CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Kolo osudu
téma založeno uživatelem Mato - 14.1.2017, 17:34

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 6 Curuj 2 Eldenroot 2 Mato 2 Miroslav Váša 1 zzuzza 2
#1
Ahojte, prosím o drobnú radu. Tí, ktorí máte sķúsenosť vidíte nejaký rozdiel pri používaní stredovej karty Kolesa z Big boxu, alebo z tej "skoršej" verzie? Inými slovami, ktorá z týchto verzií sa vám zdá v praxi lepšia tá so symbolmi alebo staršia s nápismi? (Vlastním pôvodné vydanie od Rio Grande Games z 2009 a mám možnosť si dať priniesť aj Big box vydanie).

dík  Usměvavý
#2
Myslím, že je to jen otázka názoru a vkusu! Usměvavý

-Já osobně se přikláním k variantě s obrázky. Obrázky jsou "MEZINÁRODNÍ" každý je pochopí a myslím, že i karta Kola osudu lépe celkově zapadá do krajiny.
-Obě varianty karty budou úlohu plnit stejně! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Asusik
Odpovědět
#3
Já mám doma verzi s obrázky. Jak píše kolega, tak obrázky jsou mezinárodní a nemusí se řešit překlad a grafika textu. To byl asi jeden z důvodů, proč kolo osudu s obrázky vyšlo.
Odpovědět
#4
naprostý súhlas s kolegami vyššie :)
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#5
Jen pro zajímavost existují minimálně dvě varianty obrázků!

 -Viz. příloha - piktogram pro daně v jedné verzi měšec a v druhé tři mince!

 -A to zde nezmiňuji jazykové mutace nápisů, než se přešlo na obrázky!

Přiložené soubory Miniatury
       
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Myslím,že je to jedno, obrázky jsou ale čitelnější :o) hlavně, že Kolo je.... já mám obrázkovatý
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#7
(15.1.2017, 8:25)Miroslav Váša Napsal(a): Myslím,že je to jedno, obrázky jsou ale čitelnější :o) hlavně, že Kolo je.... já mám obrázkovatý

  Ano to máš pravdu výše uvedené info je spíše jen jako zajímavost, nebo pro sběratele.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Miroslav Váša
Odpovědět
#8
Dík za reakcie. S významom ani zrozumiteľnosťou akcii nie je problém. Pred pár rokmi som si Koleso lokalizoval do SK jazyka a viac menej používame to. Ale práve kvôli atmosfére pri hre rozmýšľam, či si predsa nezaobstarať variantu so symbolmi.  Usměvavý

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#9
(15.1.2017, 10:53)Mato Napsal(a): Dík za reakcie. S významom ani zrozumiteľnosťou akcii nie je problém. Pred pár rokmi som si Koleso lokalizoval do SK jazyka a viac menej používame to. Ale práve kvôli atmosfére pri hre rozmýšľam, či si predsa nezaobstarať variantu so symbolmi.  Usměvavý

Hezká práce! A zároveň rozumím, i já mám občas problém oddělit duši hráče od duše sběratele! Velký úsměv
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Mato
Odpovědět
#10
Ahoj všem, prosím o radu. Stáhla jsem si někde Kolo osudu a chtěla bych si udělat rozšíření (natisknout), jenže nikde nemůžu sehnat kartičky k tomu... (Natož návod :D ) Děkuji za rady.. :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Kolo osudu (Nová edice) RU Chmura 17 3887 4.5.2021, 16:12
Poslední příspěvek: šmoula
  Kolo osudu ZH6 10 7161 19.9.2020, 15:42
Poslední příspěvek: Chmura
  Kolo osudu - Kartičky šmoula 1 821 17.7.2019, 12:31
Poslední příspěvek: Chmura
  Kolo osudu PNP -Startovní karta Chmura 6 3835 13.4.2018, 23:57
Poslední příspěvek: carols
  Carcassonne ZIMNÍ KRAJINA - Kolo osudu Chmura 12 5693 31.1.2017, 14:22
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)