velkých rozšířeních)

Dále je velkým favoritem:
3. rozšíření Princezna a drak
a minirozšíření Řeka (které bylo součástí vydání základní hry)

Toto je jen můj odhad sestavení budoucího Big boxu tentokrát s Novou edicí Carcassonne. Jsem sám zvědavý co nám vydavatel do něj připraví a nakolik byl můj odhad správný. Rozhodně bych uvítal nějaké překvapení v podobě nějakého mini rozšíření.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Podle mě - základní hra, oslava, řeka (součást základní hry), hostince a katedrály, kupci a stavitelé a k tomu ovce a kopce + samozřejmě opat, který je součástí všech kartiček.
Odpovědět
#6
(25.5.2017, 16:28)Eldenroot Napsal(a): Podle mě - základní hra, oslava, řeka (součást základní hry), hostince a katedrály, kupci a stavitelé a k tomu ovce a kopce + samozřejmě opat, který je součástí všech kartiček.

 To beru také! Mrknutí Kdy to vyjde? Velký úsměv Velký úsměv Velký úsměv
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
(25.5.2017, 16:41)Chmura Napsal(a):  To beru také! Mrknutí Kdy to vyjde? Velký úsměv Velký úsměv Velký úsměv

Netuším, ono jaksik nová edice není něco po čem bych zrovna toužil  Nerozhodnutý
Odpovědět
#8
Tak a je to tady!

ještě v tomto roce vyjde 6. Big box a bude obsahovat balení základní hry Carcassonne společně s jedenácti rošířeními. Ve velké krabici najdete základní hru, dále dvě velká rozšíření a devět malých.

Více zde:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



a nebo na stránce vydavatele:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#9
Tohle jsem moc nečekal... ty minirozšíření snad nebyly ani oznámeny.
Odpovědět
#10
Myslím, že můj typ téměř vyšel... Cool  Bohužel místo Princezny a draka je v Bog boxu 7 minirošíření. Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Carcassonne 3: Big Box 7 MINDOK vs HIG aneb co je špatně! Chmura 25 328 4.2.2024, 23:01
Poslední příspěvek: Chmura
  Samolepky na figurky pro big box 2017 Chmura 0 26 30.11.2023, 12:45
Poslední příspěvek: Chmura
  Big Box 2017 - Inserter Silveralius 3 1 033 8.8.2020, 17:27
Poslední příspěvek: Silveralius
  Big Box č.2 pro novou edici? Chmura 4 1 524 14.5.2019, 15:55
Poslední příspěvek: Chmura
  Big box - žetony zboží Chmura 2 1 523 6.4.2018, 9:13
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)